Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Alergie/zánět po aplikaci kyseliny hyaluronové do rtu

Anonymní
21. 5. 2023 · Poslední odpověď: 23. 5. 2023

Dobrý den, pred 4 týdny jsem byla na výplni rtů 1ml restylane skinbooster vítal lidocaine. Měla to být spíše jen hydratace (ale rty jsou nakonec dost velké). Rty mi po aplikaci velmi otekly a otok byl trochu patrný několik dnů. Nyní 4 týdny po aplikaci mě rty stále občas na několika místech trochu svědí. Nejvíce v srdíčku vpravo, kde mám i malou červenou tečku.Lékařka mi dala jeden prednison 20, po kterém se stav trochu zlepšil (už mě nesvědí rty na tolika místech). Spíše už jen horní ret. Mám nechat výplň rozpustit? Příliš se mi nechce, bojím se alergické reakce na rozpuštení. Nebo je jiné řešení?

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
u velmi malého procenta klientek se skutečně může stát, že dojde k alergické reakci na výplňový materiál, byť se jedná o kvalitní produkt. Kyselina hyaluronová je tělu vlastní látka (i když pro účely výplňových materiálů vyráběná ,,uměle"). Pokud nastane reakce, domníváme se, že se tak stane ne kvůli samotné kyselině hyaluronové, ale kvůli přidaným látkám, které jsou přítomny skutečně v nepatrném množství nebo případně kvůli anestetické látce. Ohledně rozpuštění - KH se rozpouští aplikací enzymu hylázy. Ta však působí pouze na samotnou kyselinu hyaluronovou a ne na přidané látky. Dejte tělu ještě chvilku čas na rekonvalescenci, případně se poraďte s ošetřujícím lékařem o dalším postupu léčby alergické reakce.
Hezký den, Tým FYMC
Premium
Kladno . 23. 5. 2023
dobrý den, pokud vám pomohl kortikoid, zkuste ještě brát 14 dní léky na alergii - například Zodac a podobně. Pokusil bych se situaci vydržet, přijde mi škoda výplň rozpustit (a ano, může být alergie na hylazu) S pozdravem, MUDr. Radek Poláček
Premium
Dobrý den, je třeba se domluvit s lékařem, který výplň aplikoval na postupu. Buďte trpělivá, dejte si čas na rekonvalescenci.
BODY klinika plastické chirurgie
FORMÉ Clinic
Praha . 23. 5. 2023
Dobrý den. Poraďte se s lékařem, který Vám výplň aplikoval. Pokud je každým dnem nepatrné zlepšení, vyčkejte, nebude potřeba výplň rozpouštět. Hezký den přejeme, Formé clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 4. 2020
Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 24. 5. 2023
Kyselina hyaluronová
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 5. 2014
Kyselina hyaluronová
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 24. 2. 2015
Injekční výplně
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 20. 6. 2016
Kyselina hyaluronová
12 odpovědí, nejnovější odpověď: 17. 2. 2013
Kyselina hyaluronová
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 29. 5. 2018
Kyselina hyaluronová
13 odpovědí, nejnovější odpověď: 13. 6. 2020
Kyselina hyaluronová
1 odpověď, nejnovější odpověď: 20. 5. 2022
Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 9. 2021

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi