Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Abdominoplastika se suturou kyly s prolenovou mrizkou rok po operaci

HanaSt
12. 3. 2024 · Poslední odpověď: 13. 3. 2024

Dobry den, v 3/2022 jsem byla na hysterektomii, po které vznikl velky rozestup primych brisnich svalu cca 10 cm a kyla. Toto mi bylo opraveno na plasticke chirurgii v lednu 2023. Byla mi provedena abdominoplastika se suturou kyly po dolni stredni laparotomii s prolenovou siti. Po operaci jsem nosila brisni pas, snažila jsem se nenamáhat a dodržovat doporuceni pana operatéra. I nyní, cca vice jak rok po operaci, pokud jdu něco delat těžšího, beru si stále pas. Po operaci jsem chodila a i nadále chodim na fyzioterapii, dale asi po pul roce jsem zacala cvicit cviky na posileni brisnich svalu, nyní chodim do posilovny a na pilates, kde posiluji i zbytek tela, aby me nebolela zada apod. Bohuzel mam stále divny pocit v celem briche, je to tezko popsatelne. Nic me vylozene konkretne neboli (nekdy ano při cviceni, ale to odezni), jen mam stále pocit, jak kdybych mela pod kuzi rucnik namoceny v cementu, který i citim, jak se ruzne pohybuje nebo me tam vadi a bricho mam stále jak natlakovane. Také dost často me boli a tisni okolo spodnich zeber, coz se snazim prodychavat, ale také to nepomaha. Je mozne, abych takove stavy mela ještě vice jak rok po operaci? Je pravda, ze i citlivost v oblasti bricha (oblast kolem stareho a noveho rezu- tvar do T) je stále mala, ale postupne se ta oblast necitlivosti zmensuje . Jen nevim, zda se to zlepsi a nebo zda bych mela nekoho navštívit, aby muj stav zhodnotil. Pan operater, když jsem mu to při kontrolách rikala, tak mi jen sdelil, ze bricho vypada krasne a bohužel nic vic se nedozvim. Ani presne nevim, kde a jak byla umistnena mrizka, ac toto chteli vedet i na fyzioterapii… Prikladam obrazek pred operaci a soucasny stav. Predem dekuji za odpověď.

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Dobrý den,
Váš dotaz obsahuje mnoho otázek.

1, Je mozne, abych takove stavy mela ještě vice jak rok po operaci?

Ano, je to možné. Míra prooperovanosti vašeho břicha je tak velká, že se nejedná o žádné překvapení.

2, Je pravda, ze i citlivost v oblasti bricha (oblast kolem stareho a noveho rezu- tvar do T) je stále mala, ale postupne se ta oblast necitlivosti zmensuje

To je typický průběh reinervace břicha. Pokud postupuje, považujte to za velmi pozitivní. Je mnoho žen, které i po císařském řezu mají trvalou necitlivost nad jizvou.

S pozdravem

Ivo Menšík
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 13. 3. 2024
Dobrý den,
ano, břicho vypadá velmi dobře.
Kýla vzniká v místech, kde jsou tkáně oslabené, síťka se sice oblast zpevní, ale nezmění kvalitu tkání. Cvičením to jistě zlepšíte, posílíte svaly, ale musíte počítat s tím, že nikdy již nebudou tkáně tak pevné bez ní. Jste štíhlá a síťku můžete cítit, je to cizorodý materiál. Ale díky ní, jsou tkáně uvnitř pevnější a zabraňují vzniku dalších kýl v oslabených místech.
Opatrujte se
S pozdravem
Dr. Helena Singerová

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi