Jak se zbavit vrásek pomocí injekčních výplní

Autor:

Hledáte způsob, jak se vypořádat s vráskami? Jednou z možností k jejich odstranění jsou injekční výplně. A právě o nich jsme se bavili s MUDr. Elizabeth Adenubiovou Ph.D., odbornicí pro výkony estetické medicíny. Jak často by se mělo ošetření provádět? Jak udržet efekt co nejdéle?

Pravidelná péče je důležitá

Paní doktorko, v dnešní době chce každá žena vypadat ve svém věku co nejlépe. Jak tedy dosáhnout, za pomoci estetické medicíny, pěkných výsledků a dodat ošetřovaným partiím tolik potřebný objem?

V první řadě taková žena chodí pravidelně, protože tak můžeme vytvořit individuální plán u každé klientky a dosáhnout tak výsledků, jakých si přeje. Nikdo neumí kouzlit během chvilky a i objemová výplň se časem vstřebá.

Proto je důležitá pravidelná péče a volba správného preparátu u konkrétní klientky. Navíc různé ošetřované partie vyžadují různé techniky vpichu, to vše je nutné přizpůsobit individuálním případům.

Jak často aplikovat výplně ?

Má na žádoucí objem vliv počet opakování a interval ošetření? Pokud ano, kolik opakování doporučujete, aby byl efekt co nejlepší a nejtrvalejší?

Určitě ano. Nejsem zastáncem příliš častého aplikování výplní a snažím se pracovat spíše s menším množstvím kyseliny hyaluronové. Většinou klientky dochází 1-2x ročně a jsou maximálně spokojené. Vyhýbáme se tak „přefouklému” vzhledu obličeje.

O co vše by se měl pacient, v případě konzultace, zajímat?

Rozhodně by měl vědět, kdo bude aplikovat materiál – musí to být lékař, ideálně dermatolog nebo plastický chirurg, který má zkušenost v estetické medicíně a prošel si nutnými kurzy s certifikáty. Jedině tak lze minimalizovat komplikace, které mohou nastat. Navíc takový lékař si s nimi poradí a může předepsat nutné léky, což například kosmetičky nemohou.

filler

Je pravda, že ošetření stejné zóny se nedoporučuje provádět častěji než dvakrát ročně?

Záleží na oblasti a typu preparátu, ale obecně se to nedoporučuje. Může například dojít k dlouhodobému otoku způsobeném útlakem mízních cév.

Existují tipy týkající se správné životosprávy, masáží obličeje, speciální kosmetiky apod., které po zákroku mohou udržet efekt co nejdéle?

Správná životospráva je základ, protože přináší dostatek živin pro tvorbu kolagenu a elastinu v kůži. Existují různé techniky masáží obličeje, které rovněž pomahájí, ovšem efekt je krátkodobý a je třeba je často opakovat. Základem domácí péče jsou tzv. kosmeceutika – kosmetické produkty, které mají částečné vlastnosti léků a pomáhají udržet efekt.

Aktualizováno: 26.5.2020

Injekční výplně - Novinky

Diskuze k tématu

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní