Zvětšení prsou implantáty B-lite

Autor:

Horkou novinku na poli estetické medicíny představují odlehčené prsní implantáty B-lite, jejichž uvedení na náš trh znamená v oblasti plastické chirurgie malou revoluci. Hmotnost těchto implantátů je totiž o 30 % nižší než hmotnost ostatních u nás v současnosti dostupných implantátů. Výrazným efektem této snížené hmotnosti je delší doba, po kterou odolávají gravitační síle.

B-lite implantáty versus klasické prsní implantáty

Odlehčené silikonové implantáty B-lite (hodnocení lehkých implantátů od pacientek) mají všechny žádoucí vlastnosti jako klasické implantáty, tedy drží dobře tvar, odolávají tlaku, jsou hypoalergenní, cenově dostupné a přitom jsou podstatně lehčí. Pro plastiku prsou přímo ideální vlastnosti.

Klasický silikonový implantát svou hmotností táhne prs směrem dolů v důsledku zemské přitažlivosti, a tím po čase dochází k poklesu prsu a povolování kůže. Čím jsou použité implantáty objemnější a těžší, tím více působí jejich váha na pokles prsu. Pacientka tak po letech může být nucena podstoupit další operaci, kterou se prs pozvedne, ovšem je nutné při tom provést i modelační řezy ve tkáni. Oproti tomu je u B-lite riziko možné reoperace minimální.

Nezanedbatelnou nevýhodou velkých velikostí silikonových implantátů je také nadměrné zatěžování páteře.

blite1
Čím jsou použity lehčí implantáty, tím méně následně prsa bojují s gravitací.

Materiál lehčích implantátů

Základem prsních implantátů B-lite je praxí ověřený a certifikovaný silikonový obal. Podstatou nízké váhy těchto implantátů je jejich výplň vyrobená novou technologií, která spočívá v kombinaci silikonového gelu a vzduchových mikrosfér. Zjednodušeně řečeno – implantát B-lite je vyplněn silikonovým gelem obsahujícím bublinky vzduchu, které jej nadlehčují.

VÝHODY:

  • Nízká váha
  • Přirozenější vzhled daný prostorovu pamětí (po stlačení se automaticky vrací zpět, aniž by došlo k deformaci).
  • Vysoká odolnost proti poškození v důsledku tlaku. Tyto implantáty dokáží odolat tlaku až třinácti atmosfér, jejich nositelka se tak může bez obav např. hloubkově potápět.
  • Další výhodou implantátů B-lite je prakticky neomezená životnost daná tím, že jsou díky své technologii tužší a soudržnější. Odpadá tak nutnost jejich výměny pro opotřebení časem.
  • V případě prasknutí implantátu B-lite je následné prosakování silikonového gelu ve srovnání s běžnými implantáty pozvolnější, do organismu se tak dostane mnohem méně gelu za delší dobu a riziko možných komplikací klesá.
blite2
B-lite prsní implantáty: kulaté či anatomicky tvarované?

Tvary implantátů

Pro případné zájemkyně jsou implantáty B-lite dostupné jak kulaté, tak anatomicky tvarované a ve všech velikostech a profilech jako standardní implantáty. Nabízené jsou zcela běžné objemy. 

Jak zákrok probíhá?

Operační techniky i způsob uložení implantátu B-lite jsou shodné s obvyklými postupy a pro práci s B-lite tak není třeba žádného zvláštního školení operujícího lékaře.

Podrobný popis zákroku najdete na následujícím videu >>

Vhodná kandidátka

Implantáty jsou vhodné pro ženy, které chtějí podstoupit zvětšení poprsí či jejich modelaci a rekonstrukci. Operatér vyslechne požadavky pacientky a stanoví vhodnou velikost, tvar a způsob vložení. Prsní implantáty nijak neovlivňují těhotenství či kojení. 

Pooperační péče

Pacient je hospitalizován dle potřeby a náročnosti výkonu. Stehy jsou kompletně vstřebatelné a není nutné je tedy odstranit. Následně se po dobu čtyř týdnů nosí elastická podprsenka 24 hodin denně (zkušenosti pacientek s nošením elastického prádla). 

blite4
Už při prvním kontaktu a v porovnání poznáte, že jsou o 30 % lehčí.

Komplikace

U odlehčených implantátů nedochází ke vzniku "zvlnění" okraje implantátu a také se minimalizuje viditelnost okraje implantátu rýsujícího se pod kůží, které je nejběžnějším nedostatkem klasických implantátů uložených pod mléčnou žlázu.

Cena zákroku

V důsledku vyšších výrobních nákladů je cena implantátů B-lite o něco vyšší než cena implantátů klasických. Ve špičkových evropských centrech dosahuje cena zvětšení prsou B-lite implantáty až 7000 euro. Jak je obvyklé, kulatý B-lite implantát stojí méně než anatomicky tvarovaný.

Cena zvětšení prsou B-lite implantáty v centru Perfect Clinic se pohybuje mezi 90-100 tisíci korunami - podle typu užitého implantátu a doby hospitalizace.

Preventivní prohlídky - snadnější vyšetření

Mezi příznivé vlastnosti této technologické novinky patří i lepší přehlednost prsní žlázy při mamografických a ultrazvukových vyšetřeních, což je důsledkem obsažených vzduchových mikrosfér.

blite3
Výběr implantátu je důležitou součástí celého zákroku. Operatér poradí tvar, velikost a doporučí vhodnou velikost vůči konstrukci vašeho těla.

B-lite a rekonstrukční chirurgie

Nové prsní implantáty B-lite znamenají velký přínos i pro rekonstrukční chirurgii. Pokud je pro rekonstrukci odstraněného prsu užit běžný silikonový implantát, dochází zpravidla v důsledku jeho vyšší váhy k rychlejšímu poklesu oproti prsu fyziologickému. Při použití výrazně lehčího implantátu B-lite je tento problém minimalizován.

Z historie

Za vývojem lehkého prsního implantátu stojí přední izraelský plastický chirurg Dr. Jacky Govrin-Yehudain, který se plastickou chirurgií, především úpravou prsů, zabývá řadu let. Když zjistil, že za poklesem zvětšených prsou působením gravitace stojí především hmotnost implantátu, oslovil svého bratra Daela Govreena Segala, který je specialistou v biomedicíně, aby se pokusil vyvinout odlehčený prsní implantát.

Na vývoji nového typu implantátu se podílel mezioborový tým složený z biomedicínských inženýrů, lékařů, farmaceutů a biologů. Společnost G&G Biotechnology pak uvedla na trh první odlehčený prsní implantát na světě.

V současné době implantát B-lite vedle Izraele vyzkoušely klientky i v řadě evropských zemí, kterými jsou Německo, Velká Británie a Itálie, nově pak v České republice a na Slovensku. Dalšími zeměmi, kde obliba B-lite stoupá, jsou Japonsko a Jižní Afrika.

Připraveno ve spolupráci s http://www.perfectclinic.cz

Nejbližšího plastického chirurga pracujícího s implantáty B-Lite najdete ZDE >>

Aktualizováno: 22.5.2018

Zvětšení prsou implantáty B-lite - Novinky

Implantáty B-Lite

Aesthe-Med s.r.o.

B-Lite je revoluční změnou ve výrobě prsních silikonových implantátů. Až o 30 % nižší hmotnost ve srovnání s nyní používanými...

Související recenze a zkušenosti

Zvětšení prsou implantáty B-lite - Ceny

Doktor ve Vašem okolí   
Fotografie pacientů
Zákroky, na které se chystají ostatní