Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Atrofická jizva mezi obočím

Anonym355
9. 10. 2014 · Poslední odpověď: 27. 10. 2014

Dobrý den,

je to zhruba 10 - 11 měsíců, když mi přítelkyně zcela destruktivní metodou odstranila akné, nechápu jak se jí to povedlo ale nehty zcela zničila kůži. Bohužel jsem to nijak zvlášť neřešil ( v tu dobu jsem měl spoustu jiných starostí ), ránu jsem nijak neléčil a bohužel neštastnou náhodou došlo k předčasnému stržení strupu. Poté už zůstala jenom jizva o kterou jsem se já blbec vůbec nestaral...

Jizva je mezi obočím a je velice viditelná ( zhruba 3,5x3,5 mm ), hlavně svojí hloubkou (až bije do očí). Má kůže se vždycky velice dobře hojila (žádné koloidní jizvi atp.) měl jsem pár těžších zranění různě na těle a zahojili se perfektně - proto se mi zdá jako nejlepší řešení excize jizvy ( linearní jizva by mi určitě přišla přijatelnější ). Samozřejme jsem ochoten zvolit i jiný typ léčby. Po tom co sem si přečetl pár diskuzí a článků se trochu bojím utracení spousty peněz za laser co možná ani nepřinese výsledek. Přijde mi rozumnější svěřit jizvu nějakému chirurgovi a po zhojení třeba zkusit laser.

Vše to jsou ale moje domněnky - prosím Vás tedy o nějaký vhodný postup...

Děkuji

I.J.

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 10. 10. 2014
Nejlepší odpověď
Mám stejný názor jako paní Dr.Gabryšová, myslím, že pomocí např. frakční radiofrekvence Accent Pixel by se vcelku zcela bez rizika (pokud Vy nebo Vaše přítelkyně stroupky nebudete loupat příliš brzy) dosáhlo slušného znenápadnění jizvy. Šlo by velmi pravděpodobně jen o 1-2 ošetření, zákrok probíhá ve znecitlivění ošetřovaného okrsku kůže anestetickým krémem, po ošetření je místo červené, trochu pálí, postupně se vytvoří stroupky, které se vylupují cca během 5 dnů, pak může být ošetřené místo ještě nějakou dobu lehce zarudlé, než se vše zcela uklidní.
Výsledek chirurgické excize Vás může uspokojit a nemusí a vrátit to již nepůjde.

Příjemný den,

MUDr. Nina Koutná, Klinika GHC Praha
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den,

ošetření je možné hradit na pojišťovnu, zkuste plastickou chirurgii na Vinohradech.

S pozdravem

MUDr. Karolína Kykalová
primářka dermatologického odd. kliniky Esthesia
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 10. 10. 2014
Dobrý den,
podle fotografie se nezdá, že by jizvička byla příliš hluboká, proto bych spíše zvolila zabrušování a stimulaci tvorby kolagenu, potom je naděje, že bude méně nápadná. Vyříznutím se vytvoří jizva vždy a nikdy není jisté, zda ne ještě horší.
S přátelským pozdravem  MUDr.Tereza Gabryšová, dermatolog kliniky GHC Praha
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 9. 10. 2014
Dobry den, ano zřejmě by byla nejvhodnější excise projevu a následně vyhlazeni jizvicky Co2 frakčním laserem. Zdravi dr Blanka Vraspirova
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Možnosti odstranění jizev po modelaci prsou

Jana775811
Jana775811
30. 1. 2019 · Poslední odpověď: 2. 2. 2019

Prosím o radu, jsem téměř dva roky po modelaci prsou, mám nevzhledné jizvy, které jdou vidět ve výstřihu, ale hlavně v plavkách. Jaká je možnost jejich odstranění? Pomůže laser? Mám strach, že v případě reoperace to dopadne stejně nebo ještě hůře. Mnohokrát děkuji , Jana.

odpovědí (7)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Eva Nývltová
Žádné recenze
Svitavy . 1. 2. 2019
Nejlepší odpověď
Frakční laser má za úkol nastartovat "remodelaci "jizvy- t.j. jizva oploští, ev. se zúží a tím je méně nápadná. Cévní laser se používá na červené jizvy a má odstranit cévní síť, která se u takovýchto jizev vytvořila v rámci hojícího procesu. To podle fotografie asi nebude úplně Váš případ. Doporučuji hledat ve Vašem okolí pracoviště s Frakčním CO2 laserem.
MUDr Eva Nývltová
C.E.M.-centrum estetické medicíny
Svitavy
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Hypertroficka jizva po abdominoplastice a novy pupik

Zuza766940
Zuza766940
23. 4. 2019 · Poslední odpověď: 29. 4. 2019

Dobry den, mate nejaky tip cim vylepsit jizvu? Pouzivala jsem vsechny doporucene pripracky, silipos gel, tlakovky, podstoupila jsem osetreni laserem, kdy se po tydnu sloupaly stroupky a jizva byla uplne stejna. Napadlo by vas neco, cim by sel vzhled zlepsit? Druha vec - vubec se mi nelibi pupik - jak jizva kolem, tak tvar, rada bych pupik proste jako normalni prohluben s jizvou uvnitr, je mozne preoperovat pouze pupik? Dekuji

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Kladno . 29. 4. 2019
Souhlasím s tím, že bych použil znovu laser, možná s trochu větší energií. Případně též enzymové injekce - ty především v okolí pupíku. S pozdravem MUDr. Poláček

Korekce jizvy na čele

simonacek23368831
simonacek23368831
14. 6. 2016 · Poslední odpověď: 22. 6. 2016

Dobrý den mám takou prozbicku na cele mam dulek po strzeni strupu po akne vyzkoušela jsem laser chem.pelling,dermaroller serum kolagenu kyseliny hyaluronove a různy ha gel a výsledek je nic moc viditelný prosim o radu co by stim šlo udělat a cenu dekuji Hezký den

odpovědí (11)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Praha . 22. 6. 2016
Dobrý den, všechny metody jsou správné, záleží ovšem kolikrát a jaké intenzity bylo ošetření prováděno, v tomto případě je zapotřebí opravdu více opakování a někdy bohužel výsledek vede jen k částečnému efektu.
MUDr. Simona Bedřichová
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Korekce jizev
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 1. 2018
Jizvy po akné
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 2. 2017
Odstranění jizev laserem
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 4. 2023
Odstranění jizev laserem
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 1. 2013
Jizvy po akné
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 30. 3. 2016
Operace očních víček
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 4. 2007
Operace očních víček
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 7. 2022
Korekce jizev
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 1. 2022
Odstranění vrásek
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 19. 10. 2021
Brow lift
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 12. 2021

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi