Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Nějaké novinky? Podělte se s naší komunitou o svůj pokrok

14. 3. 2011

Laděna - projekt celková přeměna (modelace prsou, abdominoplastika, blefaroplastika, botox)

Stojí to za to

O lékaři

Hodnocení:
Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

Kompletní proměna Do svých čtyřiceti let jsem měla dost času naučit se žít ve svém nehezkém těle. Prošla jsem samozřejmě různými etapami hubnutí a všemožných diet. Ale i v mém nejštíhlejším období byla povislá a velká prsa vším jiným než ozdobou. Několikrát jsem zkoušela začít se cvičením. Na má prsa by to žádný pozitivní účinek nemělo, ale šlo o můj pocit. Jak to tak bývá zůstalo u pár pokusů. Ano, chyběla mi vůle. Ta se ale těžko mobilizuje, když dlouhou dobu nevidíte výsledky. Záviděla jsem hezkým a štíhlým ženám, ale i těm, které ze svého handicapu umí udělat přednost a hrdě ho nosit. Já se bohužel se sebou nesmířila. Byla jsem ale přesvědčená, že neexistuje žádné východisko. Až do chvíle, kdy přišla šance v projektu kompletní proměny, který počítal i s plastickými operacemi. Před proměnou

Po proměně První operace prsou Na první setkání s plastickým chirurgem, doktorem Romanem Kufou jsem šla ještě s lehkou nedůvěrou v to, že s mými proporcemi lze něco rozumného provést. Na mých představách, které jsem se skoro bála sdělit, však neshledal nic nereálného. Pochopila jsem, že nejsem žádná výjimka a překvapeně jsem vyslechla, co všechno na mně hodlá vylepšit. Velká a povislá prsa i pokleslá nadbytečná tkáň na břiše netčené všemi redukčními dietami a cvičení. Výsledek by nikdy nebyl tak uspokojivý jako po operacích. Cesta správné životosprávy a dostatku pohybu přijde na řadu ve chvíli, kdy ulevíme tělu. Bude v zájmu paní Laděny udržet si nové proporce. Laděna potřebovala prsa nejen zmenšit, ale zároveň i vymodelovat, aby získala hezký tvar a pozvedla se. V druhé fázi bylo třeba odebrat nadbytek tuku i kůže na břiše, bocích, stehnech i nadbřišku. Po obou zákrocích zůstávají jizvy na spodní části prsou a v podbřišku, nicméně efekt je naprosto unikátní. Velkou roli u podobně indikovaných případů hraje samozřejmě psychika. Téměř vždy se daří zásadně pozvednout sebevědomí a zbavit člověka vleklého trápení. Než se použije skalpel, vpraví se do prsu injekčn? látka, která omezí krvácení. Pak teprve se odřízne prsní dvorec a postupně další oblasti podle zakreslených čar. Po vyjmutí části prsní žlázy a odstranění kůže se přistupuje k modelaci. Zbylé cípy vybraného prsu se skládají kolem prsního dvorce, tvarují a sešívají k sobě. Jelikož se používají vstřebávací stehy, není třeba je vyndávat, jizvy se přelepí a po čtrnácti dnech se mohou osprchovat. Do rány se ještě vkládá dren, do kterého odtéká zbytek krve. Ten zůstává v těle dokud krvácení pokračuje a jeho vytažení druhý nebo třetí den nebolí, jen maličko štípne. Laděna přišla při operaci o 340 g tkáně v pravém a 640 g v levém prsu. Vyrovnala se tak jejich původní asymetrie. Zmenšení téměř o tři čísla je výrazné. Jizvy zůstanou v podprsní rýze a kolmo k ní směrem od prsního dvorce. Nicméně jsou to místa, která se běžně skryjí v podprsence. Výsledek této operace je hodnotitelný až po třech měsících, kdy jizvy povolí, prsa poklesnou a zakulatí se. Nic mi neschází, ani nepřebývá. Tak přesně s tímhle pocitem jsem se probudila. Velmi rychle jsem se vrátila k normálnímu životu. Žádné bolesti, žádné komplikace, jen zvedání těžkých věcí jsem si na čas odpustila. I díky tomu, že u Laděny skvěle zafungovala motivace, odhodlání a velmi pozitivní nálada, neprovázely zákrok žádné nepříznivé jevy a výsledek je více než uspokojivý. Vzhledem k hladkému pooperačnímu průběhu byl možný poměrně brzký termín další etapy estetických zákroků.

Operace zmenšení prsou

Operace zmenšení prsou

Druhá operace břicha a liposukce Velký nadbytek tkáně z podběišku lze odříznout a současně provést i liposukci zevních stehen. Není to výjimka, ale je třeba počítat s bolestivostí ještě pár dní po takovémto rozsáhlejším zákroku. I když to není nic příjemného, pacient může již druhý den opatrně vstávat a chodit. Bolest rychle odeznívá a po dvou týdnech se člověk většinou vrací k pracovním povinnostem. Stejně jako v případě prsou jsem si ani teď neuměla představit, že se zbavím svého klokaního vaku na břiše. O plochém břiše jsem si mohla nechat zdát. Při tomto kombinovaném zákroku se za?íná liposukcí podle předem přímo na tělo zakreslených oblastí. U tumescentní vibrační metody odsávání tuku se nejprve injekčně vpraví do podkoží roztok, který napomáhá uvolnění tukových buněk a v něm obsažený adrenalin zastavuje krvácení. Pak se skalpelem naříznou drobné, tří až čtyřcentimetrové otvory v kříži, kudy se vzápětí zavede vibrační kanylu. Kanyla vibruje a zároveň plynule odsává. Jí nasátý tuk je opravdu čistý a bez větší příměsi krve. U Laděny se během pár minut podařilo odsát jeden a půl litru směsi tuku a zbytkového roztoku z jedné i druhé strany boků a zevních stehen. Stejným způsobem bylo třeba zbavit tuku i oblast nadbřišku kvůli dokorigování výsledku abdominoplastiky. Jedině zploštěná horní část břicha bude plynule přecházet ve spodní, která se odřízne a zbaví se tak velkého přebytku. Při samotné operaci břicha je první a poslední na řadě pupík. Ten se odřízne, aby se později přesadil do nově vytvořeného otvoru. Jakmile se zvedne celá břišní stěna, objeví se pod ní skryté přímé břišní svaly. U Laděny byl jejich rozestup téměř na dva prsty, což není vzhledem k očekávanému efektu žádoucí. Teprve po jejich sešití bylo možno odříznout více než kilový nadbytek tkáně. Pak se horní část břicha přitáhne ke spodní a sešije. Operace břicha není žádná hodinářská práce, hodí se k ní drsnější příměr. Nicméně je velmi efektní. Téměř okamžitě vypadá břicho úžasně ploché. Na dva dny se do ran ještě zavádějí zbytkovou krev odsávající drény, které se jedním rychlým pohybem během sekundy vytáhnou.

Liposukce

Abdominoplastika-operace břicha

Po skoro čtyřech hodinách na sále mi skutečně nebylo do skoku. První noc byla nejhorší. Probudila jsem se na posteli oblečená do formovacích kompresních kalhot od pupku až ke kolenům a nohama podloženýma proto, aby se snížil tah na břicho. I přestože jsem byla tišena analgetiky, cítila jsem každý prudší pohyb. Nejlepší vzpomínky nemám ani na cestu domů, kdy jsem při otřesech v autě musela zatnout zuby. Ale pak už bylo všechno den ode dne lepší. Pominu-li kompresní prádlo, které není v teplých dnech zrovna příjemné, necítila jsem už žádná omezení. U každého klienta po liposukci či abdominoplastice velmi záleží na životosprávě. Žádná redukční dieta není nutná, spíš zdravý životní styl. Podstoupit tyto zásahy a nepočítat s následnou disciplinou ve stravě a pohybové aktivitě, je tak trochu zbytečná investici. Chirurgicky upravené partie sice nějaký čas odolávají své tukové deformaci, ale to se netýká zbytku těla. Jakmile se člověk úplně vzdá sebekontroly v domnění, že plastika vše nadosmrti vyřešila za něj, může dojít k potlačení efektu nebo dokonce k velmi neestetické disproporci těla. Ani jedno není žádoucí. Měsíc po svých plastikách jsem se skoro nepoznávala. Deset kilo váhy bylo pryč a nálada trvale výborná. Překvapila jsem sama sebe, když jsem najednou byla plná energie a chuti pustit se s čímkoliv do boje. Tenkrát i teď říkám „ čert vem tu trochu bolesti. Dá se vydržet a výsledek opravdu stojí za to!“ Byla jsem jako znovuzrozená a to mě teprve čekal pravidelný trénink a správně sestavený jídelníček. Slibovala jsem si od toho alespoň dalších deset kilo dolů. A skutečnost předčila mé očekávání.Sice jsem se pokaždé doslova vykoupala ve vlastním potu, ale bylo mi dob?e a dalších 13 kilo bylo pryč. Co se týče mé fyzické kondice, je stále co zlepšovat, ale dnes už to nevnímám jako nep?ekonatelný problém. Dnes je to pro mě výzva.

Tréning paní Laděny

Operace víček Svůj tréninkový režim jsem přerušila na pár dní pouze kvůli další plastické operaci. Nenamlouvám si, že se nenajde nikdo, kdo ve mně uvidí tu „ co jak jednou začne, neví kdy skončit.“ Mohu jen s čistým svědomím říci, že nešlo o žádný zbytečný rozmar. Operaci víček a vyrovnání vrásek na čele botolutoxinovými injkecemi doporučoval doktor Kufa už v době, kdy jsme spolu na počátku probírali možnosti vylepšení mé osoby v rámci proměny. Operaci víček tzv. blepharoplastiku potřebovala Laděna jak na horních tak i dolních víčkách. Důvodem byl velký pokles kůže, který v oblasti horních víček omezuje zrak a na dolních víčkách vytváří kosmeticky nevzhledné vrásky. Nadbytek kůže je třeba operačně odstranit. Dalším argumentem pro tento zákrok mohou být váčky, které ale u Laděny nebyly nikterak dramatické. Lidské oko je totiž uloženo v kostěných očnicích v lebce a obklopeno je tukovým polštářem, který tlumí nárazy. Ochranná pouzdra těchto tukových polštářů věkem ztrácejí svou pevnost a může tak dojít k vysunutí tukových polštářků pod kůži víček. I tyto viditelné váčky lze operací redukovat. K operace víček se přistupuje buď zvlášť u horních a dolních víček anebo současně u obou. Což byl případ Laděny. Jelikož se operuje v lokálním znecitliění, může pacient normálně komunikovat s chirurgem a bezprostředně po zákroku odejít domů. říkáme tomu ambulantní provedení. Samotná procedura začíná horními víčky a jejich znecitlivěním anestetikem, které se aplikuje injekčně pod kůži. To je snad jediný malinko nepříjemný moment pro pacienta. Poté se vyřízne nadbytek kůže, nastřihne sval a vypreparují zmiňované tukové váčky. část váčků se odstraní a poté se kůže sešije tenkým podkožním stehem. Stejný postup se opakuje u dolních víček, která jsou ale díky své malé ploše pro operatéra náročnější. Zcela zásadní je odstranění jen takového množství kůže, aby bylo možné oko opět zavřít a nedošlo k odklopení dolního víčka. Oko by pak vysychalo a mohlo by dojít k poškození rohovky. Po operaci se rána na víčkách na týden přelepí sterilní náplastí. Po sedmi dnech je rána víček zhojená a stehy se dají odstranit. Operace víček pro mě byla už jen takovým kosmetickým doladěním. Jako trochu nepříjemné by mohl někdo vnímat to, že leží na operačním stole, vnímá vše kolem sebe, ale oči má zavřené a půlku obličeje zakrytou rouškou. Není to úplně přirozená situace, ale člověk během pár minut přivykne. Horší byla následující noc, kdy

0

Komentářů (0)

Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

Zaujal Vás tento příběh? Podělte se s námi o ten svůj!

Reklama
Recenze MUDr. Kavková
Paní doktorka Kavková je naprosto úžasná, super přístup k pacientům, je mistr svého oboru. Jde jí o spokojenost pacientů a ne o peníze, to se dnes vidí velmi zřídka. Jsem velmi spokojena a nadšena.
Aplikace botoxu proti vráskám kolem očí

Vadily mi vrásky kolem očí, proto jsem hledala, jak je odstranit. Původně jsem si vybrala mikrojehličkování, ale na klinice mi paní doktorka vysvětlila jednotlivé metody, na co jsou dobré, zeptala se na mé očekávání a poté mi doporučila aplikaci...

Číst dál
Korekce vrásek botulotoxinem 50jednotek

K paní doktorce chodím 10 let na zuby. Teď jsem postoupila koupila korekci vrásek na čele ,okolo očí i mezi odbočím.Výsledek nad mé očekávání. Super! Jsem spokojená, úplně jsem omladla-všichni mi obličej chválí . Doporučuji všemi deseti! Já...

Číst dál

Veškeré informace na této stránce pocházejí od uživatelů portálu, nikoli od lékařů nebo specialistů.

Obsah zveřejněný na portálu Estheticon.cz nemůže v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.