Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Špatně vložený silikon - 11 týdnů po augmentaci

ilokkk
ilokkk
23. 2. 2017 · Poslední odpověď: 24. 2. 2017

Dobrý den, jsem 11 týdnů po augmentaci prsou pod sval. Levé prso má jiný tvar a je posazené níže než to pravé. Měla jsem velké boleti a u paní doktorky jsem byla 4x na kontrole s tím, že jsem dostala antibiotika a bylo mi řečeno, že se to srovná a že nevidí žádný problém. Na poslední návštěvě po mém naléhání jsem dostala žádanku na sono, kde mi včera paní doktorka zjistila, že levý silikon mám posazen (vložen) níž než ten pravý. Příští týden jdu k paní doktorce, která mě operovala a budu chtít vysvětlení, proč mi od začátku neřekla pravdu, když to na100% musela vědět. Moje otázka zní, mám chtít po klinice reoperaci nebo vrátit peníze? Myslíte, že budu mít šanci dokázat, že operace nebyla provedena správně? Děkuji za vaší odpověď

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 23. 2. 2017
Nejlepší odpověď
Nemyslím si že máte pravdu. Kolegyně operatérka Vám nemohla říci pravdu, protože to nikdo nevidí dopředu, jak sedí implantát pod kůží a svalem, jak se hne při pohybu těla a podobně. Trochu si nás pletete s opravčími aut, kteří si pod kontrolou zraku přišroubují díl do auta a drží to na svém místě. Diagnostik to na UZ vidí v aktuálním místě dlouho po té, co jste byla operovaná a pojmem \"dlouho\" myslím už dny, ne jen týdny. Od diagnostika by bylo nejspíš velmi neprofesionální, pokud by řekl, že byly implantáty vloženy špatně. Jednak tuto proceduru neumí a jednak mohlo dojít k pohybu materiálu. Jako soudní znalec v této problematice si nikdy netroufnu bez dokumentace, vyšetření obou stran usoudit, že byla operace provedena špatně. Rozhodně si nemyslím, že Vám pracoviště bez konservativní léčby (masáže, komprese a podobně) nebo bez chirurgické léčby (posun implantátů) vrátí peníze. Bohužel některá pracoviště pokud si nepřiznají účast na posunu materiálu účtují náklady na provedený výkon. Velkou roli hraje i pooperační disciplína jejíž nedodržování zkušený chirurg pozná.
Mějte trpělivost a masírujte, je to opět na měsíce a ne dny. Masáže by Vám měl vysvětlit operatér, nebo jiný zkušený atestovaný plastický chirurg. Tuto práci dělám přes 25 let a opakovaně se nám podařilo posunout implantáty, kam patří.
Mrzí mne, že se Vám to stalo, ale my lékaři jsme jen lidé stejně jako klienti a je to medicína co děláme a nikdo z nás nechce nic odfláknout, právě proto, že pracujeme s \"
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Prim. MUDr. Alena Schmoranzová
Vysoké nad Jizerou . 24. 2. 2017
Vážená paní , na jednu stranu vás chápu , že jste naštvaná , zaplatila jste nemalé peníze, podstoupila bolest a nyní to není ono . Ale agresivní nastavení vašeho dotazu u mne vyvolává soucit spíše s vaší operatérkou . Jak vypadá operace : do dutiny pod svalem v případě malého operačního vstupu ( a to všechny chcete ) téměř bez kontroly zraku se vsune implantát . Oblast začne otékat , , když kontrolujeme posazení s druhým implantátem , nemusíme vidět rozdíl . Nebo po operaci gely sedí úplně dokonale a pak uděláte nějaké pohyby rukama a gel se pohne . To prádlo taky všechno neudrží . Bolest , kterou jste měla , není způsobena tím, že byste měla implantát jinde , ale vaším vnímáním pooperační bolesti . To má každý jinak . U úplně stejné operace jedna pacientka je v pohodě a druhá zlomená bolestí . To není chyba lékaře . Že je jeden implantát níž nebo výš , to se stane nám všem . Kontrola sono byla v pořádku , ale výstup z této kontroly neinterpretujete správně . Je to stejné , jako kdybych já žalovala svého zedníka, který za pomoci skládacího metru mi postavil schody a pak jsem si pozvala frajera s laserovým měřením a ten řekl, že jeden schod je o pár mm nižší . Úprava pozice gelů je otázkou pooperační péče a není vzácná ani nutnost reoperace .
Určitě se s vaší lékařkou domluvíte na vyřešení vzhledu, který se vám nelíbí . Ale určitě nic nevyřešíte útočnou argumentací . Každý z nás má zájem na tom, aly jeho pacient byl s výsledkem spo
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 24. 2. 2017
Dobrý den,
jak píše kolega Tomášek nelze dopředu vědět, jak bude reagovat implantát a zda případně nedojde k jeho poklesu. Ale nikdo nekončí operaci s tím, že ví ...jak píšete ..na 100 % , že je to špatně. To by provedl vše , aby situaci upravil. Pokud je implantát níže, není asi problém operačně implantát vysunout a podprsní rýhu fixovat novými stehy. Zda toto bude provedeno zdarma v rámci reklamace či jinak je věc domluvy mezi pacientem a lékařem. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Modelace prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 10. 2022
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 3. 2023
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 11. 2007
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 2. 2014
Zvětšení prsou
Žádné odpovědi
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 5. 3. 2011
Zvětšení prsou
13 odpovědí, nejnovější odpověď: 12. 5. 2013
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 20. 6. 2016
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 3. 2019
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 16. 8. 2018

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi