Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Omezení po aplikaci kyseliny hyaluronové?

Anonymní
Radulka
4. 2. 2013 · Poslední odpověď: 29. 5. 2018

Dobrý den,dnes jsem byla již po 3 na aplikaci kyseliny hyaluronové JUVEDERM 4 do nosoretních vrásek a do koutků úst,změnila jsem kvůli ceně lékaře a jsem docela překvapená,jak se liší názory doktorů na omezení po aplikaci.Jsem lektorka spininku a cvičím téměř denně a doktor před tím mi říkal,že intenzivní sport mám omezit jen den,kdy se kyselina vpichuje,druhý den normálně cvičit můžu.potom mi doporučil týden neopalovat,nesaunovat.Ale doktorka dnes mi sport doporučila vynechat určitě 14 dní,prý by se mi mohla kyselina hyaluronová posunout jinat,14 dní neletět letadlem,14 dní nemasírovat.....jak to tedy je hlavně s tím sportem?je to pro mě hodně důležité,prosím o radu,Děkuju Radka

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Hana Plachá
Karlovy Vary . 7. 4. 2013
Nejlepší odpověď
Dobrý den, myslím, že pokud se naaplikuje 1 nebo 2 ampulky,tak stačí opravdu 2 dny spát na zádech,necvičit a na ošetřené místo nesahat,protože výplně 2 dny pracují.
Sauna se musí vynechat na 2 týdny, ale málo klientů ví, že sauna je sice dobrá věc,ale kyselina hyaluronová ji nemá ráda a pokud se často a rádi saunujete,tak vám kyselina vydrží krátkou dobu,protože se díky vysoké teplotě velice rychle vstřebává. Na příště bych Vám doporučila aplikaci kanylou a ne jehlou. Kanylou ale aplikují jen opravdu zkušení lékaři. Tímto se totiž aplikuje kyselina z jednoho vpichu, což znamená menší traumatizace tkání a menší riziko infekce. A ještě bych dodala technickou poznámku-nevybírejte si lékaře podle ceny, ale podle kvality. Obličej máte jenom jeden a všichni ho vidí. Kabelku LV si také nepůjdete koupit na tržiště,protože víte, že by Vám vydržela jen 3měsíce,ale našetříte si na tu drahou,kterou pak budete nosit třeba i ceký život.
Zdraíme
Denife- kosmeticko-plastické a laserové centrum
**********
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Lucie Jurtinová
Praha . 8. 2. 2013
Dobrý den, po aplikaci kyseliny hyaluronové doporučuji 2 dny intenzivně necvičit, nechodit do sauny a do solária, 2 týdny ošetřené místo nemasírovat, chránit před sluníčkem krémem s SPF 30-50. Pokud je místo ještě 2 dny po aplikaci začervenalé a oteklé, potom se doporučení prodlužují do odeznění těchto příznaků. Myslím, že druhá lékařka byla opatrnější z důvodu, že spinning je fyzicky dost náročný a dojde k velkému prokrvení. Asi bych Vám také doporučila delší pauzu. S pozdravem, MUDr. Lucie Jurtinová, **********
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Dobrý den,

asi Vám to připadá zvláštní, ale opravdu doporučení se mohou lišit.
Záleží totiž na více faktorech, a to na Vašem věku, kolikrát jste již na aplikaci byla, také na Vašem zdravotním stavu, který se může měnit a také na Vaší pracovní náplní. Pokud jste lektorka spiningu jistě nic nepokazíte, pokud zvolíte 14ti denní volnější pracovní režim, vynaložené peníze do Vašeho vzhledu za to jistě stojí.
S přáním hezkého dne
MUDr. Milena Vojtíšková
Dobrý den,
vaši otázku "jak to teda je" v podstatě nelze zodpovědět. Výrazně se totiž liší i doporučení výrobců různých preparátů i když tyto mají téměř stejné složení. Názory lékařů se taky mohou lišit a to výrazně.
Jenom pro objasnění možných procesů uvádím, že výplň skutečně může vycestovat jinam, zejména při aplikaci větších objemů na jedno místo. Dalším faktorem je možnost reakce v místě aplikace - zarudnutí, svědění, otok a tato reakce se při sportování může zvýraznit. A nakonec jednou z nejčastějších komplikcí aplikace výplní je zánět v místě výplně a tento se intenzivnějším sportováním (prach, pot, prokrvení) může vyprovokovat. Lékařka, která vám nyní výplň aplikovala je za výkon i výsledek zodpovědná a proto bude nejrozumnější akceptovat její názor a řídit se jejími doporučeními i když uznávám, že jsou poměrně přísná.
Přeji hezké dny.
M.Molitor
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Kladno . 5. 2. 2013
Dobry den, priklanel bych se k nazoru vaseho prniho lekare. S pozdravem polacek
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Kyselina hyaluronová
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 24. 2. 2015
Kyselina hyaluronová
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 5. 2014
Kyselina hyaluronová
12 odpovědí, nejnovější odpověď: 17. 2. 2013
Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 24. 5. 2023
Kyselina hyaluronová
13 odpovědí, nejnovější odpověď: 13. 6. 2020
Kyselina hyaluronová
1 odpověď, nejnovější odpověď: 4. 9. 2022
Injekční výplně
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 30. 8. 2016
Kyselina hyaluronová
1 odpověď, nejnovější odpověď: 20. 5. 2022
Kyselina hyaluronová
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 9. 2023
Injekční výplně
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 21. 6. 2023

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi