Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Žlutý výtok z jizvy na prsou

Chloe123
27. 1. 2015 · Poslední odpověď: 29. 1. 2015

Dobrý den, mám tři týdny po modelaci prsou. Vše se krásně hojí, ale z jizvy zespodu prsu mi vytíká žlutý výtok, každý den jizvu čístím desinfekci a přelepuji naplastí Omnifix, ale vždy když jizvu namočím, tak mi potom teče. Přikládám fotky, omlouvám se za špatné fotky, tak snad poznáte, jestli je to špatné nebo ne. Ke svému doktorovi jdu až příští týden na kontrolu, minulý týden při kontole mi řekl, že bude lepší, když ještě svislou jizvu necháme zalepenou ale neříkal, že by byla nějaká infekce.. Mám to na obou prsách.

Moc děkuji za radu.

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 29. 1. 2015
Nejlepší odpověď
Fotodokumentace je, bohužel, opravdu tak mizerná, že nic nevidím. Žlutavá sekrece je vlastně modřina bez erytrocytů, něco jako plazma. Není-li to zkalené hnis to není. Někdy se to stává. Tento, tzv. serom, by měl časem ustat. Může to být také rozpouštějící tuková tkán, což je možná pravděpodobnější. Dodržujte toaletu, přelepujte. Dobře to dopadne.....

Zdraví Dr. Tomášek,
************,

Vyjádřete se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí...
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den, 3 týdny od operace je již poměrně dlouhá doba a měla by jste být zahojena a bez sekrece. Fotografie bohužel mnoho nenapoví. Navrhuji navštívit Vašeho operatéra, pravděpodobně udělá stěr na bakteriologické vyšetřeni a dle výsledku Vás cíleně přeléčí. Zdraví JB
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj), Ústecký kraj... . 28. 1. 2015
Dobrý den, velmi často se stává, že po 3 týdnech tělo reaguje podobnou reakcí ne vnitřní šicí materiál, který se pomalu rozpouští a vstřebává. Typická je právě tato lokalita u prsou. Doporučuji pravidelně sprchu, obklady možno střídat s Betadine a řepíkem lékařským. Kontrola u svého operatéra je na místě a dle nálezu event. zvážení i nasazení antibiotik. S pozdravem Dr.Horyna Pavel
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 28. 1. 2015
dobrý den,
jizvu doporučujeme ledovat a obkládat Řepíčkem lékařským, který vytáhne vše ošklivé, nezapomeňte jizvu sprchovat a nosit bavlněnou podprsenku. Pokud se stav nezlepší, navštivte Vašeho operatéra. Zdraví Dr. Vraspírová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Dobrý den, z fotografie těžko hodnotit, ale prsy se zdají v okolí jizev napjaté a se zarudnutím, nelze vyloučit, že v podkoží infekt je. Doporučuji navštívit operatéra co nejdříve, dle nálezu zahájit ATB léčbu a pokud pod jizvou, ze které teče dle Vašeho popisu žlutavá, tedy možná hnisavá sekrece bude nějaká kapsa-je indikované vypuštění tekutiny chirurgicky. Nechci Vás ale strašit, je možné, že se jedná jen o drobný serom, který při náležité péči o ránu ustoupí.
S pozdravem MUDr. Pavel Kobzík
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
13 odpovědí, nejnovější odpověď: 6. 9. 2013
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 27. 9. 2012
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 3. 2017
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 1. 2023
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 8. 2022
Korekce jizev
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 30. 11. 2015
Modelace prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 8. 7. 2016
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 8. 2012
Zmenšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 11. 2009
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 1. 2. 2016

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi