Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Abdominoplastika s Leidenskou mutací homozygot

Petapaloma
20. 9. 2022 · Poslední odpověď: 15. 6. 2023

Dobrý den, ráda bych se zeptala zda je rozumné podstoupit abdominoplastiku a sešití diastazy, když mám diagnostikovana Leidenskou mutaci homozygot. Před 11 lety jsem prodělala hlubokou žilní trombozu, kde mi v tu dobu byl podáván heparin, následně warfarin poté godasal a teď vždy když je nějaký problém - většinou povrchový zánět žil tak clexane. V té době jsem údajně prodělala i embolii, tak mi to alespoň říkali na hematologie - tromby byly na plicích, nyní jsou plíce po poslední scintigrafii čisté. Jsem po 2 těhotenstvích, obě bez problémů, jen při posledním těhotenství bylo silné krvácení - část placenty zůstala uvnitř, tudíž mi museli dát plazmu i krev. 2 operace - žlučník a bariatricka operace - též bez problémů, jak operace tak léčba a rekonvalescence. Po velkém váhovem úbytku a 2 porodech břicho hezké není, a já se sním nedokážu smířit. Ráda bych podstoupila abdominoplastiku, ale ráda bych znala názor lékaře než půjdu na konzultaci, zda-li to má vůbec cenu. Nebo raději od toho ustoupit a žít s břichem až skoro na stehna. Četla jsem si různé články, ale ty v člověku spíše vyvolají strach z nejhoršího než něco jiného. Děkuji za odpověď. Krásný den Petra

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Andrea Musilová
Praha . 28. 9. 2022
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
obecně by operace v zásadě byla možná, i když bude více riziková. Je zapotřebí, aby jste přišla na konzultaci , kde se posoudí přínos dané operace, zváží případná rizika apod. Pacienti s Leiden mutací podstupují chirurgické zákroky, musí se ale dopředu počítat s případnými krvácivými komplikacemi díky nasazené antitrombotické léčbě .
s pozdravem. dr.Musilová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
FORMÉ Clinic
Praha . 15. 6. 2023
Dobrý den. Přemýšlíte dobře, u Vás je vhodné zvážit přínos z operace a možné rizika. I lékaři plastické chirurgie mají různé názory a přístup k operacím, jaká by byla Vaše. Doporučili bychom Vám konzultaci navíc v nemocnici. Hezký den přejeme! Formé clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 4. 10. 2022
Dobrý den,
je mi líto, ale podle toho, co popisujete, abdominoplastika není pro vás vhodnou operací, je zde zvýšené riziko trombózy i embolie. Před každou operací je nutné zhodnotit rizika a benefity, pokud převažují rizika, je lepší takovou operaci nepodstupovat.
Přeji hodně zdraví
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 1. 2008
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 8. 2021
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 10. 2018
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 12. 2022
Mezoterapie
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 3. 2023
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 2. 2024
Křečové žíly
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 1. 2011

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi