Zmenšení prsou - nespokojená s výsledkem

pacientka

V prosinci 2010 jsem podsoupila u MUDr. Černé zmenšení prsou. S výsledným stavem po operaci jsem spokojená nebyla. Při zmenšování prsou mě paní doktorka udělala levé prso o třetinu menší a propadlé bradavky . Chyba se může stát i těm nejlepším, ale její reakce na tuto situaci byla nelidská ( zvláště z hlediska toho, že věděla v jaké se nacházím životní situaci), odmítla se se mnou bavit, byla velice arogantní a jakokoliv nápravu odmítla. Po roce se mnou přestala úplně komunikovat. 
Na kontroly si mě MUDr. Černá zvala celý rok po operaci, na kterých mě ujišťovala o tom, že je vše v pořádku,že se vše upraví časem, protože bude stále docházet k pohybu tukové tkáně v operované části. Dále mě ujišťovala, že pokud by k přirozenému upravení nedošlo tak případnou nerovnoměrnost velikosti dovyplní.

Nyní mám prsa  již reoperovaná, ale fotky předchozího stavu nemám. Fotky předchozího stavu mají jen v nemocnici v Praze, kde si je sami pořídili při reoperaci. Svou zkušenost s  Mudr., který mě prsa reoperoval jsem vložila taky na tento portál. Ráda bych, aby ostatní pacienti o mé zkušenosti věděli.

Zobrazit příspěvky5 Skrýt příspěvky5
prim. MUDr. Blanka Vraspírová

Dle předložené fotodokumentace je výsledek výborny! Klientks musi vzit v potaz, jak obrovska prsa mela, jak narocnou operaci podstoupila, jak dobre se zhojila a jaky vysledny efekt ma!zdravi Dr. vraspirova

Zobrazit odpovědi 4
Jindrulinka

Nelze nereagovat - z mého laického pohledu vzhledem k tomu, s jakými prsy paní přišla, je výsledek velice pěkný. JR

Reakce na Jindrulinka
intuicia

z toho co pani pise som pochopila, ze nou vlozene fotky su uz po reoperacii, takze fotky po prvom zmenseni prsnikov vlozene neboli, teda výsledok prvej operacie, s ktorou pani spokojna nebola, posudit nemozno.

Reakce na intuicia
Naďa

Všechny fotografie u tohoto hodnocení jsou k první operaci - stav před, vč. předoperačních nákresů paní doktorky a stav po operaci. Poskytla je přímo paní doktorka, která operaci provedla, paní žádné vlastní fotografie nedodala. Ani k první, ani k druhé operaci.

Reakce na Naďa
intuicia

tak potom mohla byt pani s výsledkom prvej operacie naozaj spokojna

Dobrý den, velmi oceňujeme, že máme…

MUDr. Zuzana Černá Ph.D.

Dobrý den,

velmi oceňujeme, že máme možnost vyjádřit se k této záležitosti, dovolíme si předložit některé fakty a reálné podklady, které mohou pomoci celou situaci objasnit. Upřímně je nám celé této situace velmi líto a reakcí pacientky jsme velmi překvapeni.

K tomuto případu bychom rádi doplnili:

V červenci 2010 u nás pacientka podstoupila úspěšnou operaci břicha, během návštěvy byla na základě svého přání dále indikována ke zmenšení prsů a v prosinci téhož roku tuto operaci podstoupila. 

Během konzultace bylo vše podrobně konzultováno a odsouhlasena očekávaná velikost, vše bylo stvrzeno podpisem obou stran na souhlasu s operací, během zákroku byl proveden předoperační nákres (vše fotograficky zdokumentováno, foto přiloženo).

Z každé strany prsů bylo odebráno 1 050g tkáně, nebyla zjištěna asymetrie. Pooperační průběh byl naprosto v pořádku a hojení vzhledem k velké redukci nadstandardně dobré.
Fotografie v naší zprávě dokumentují kontrolní návštěvu z února a z července 2011, kde stále vypadá vše velmi dobře, prsa jsou zhojena a symetrická, bradavky nejsou vpáčené, jak pacientka uvádí.

Pokud by pacientka považovala náš přístup k ní za nevhodný, předpokládáme, že by nepodstoupila následnou drobnou korekci jizev v prosinci 2011 tj. rok po původní operaci.

Z žádných námi pořízených fotografií až do poslední návštěvy není patrná jakákoliv asymetrie (jak pacientka uvádí „o třetinu menší prs”) ani vpáčená bradavka.  

Důkazem našeho tvrzení je i fakt, že před 2 lety byla stížnost, podaná na mou osobu na ČLK pro neuspokojivý výsledek, prozkoumána a následně zamítnuta.

Stejnou lékařskou fotodokumentaci k případu přikládám, aby každý sám mohl objektivně posoudit skutečný výsledek operace.

Fotografie podrobně zachycují stav před operací, stejně tak stav poté. Fotografie si kromě forenzních důvodů pořizují plastičtí chirurgové také proto, že pacienti často zapomenou na výchozí stav před operací. Teprve fotografie jim připomenou předoperační realitu.

Pacientkou zmiňovaná reoperace na jiné klinice proběhla až po několika letech od původní operace a během této doby mohlo dojít k následným fyziologickým změnám na prsou z různých důvodů, které bohužel nemohu posoudit (např. změna hmotnosti, hormonální změny atd). Bohužel tento stav s námi již nebyl v té době konzultován, takže se k tomu nemůžeme blíže vyjádřit..

MUDr. Zuzana Černá

Zobrazit příspěvky3 Skrýt příspěvky3
sonak1

dobry den pani doktorko ciste se zvedavosti kde prikladate fotodokumentaci takto to je porad jen tvrzeni proti tvrzeni pani nedala foto taktez cemuz nerozumim ze se nemohla vyfotit sama doma ?jinak vas obdivuju vsechny lekare za to co umite .hezky den

Zobrazit odpovědi 2
Michaela

Ahoj, často se stane, že po operaci člověk velmi rychle zapomene na původní stav, bylo by fajn pokud by paní poslala vlastní foto, ale v čem by to bylo jiné? Na fotodokumentaci je dodrženo základní pravidlo - nafocené při co nejvíce stejném světle a fotky jsou bez retuše.

Za mě povedená operace. Lékaři mají můj obdiv, že najdou čas i odvahu se k nespokojeným recenzím vyjádřit - děkujeme.

Lucie

sonaku, fotky jsou vložené nahoře u hodnocení...

O mé nespokojenosti s výsledkem operace…

pacientka

O mé nespokojenosti s výsledkem operace věděla MUDr. Zuzana Černá od začátku. Ošetřující perzonál upozornil paní doktorku na moji nespokojenost hned po té co jsem se probrala z narkózy a uviděla jsem výsledek operace. Paní doktorka mě celý rok po operaci zvala na kontroly a na každé z nich se moje obavy řešili. Paní doktorka mě pokaždé ujišťovala o tom, že je vše v pořádku, Při mých stížnostech byl vždy přítomen ostatní personál kliniky, MUDr. Zuzana Černá mě neustále ujišťovala, že se vše upraví časem, protože bude stále docházet k pohybu tukové tkáně v operované části. Dále mě ujišťovala, že pokud by k přirozenému upravení nedošlo tak vše upraví k mé spokojenosti. Na asymetrii svých prsou jsem ji před operací upozorňovala. Když mi předávala zprávu ptala jsem se jak je možné, že mi z každého prsa odebrala stejné množství tuku když měly rozdílnou velikost. Paní doktorka mé pochybnosti neustále bagatelizovala a při poslední kontrole na mě byla dokonce arogantní jak si mohu dovolit kritizovat její práci. Na poslední kontrolu jsem šla protože jsem stále věřila jejímu ujištění, že dá vše dopořádku a nikdy by mě nenapadlo, že se takto zachová. Po uplynutí jednoho roku od operace se mnou přestala komunikovat. Telefony nebrala, na mail neodpověděla (mám ho stále uložený). Lékařská komora moji stížností nezabývala z toho důvodu, že jsem ji nepodala do jednoho roku od operace, jak mají v požadavcích, což bylo způsobeno mojí neznalostí těchto pravidel a tím, že by mě nikdy nenapadlo, že si nějakou stížnost budu podávat, pouze mi oznámili, že je vše promlčeno. Z jednání MUDr. Černé je patrné, že si uvědomovala jeden rok promlčecí lhůty a že spoléhala na neznalost této skutečnosti u pacienta. To, že se operace nepovede se může stát, ale to že ji lékař neopraví a nechá ženu žít s o třetinu menším prsem je neetické jednání MUDr. Černé. Já sama jsem si fotky nepořizovala protože jsem paní doktorce po celou dobu důvěřovala, také proto, že moje prsa byla sama jasným a nezpochybnitelným důkazem a také proto že z deformace jsem měla takové trauma že jsem se nemohla na ně ani podívat do zrcadla, natož si je fotit. Pokud máte v podprsence třetinu jednoho košíčku prázdnou je deformace nezpochybnitelná. Když se na uvedené fotografie podíváte pořádně uvidíte, že prso vlevo je níž než to vpravo a je o dost plnější než to vpravo. Tuto recenzi jsem podala pouze jako varování jiným důvěřivým ženám, aby nemusely prožít to co já.

Recenze lékaře

Celkové hodnocení
Chování, jednání a přístup lékaře
Odpověděl na mé dotazy
Pooperační péče
Komunikace přes telefon nebo email

Související recenze a zkušenosti

Lenka21 20.7.2012
Spokojený/á

Dne 26.6.2012 jsem podstoupila zmenšení prsou. Moc jsem se předem bála , ale přístup paní doktorky Schwarzmannové mě přesvěedčil o tom , že se není čeho bát!!!Moc jí tím chci poděkovat za supr přístup i celému personálu ... Více 

3 Likes   6 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí