Otoky bricha po operaci prsou

Otoky bricha po operaci prsou

Zuza  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 5 odpovědí
Mozna mam hloupou otazku, ale... na konci listopadu jsem podstoupila abdominoplastiku se sitim diastaze, hojeni ok, jen mam osklivou jizvu a mela jsem dlouho otoky. V pulce dubna jsem podstoupila zmenseni a modelaci prsou a od operace mam bricho opet nafoukle jak tehotna a jizva na nem dost svedi. Je mozne, ze je to nasledek dalsi operace nebo se spia neco deje s brichem? Myslela jsem, ze po pul roce uz by melo byt dobre. Dekuji za nazory
MUDr. David Tomášek  |  Premium member  |  Plastická chirurgie  |  Praha
  • 4318 odpovědí
  • 1219 Likes
Už teď máte jizvy nad úroveň kůže, tedy hypertrofické. Na další operaci jste měla jít minimálně až po vyzrání jizev. Rány nejsou zahojené a zánětlivý proces ke celotělová záležitost. Jizvy zrají tak rok, hypertrofické jizvy se mají masírovat tlakovými masážemi, má se nosit návlek - komprese na břicho a podobně. Troufám si říci, že následná operace stav podpořila a možná že i jizvy půjdou nad úroveň kůže také. Jsou nutno masáže, silikonové plátky a komprese na operované krajiny.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Zuza  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 5 odpovědí
Dekuji za odpoved, bohuzel se mi hypertroficke jizvy delaji vzdy, s tim pry nic nenadelam, jen me zarazilo to znovuotekle bricho, ale dle vyjadreni operatera je to pry ok, kompresi jsem nosila nonstop 4 mesice, bala jsem se to podcenit, tlakovky delam stale, jen ty gelove platy neprikladam, koupila jsem silipos gel a mam po nem vyrazky 🤔

Související recenze a zkušenosti

Zmenšení prsou - Související videa

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí