Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Botox ani kyselina hya mi na vrásky nezabírají - co dál?

Simi391898
Simi391898
26. 7. 2016 · Poslední odpověď: 1. 8. 2016

Dobrý den,

předem se omlouvám za delší dotaz. Je mi 33, na botox chodím od 27 let - glabela a za poslední rok i vějířky kolem očí. Bohužel botox mi vrásku mezi obočím nikdy úplně nevyhladil, tak jsem si v lednu tohoto roku nechala aplikovat do glabely kyselinu hyaluronovou - Skinfill Medium + botox (chodím na ověřenou kliniku).

Očekávaný efekt se nekonal a v místě glabely mám promodrání kůže a vráska se nevyhladila. Nyní teď v červenci, je to už lepší, ale vráska je od ledna po aplikaci kyseliny hyal. více viditelná než kdy jindy. Prosvítající "promodrání" stále jde vidět, ale už méně. Lékařka mě ubezpečila, že se to někdy stává a že promodrání zmizí.

V květnu mi byl do glabely aplikován botox. Avšak výsledek není moc dobrý, viz foto po 2 měsících po botoxu - promodrání nejde moc na foto vidět.

Chtěla bych se zeptat, zda promodrání zmizí? Kyselinu hyaluronovou stále v kůži cítím.

Moc tomuto nerozumím, hodně mě to po psychické stránce vzalo, jelikož na svůj věk vypadám o dost starší - a vložila jsem do toho už dost peněz a důvěru a zatím nejsem spokojená (botox vyzkoušen na více klinikách).

Také bych se chtěla zeptat, zda je normální, že botox na vějířky u očí mi vydrží max 2 měsíce, u glabely - 2 - 3 měsíce, myslela jsem, že se bude efekt prodlužovat za cca 6 let chození na botox (další aplikace vždy nejdříve po 3 - 4 měsících a vždy po aplikaci větší otoky, někdy modřinky, jsem náchylnější, drobné ranky apod. se mi vždy hojí dlouho).

Chtěla jsem vypadat hezky a nedaří se a bohužel mám strach podstoupit po těchto zkušenostech jiné metody, pořád mi je zatím "jen" 33 let.

Děkuji za vyjádření.

Simona

Reklama

odpovědí (8)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
na to, kolik je vám let, jste toho absolvovala opravdu hodně. Zamyslela bych se nad tím, zda to bylo nutné a zda se stav spíše nezhoršil.
Omezím se tedy jen na přiloženou fotografii - je hodně nekontrastní, takže obtížně hodnotitelná, ale i tak je na ní vidět, že problém vaší glabely není jen problém mimiky, ale zřejmě vytvořené rýhy, kde bývá vazivové septum fixované velice hluboko do podkoží i hlubších partií. Bývá dané často geneticky - proto se objevuje už v nízkém věku (výskyt u některého z rodičů nebo prarodičů). Septum lze rozrušit a následně zpevnit pomocí bioplastického materiálu, tzn. že ve ve výsledku se vám v rýze vytvoří vlastní tkáň a oblast se srovná, aby se už dále neprohlubovala. Podrobnosti o metodě i s obrázky zákroků na mých stránkách, kde je i vysvětleno působení jednotlivých metod (viz Srovnávací zákroky). Rozhodně je ale potřeba nechat zcela odeznít jak účinek botoxu tak nechat odbourat kyselinu hyaluronovou.

S pozdravem
Bioplastica.s.r.o.
MUDr. Jana Vybulková Zavadilová
1. klinika bioplastické chirurgie
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 1. 8. 2016
Osobně se domnívám, že byste měla zvolit nyní již nějaké chirurgické řešení. Zářez v kůži je jako přeložený papír a to aby byl úplně vyhlazený je velmi těžko řešitelné. Především se to musí vidět. Určitě se obraťte s takovýmto problémem na atestovaného plastického chirurga se zkušenostmi v této problematice. Ideální je investovat do konsultací na více pracovištích.
Můžete se stavět také u nás.

Na konsultaci se můžete objednat, nebo na našem objednávkovém formuláři našeho webu - zavoláme pak sami.

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg

Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Kladno . 31. 7. 2016
pokud Vám vydrží pouze 2 měsíce, nedá se nic dělat a musíte jít dříve...i přes obecné doporučení
Praha . 30. 7. 2016
Dobrý den,

jestliže je vráska fixovaná, trvá již hodně dlouho a znehybnění Botoxem nepomáhá, pak už Vám Botox nepomůže a je skutečně nutné přerušit vazivové septum, většinou na to stačí opakovaná aplikace gelu kyseliny hyaluronové kanylkou. Tím, že je gel aplikován kanylkou odpadne riziko Tyndalova efektu ( promodrávání), který se může dostavit při povrchové aplikaci bifázického gelu kyseliny hyaluronové i vzniku modřinek. Osobně také nedoporučuji aplikaci Botoxu dříve než za 4 měsíce.

S přátelským pozdravem MUDr.Tereza Gabryšová dermatolog kliniky GHC Praha
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Dobrý den,

postup, který byl na klinice zvolen je naprosto běžný a v naprostém pořádku.
Pokud jsou u vás účinky botulotoxinu pouze dva měsíce, opravdu to bohužel není dlouhá doba, ale u každého je doba velmi individuální, existuje také malé procento klientů, kteří jsou na botulotoxin rezistentní. Doporučila bych vám s dalšími výplněmi počkat, až se všechny látky vstřebají, aby si tělo trošku odpočinulo a pročistilo se. V mezidobí můžete navštívit Vašeho ošetřujícího lékaře k prokonzultování dalšího postupu.

Držíme Vám palce.
Mgr. Petra Řehořková
Dobrý den,
někdy méně bývá více. Nechte všechno vstřebat, zatím pěstujte spíš obličejovou gymnastiku než znehybňování, event. masáže obličeje a výživu pokožky "zevnitř" - tj. strava zaměřená na pleť (rady najdete všude na internetu - ořechy, mandle apod.), hydratace… Pak se uvidí, ale nic se nedá uspěchat. Po úplném vstřebání lze posoudit, co by bylo vhodné.

S pozdravem
MUDr. Jana Vybulková Zavadilová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Dobrý den ,
korekce mimických vrásek v oblasti glabely botulotoxinem a následně aplikací kys. hyaluronovou je naprosto korektní postup.
Plný efekt po aplikaci botulotoxinem vydrží od 1-2 něsíců a následně dochází k pozvolnému nástupu aktivity mimických svalů. Aplikace výplňovým materiálem by měla následovat cca od 2 týdnů a výše po aplikaci botulotoxinu. Promodrání může způsobovat modřinka nebo spíše je způsobený tzv Tyndall. efektem , prošednutí kůže vlivem opalescence výplňového materiálu, který vymizí po jeho úplném vstřebání.
S pozdravem
Hlavatá Stružínská
Premium
Kladno . 27. 7. 2016
Dobré ráno Simono,

obecne by mel byt postup ohledne vrasek mezi obocím, na cele, v ocnich koutcich (proste mimickych vrasek) tento: nejdrive znehybneni oblasti botulotoxinem a s odstupem alespon jeden mesic dokorigovani stavu vyplni kyselinou hyaluronovou. Take je dulezite jit na dalsi aplikci ihned, jakmile se zacina dana obnlast pohybovat ... klientky casto cekaji na uplnou obnovu hybnosti a tim pak zacne cely proces korekce znovu...
Delka efektu botulotoxinu je skutecne individualni a 2 mesice jsou sice neprijemne malo, ale může to byt pro vas organismus normalni.
co s etýče promodrání: může se jednat o přetrvávající modrinu, v tom případě to chce podporit hojeni mastickou Heparoid anebo se take muze jednat o moc povrchove aplikovanou vypln. Je potreba se poradit s lekarem ke kteremu chodite na aplikaci...

Související dotazy

Výplně na unavený obličej

macicka0071
macicka0071
9. 2. 2016 · Poslední odpověď: 15. 2. 2016

Dobry den,

chcela by som sa informovať,ci sa da vyraz tvare ,,zmenit" resp ,,uvoľniť" prostredníctvom botoxu... Mam 25 rokov,vrásky teda skoro žiadne,mozno maly náznak budúcich minickych pod očami a okolo,ale mam nepekne ,ryhy"... Nie tmave kruhy .. A permanentne vyzeram unavene.. Ci spim 5,7,10 hodin,pijem vodu,dodržiavam skoro vsetky zásady správnej životosprávy,stale sa ma ludia pýtajú,preco vyzeram unavene... Viete mi prosim niekto pomoct? Ked budem mat 50,tak sa nebojím si dat lifting tvare,kde omladnem o par rokov... Ale co robit,ked je pokožka pevná , ale clovek stale vyzera ako po prebdenej noci?

Dakujem za akúkoľvek pomoc, S.

odpovědí (9)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Dušan Guba PhD. MPH
MUDr. Dušan Guba PhD. MPH
Žádné recenze
10. 2. 2016
Nejlepší odpověď
Prajeme Vám dobrý den,
Myslím, že opisovať metódy a možnosti úprav "unavenej " tváre, pri veku 25 rokov nemá veľký význam. Skôr navšteva vhodného pracoviska, či erudovaného plastického chirurga alebo dermatologa a nájsť pri danom type tváre najúpčelnejšie riešenie.
S pozdravom, dr. D.Guba, ULK, Bratislava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Botulotoxin
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 5. 10. 2015
Botulotoxin
15 odpovědí, nejnovější odpověď: 13. 9. 2013
Kyselina hyaluronová
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 23. 2. 2022
Botulotoxin
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 8. 5. 2020
Kyselina hyaluronová
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 7. 7. 2015
Chemický peeling
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 30. 7. 2014
Injekční výplně
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 2. 2. 2015
Radiofrekvence
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 3. 2021
Botulotoxin
10 odpovědí, nejnovější odpověď: 21. 4. 2014
Botulotoxin
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 5. 2022

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi