Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Jak se pozná rozestup břišních svalů?

Uzivatel
19. 12. 2007 · Poslední odpověď: 19. 12. 2007

Dobrý den. Rodila jsem před 3 lety a po těhotenství mi zůstal propadlý pupík. Nevím, jak nejlépe to popsat - při lehu nebo i stoji vypadá pupík a jeho okolí (celkově kolo asi tak 4cm) oproti zbytku břicha jako jáma. Před těhotenstvím jsem měla 52kg, během těhotenství přibrala 12 a půl roku po porodu jsem již byla na své výchozí váze, kterou mám stále. Nyní mám kromě propadlého pupíku i kůži kolem něj jakoby o číslo větší, než by bylo potřeba. Mrzí mě to, protože ačkoli mám zase zpět štíhlý pas, na ukäzování oblast bříška teď ani trochu není. :( Při pročítání této diskuze se občas v příspěvcích a odpovědích lékařů zmiňuje nejen úprava převislé kůže, ale také oprava rozestouplých břišních svalů (diastáza, pokud to správně cituji). Zajímalo by mě, zda můj propadlý pupík neukazuje právě na toto - i přes cvičení žádná změna k původnímu stavu. Ráda bych se nechala někde vyšetřit, abych měla jasno, ale nevím, zda k plastickému chirurgovi nebo jinému odborníkovi. V tuto chvíli neuvažuji o žádném zákroku, protože bychom rádi ještě jedno dítě, ale spíš bych chtěla mít jistotu, že se o rozestup břišních svalů nejedná. Ten by mohl být pro další těhoteství komplikací - nebo se mýlím? Děkuji za odpově na můj asi trochu chaotický dotaz.

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
MUDr. Svatopluk Svoboda
2 adresy v Praha (kraj), Středočeský kraj... . 19. 12. 2007
Nejlepší odpověď
Já bych na vašem místě opravdu raději navštívil lékaře, nejlépe asi plastického chirurga. Je mi líto, ale vyšetřit vás po internetu vážně neumím a tak vám nemohu bez vašeho vyšetření seriozně poradit.Zdraví Dr Svoboda
MUDr. David Tomášek
Praha . 19. 12. 2007
Váš dotaz není vůbec chaotický. Nutno však podotknout, že pokud plánujete ještě jedno dítě, doporučoval bych počkat s operací až po posledním porodu. Diastasa by se udělala asi znova. Dle při plastice svalově-povázkové stěny břišní se odstraňuje přebytečná kůže a dalšímu těhotenství by tato kůže chyběla a mohlo by břicho ještě popraskat ve smyslu strií. Co se týče odbornosti, prováděli jsme plastiky stěny břišní jako všeobecbní chirurgové na odděleních všeobecné chirurgie už před 25 lety, stejně jako se toto provádělo na oddělení plastické chirurgie už před první světovou válkou (já tu tehdá ještě nebyl). Chirurgové se cílí je zdravotní stránce věci, plastici mají k této ještě nadstavbu estetickou a já bych samozřejmě jako plastický chirurg doporučil můj obor. Ale je to na Vás, ale určitě až po tom dalším dítěti. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 19. 12. 2007
Vážená paní,
po porodu se často vytvoří rozestup přímých svalů břišních,který lze nahmatat při napnutých břišních svalech. Tuto diastázu sešíváme při plastice stěny břišní. Můžete se objednat na konzultaci při které nález posoudíme. Pěkný den Dr.Topinka,Lékařský Dům
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 4. 4. 2014
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 9. 2007
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 4. 2008
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 4. 2013
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 11. 2016
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 1. 2024
Abdominoplastika
13 odpovědí, nejnovější odpověď: 25. 10. 2019
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 2. 2018
Abdominoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 28. 11. 2016
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 10. 2016

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi