Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Hloubkové vyčištění pleti pomocí hydradermabraze

Hloubkové vyčištění pleti pomocí hydradermabraze
Vystudovala jsem českou filologii pro editory. Věnuji se psaní článků o plastické chirurgii a estetické medicíně. Zajímám se o nové trendy nejen v těchto oblastech.
Vytvořeno: 3. 7. 2023 · Aktualizováno: 3. 7. 2023
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Co je hydradermabraze?

Pod pojmem hydradermabraze se skrývá druh ošetření pleti, které se provádí přístrojem HydraFacial, a které má mnoho pozitivních účinků na naši pokožku – s její pomocí je možné dosáhnout sjednocení, omlazení i hloubkové čištění pleti zároveň. Jedná se o neinvazivní, absolutně bezbolestnou metodu, která má naopak zklidňující účinek a nezpůsobuje zarudnutí pokožky.

HydraFacial je šetrný k pleti

HydraFacial využívá k zajištění intenzivní hydratace pleti vortexovou technologii. Správná hydratace je totiž důležitá nejen pro fungování našeho těla jako takového, ale též pro to, aby naše kůže zůstala dlouhodobě zdravá a mladistvá. Hlavní výhodou přístroje HydraFacial je jeho šetrnost k pleti. Používá pouze vodu, případně pleťové sérum, které je zvoleno na základě typu pleti.

HydraFacial kombinuje následující účinky na pleť:

 • čištění
 • exfoliaci
 • extrakci
 • omlazení
 • hydrataci a ochranu antioxidanty

Speciální vortexová technologie (Vortex-Fusion) zajišťuje efektivní aplikaci všech potřebných látek do kůže, a zároveň se stará o její správnou hydrataci a odplavení toxinů.

K hloubkovému čištění pleti a pórů se také využívá ultrazvuková špachtle.

K odstranění zrohovatělé pokožky na obličeji jsme v minulosti měli na výběr pouze jednu ze dvou možností - buď mechanický nebo chemický peeling. V současné době však existuje mnoho dalších způsobů a metod, jak se zbavit odumřelých kožních buněk, a díky nim může naše pleť vypadat opět svěže a zářivě. Jedním z nejnovějších ošetření tohoto druhu je takzvaná metoda hydradermabraze. Pokud je vaše pleť sušší anebo si přejete šetrný způsob peelingu, toto ošetření vám má, co nabídnout.

6361f814-1402-11ee-a839-00505699734b.jpg
Dosáhněte dokonalé pleti pomocí hydradermabraze

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na hydradermabrazi?

Pokud byste rádi zlepšili kvalitu vaší pleti, dosáhli jejího omlazení a vyčištění bez nutnosti jakéhokoliv invazivního zákroku, tato metoda je perfektní právě pro vás. Ošetření přístrojem HydraFacial je vhodné pro všechny typy a odstíny pleti a je tak skvělou alternativou k invazivním metodám omlazení.

Pokud trpíte některým z následujících problémů kůže, můžete hydradermabrazi přístrojem HydraFacial zvážit:

 • poškození sluncem a hyperpigmentace
 • povadlá pokožka, ztráta její elasticity
 • jemné vrásky
 • problematická pleť a pleť s akné
 • rozšířené póry

Hydradermabraze není omezena věkem, díky své neinvazivnosti je vhodná pro všechny věkové kategorie, ženy i muže. Nicméně, pokud máte aktivní vyrážku nebo jste se nedávno spálili na slunci, měli byste s ošetřením počkat.

7e04566c-1402-11ee-b521-005056999513.jpg
Hydradermabraze vás zbaví problémů s pokožkou

Jak si vybrat vhodného specialistu?

Je důležité, abyste si pro své ošetření vybrali lékaře, který má s touto procedurou zkušenosti a má dostatek předchozích spokojených klientů. Nezapomeňte se podívat, na fotografie “před a po” tomto ošetření a zvažte, zda máte za cíl podobný výsledek. Vás specialista by s vámi měl prokonzultovat, zda je hydradermabraze to nejvhodnější řešení vašeho problému a případně vám navrhnout alternativní řešení (např. mikrodermabrazi, aj.)

Jak se připravit na zákrok? Jak probíhá rekonvalescence?

Na ošetření se nemusíte nijak speciálně připravovat, lze jej provést kdykoliv, například i při obědové pauze, či po práci. Díky její neinvazivnosti se můžete ihned pro proceduře vrátit ke svým každodenním činnostem, a proto je tato metoda vhodná pro všechny, kteří si nemohou dovolit dlouhé zotavování.

Jak se provádí hydradermabraze?

Ošetření hydradermabraze přístrojem HydraFacial je velmi komplexní a se provádí v několika krocích, které jsou detailněji popsané níže:

 • Prvním krokem je lymfatická drenáž, s jejíž pomocí se k ošetřované oblasti odplavují nahromaděné toxiny.
 • Následně probíhá čištění a exfoliace pokožky, při níž jsou odstraněny odumřelé kožní buňky.
 • V rámci chemického peelingu dochází k důkladnému vyčištění pórů. K dosažení tohoto efektu je použita kombinace kyseliny glykolové a salicylové.
 • Ve čtvrtém kroku se za pomoci vortexové koncovky a působením vakua vysají kožní póry a zároveň se za pomoci speciálního roztoku čistí a stahují.
 • Neinvazivní aplikací speciálních látek (rostlinných peptidů a rostlinnou alternativou botoxu) do pokožky pak dochází ke vyhlazení vrásek a stimulaci tvorby kolagenu.
 • V následujícím kroku se opět využívá vortexové technologie k aplikaci antioxidantů (např. vitamin A,C, E aj.) a kyseliny hyaluronové do kůže.
 • Na závěr je kůže stimulována červeným LED světlem, které podporuje tvorbu kolagenu a zvyšuje tak omlazující účinek ošetření. Pro ošetření akné se používá světlo modré.

Procedura HydraFacial trvá zhruba 30 minut, je příjemná a neucítíte při ní diskomfort ani bolest.

b680cd36-1402-11ee-8f2c-005056999513.jpg
Průběh hydradermabraze

Hydradermabraze vs. mikrodermabraze

Mikrodermabraze je rychlá a bezbolestná procedura, při které jsou za pomoci ručního zařízení odstraněny odumřelé buňky z ošetřované oblasti. Povrch pokožky je nejprve “sbroušen” a tyto odumřelé buňky jsou následně odsáty ven. V dalším kroku jsou do pokožky vpraveny přípravky, které zajišťují optimální vyživení pokožky a v neposlední řadě dochází ke stimulaci tvorby kolagenu a vyššímu prokrvení kůže. Mikrodermabraze zlepšuje vzhled vrásek v obličeji, odstraňuje drobné jizvičky a strie (jizvičky vznikající při náhlé změně váhy, po porodu, nebo v pubertě). Mikrodermabraze může být účinnější pro lidi s hlubšími jizvami a poškozením kůže, zatímco hydradermabraze se používá pro lehčí problémy s pokožkou.

Narozdíl od mikrodermabraze, metoda hydradermabraze nejen odlupuje odumřelou pokožku, ale zároveň poskytuje kůži velkou dávku hydratace. Jak se zdá, obě ošetření jsou skvělým způsobem, jak docílit zářivější pleti. Nicméně hydradermabraze je o něco šetrnější metodou a je proto velmi vhodná pro ty, kteří mají citlivou pokožku. V neposlední řadě je díky intenzivní hydrataci toto ošetření skvělou volbou pro sušší a dehydratovanou pleť.

d433bde8-1402-11ee-8c66-005056997292.jpg
Hydradermabraze hydratuje pleť

Výsledky hydradermabraze

MUDr. Martina Hamadová uvádí, že již po prvním ošetření přístrojem HydraFacial lze pozorovat změnu v kvalitě pleti - ta je zářivější, hydratovaná a kompletně vyčištěná. K dosažení optimálního výsledku lékařka doporučuje podstoupit šest procedur, každou po jednom týdnu. Postupně dochází ke zjemnění jemných vrásek, zlepšení hyperpigmentací, stažení pórů a zlepšení stavu akné. K udržení dosaženého výsledku je posléze vhodné docházet na jedno ošetření měsíčně.

Komplikace nebo možné vedlejší účinky

Vzhledem k neinvazivnosti a šetrnosti této procedury se vedlejší účinky objevují jen velmi zřídka. Přestože je hydrodermabraze velmi jemná, může se objevit citlivost pokožky. V porovnání s mikrodermabrazí u hydradermabraze obvykle nedochází k zarudnutí pokožky.

Časté otázky

 • Je ošetření vhodné pro všechny druhy pleti? Hydrodermabraze přístrojem HydraFacial je vhodná pro jakýkoliv typ pleti, je dobře tolerovaná též citlivější pokožkou.
 • Je ošetření HydraFacial bolestivé? Je nutná rekonvalescence? Ošetření je kompletně bezbolestné a hned po něm se můžete vrátit ke každodenním činnostem.
 • Jak dlouho trvá ošetření HydraFacial? Ošetření netrvá déle než 30-45 minut.

Zdroje

Derma Medical Clinic. 2020. Ošetření Hydrafacial™. [online] Available at: [Accessed 13 September 2020].

Lenkaprochazkova.cz. 2020. Hydrafacial - Přístrojové Ošetření. [online] Available at: [Accessed 13 September 2020].

Hydrafacial.cz. 2020. Hydrafacial. [online] Available at: [Accessed 13 September 2020].

DermaEstetik - MUDr. Martina Hamadová. 2020. Hydrafacial. [online] Available at: [Accessed 13 September 2020].

Skin Online. 2020. Hydra-Dermabrasion Versus Microdermabrasion How Do They Differ?. [online] Available at: [Accessed 13 September 2020].

Revive Salon & Spa. 2019. Hydradermabrasion Vs. Microdermabrasion: Is One Better?. [online] Available at: [Accessed 13 September 2020].

Estheticon.cz. 2020. Mikrodermabraze. [online] Available at: [Accessed 13 September 2020].

Reklama

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.