Plochý zadek

Co je to plochý zadek?

Anatomie hýžďových svalů

Anatomie hýžďových svalů

Hýždě jsou symbolem smyslnosti, ale také mohou být zdrojem komplexů. Ani dodržování kompletního sportovního programu nemusí stačit k dostatečné úpravě vzhledu této oblasti.

Hýžděmi nazýváme část našeho těla za boky, mezi trupem a dolními končetinami. Hýždě jsou odděleny hýžďovou řasou a tvoří je několik svalů, které spojují pánev se stehenní kostí, svalová vlákna a tuková tkáň. Hýžďové svaly jsou:

Velký hýžďový sval: jedná se o nejsilnější sval v těle

Střední hýžďový sval: je menší sval uložený pod velkým hýžďovým svalem

Malý hýžďový sval: je sval v nejhlubší části

Genetika je hlavním faktorem, který ovlivňuje tvar a velikost našich hýždí. Genetika určuje velikost svalů a predispozice k tuku v této oblasti. Zakřivení našich hýždí však může být podmíněno stravou a sportem, stejně jako špatným držením těla. K amnézii hýždí přispívá také celkový nedostatek pohybu, zatímco správná strava může budovat svalovou hmotu a redukovat celulitidu.

Typy hýždí

Existuje několik typů hýždí

Existuje několik typů hýždí

Hýždě můžeme rozdělit do několika kategorií:

 • Kulaté hýždě ve tvaru písmene C: tento tvar je u žen velmi žádaný, hýždě jsou kypré a zakřivené.
 • Hýždě ve tvaru písmene A nebo srdce: je také velmi oblíbený. Tento tvar hýždí zvýrazňuje jejich velikost.
 • Hýždě ve tvaru písmene H: jedná se spíše mužský tvar, boky nejsou příliš výrazné a hýždě jsou rovné.
 • Hýždě ve tvaru V: často jsou zdrojem komplexů, hýždě ve tvaru V nejsou příliš vyvinuté a boky jsou širší než hýždě.

Estetické ošetření

Výsledky zvětšení hýždí

Výsledky zvětšení hýždí

Výsledky zvětšení hýždí

 • Zvětšení hýždí pomocí implantátu: zvětšení hýždí pomocí implantátu neboli gluteoplastika je chirurgický zákrok ke zvětšení hýždí. Tato operace zvětšuje objem hýždí pomocí silikonových implantátů. Je to dobrá volba, pokud nemáte dostatek tuku na provedení lipofilingu nebo BBL. Také je možné kombinovat zvětšení hýždí implantáty a lipofilling, čímž dosáhnete přirozeného výsledku. Operace umožňuje vytvarovat a zvětšit objem hýždí (k dispozici jsou protézy různých velikostí). Řez je dlouhý asi 6 až 7 cm, provádí se na úrovni intergluteální řasy, takže není téměř vidět. Výsledky jsou trvalé ihned viditelné. Přestože jsou ve většině případů pacienti s výsledky spokojeni, je nutné mít na paměti, že se jedná o invazivní operaci, která s sebou nese rizika.

Délka procedury: 2 hodiny
Anestezie: celková

 • Lipofilling: tato technika, nazývaná také BBL (brazilský lifting zadku), spočívá v získání tukových buněk z dárcovské oblasti (s přebytečným tukem) a jejich přenesení do oblasti hýždí prostřednictvím malých řezů a mikrokanyl. Dárcovské oblasti mohou být různé: stehna, břicho, nebo dokonce boky. Tato technika má mnoho výhod. Objem se odvíjí od množství tuku pacienta, nezůstávají žádné jizvy a nepoužívá se žádné cizí těleso. Kromě toho lze lipofilling použít ne jenom na hýždě, ale i další oblasti těla.

Délka procedury: 1 - 2 hodiny
Anestezie: celková

 • Kyselina hyaluronová: jedná se o neinvazivní techniku, která dokáže obnovit tvar vašich hýždí. Ošetření spočívá v injekční aplikaci kyseliny hyaluronové přímo do hýždí. Pro dosažení uspokojivého výsledku bude nutné provést několik několik pravidelných sezení. Tato technika je bezbolestná a výsledky jsou okamžité, kyselina hyaluronová se však časem vstřebává, takže bude nutné zákrok opakovat přibližně každý rok.

Doba trvání procedury: 30 minut až 1:30 hodiny
Anestezie: bez anestezie

 • Lifting hýždí: účelem liftingu hýždí je vytvarovat hýždě a dodat jim pěkné zakřivení. Jedná se také o ideální techniku v případě ptózy, která obnovuje hladší a mladistvější vzhled. Lifting lze provést pomocí nití, díky kterým se vypnou tkáně a zkrášlí hýždě. Zvednutí hýždí pomocí tenzorových nití je bezbolestné a výsledky jsou okamžité.

  Délka procedury: přibližně 1 hodina
  Anestezie: lokální

  • Facelift: Klasický facelift se doporučuje v případě výrazného úbytku hmotnosti a značného uvolnění kůže. Tuto operaci je možné kombinovat s liposukcí nebo lipofillingem. Existuje několik typů liftingu v závislosti na řezu, a tedy i jizvě. Lifting dolní části hýždě je technika, u které se operuje dolní část hýždě a umožňuje překreslit dolní hýžďovou rýhu odstraněním přebytečné kůže a odstraněním takzvaného „banánového válečku“, který dává hýždím plochý vzhled.

   Délka procedury: 2 hodiny
   Anestezie: celková

   Bibliografie

   Lipofilling De Fesses : Les Différentes Formes De Fesses. [online] Dr Yohann DERHY - Chirurgie Plastique Reconstructrice Esthétique, Paris. Available at: https://drderhy.com/traitement...[Accessed Oct. 2020].

   Passeport Santé : Fesses. [online] Available at:https://www.passeportsante.net/fr/parties-corps/Fiche.aspx?doc=fesses [Accessed March 2022]

   "Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."