Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Jak vyhrát válku se srůsty?

Sanini
Sanini
5. 10. 2017 · Poslední odpověď: 11. 10. 2017

Dobrý den, mám starou jizvu po slepém střevu se srůsty které mi deformují bříško. Jsem po dvou zákrocích - podřezání jizvy a jejího okolí za účelem uvolnění srůstů. Bohužel opakovaně došlo k opětovném slepení (ihned v prvních hodinách bodově a poté se to rozšířilo) a zdá se, že ve větším rozsahu než před. Dočetla jsem se, že existují gely které až do svého vstřebání (cca týden ) dokáží separovat tkáně a předejít srůstům. Narazila jsem na dva názvy - Coseal Surgical Sealant a Hyalobarrier gel. Prosím o radu lékaře jestli je to pro mne vhodného řešení, jak se případně k přípravku dopracovat a jaké to klade nároky na ošetřujícího lékaře (můj pan doktor to nezná). Budu vděčná za jakoukoliv zkušenost. Děkuji Iva

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 6. 10. 2017
Nejlepší odpověď
Dobrý den
Jedna z možností je aplikace vlastního tuku speciální kanylou do podkoží pod jizvu Posouzení této možnosti lze jen při osobní konzultaci. Na zaslané foto je patrný nedohojený defekt v dolním pólu rány. Je nutné vyčkat na vyhojení a zklidnění.
s pozdravem Dr. Vrbický
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Kladno . 10. 10. 2017
ano, to je prave to "propadnuti" kdy se kuze prichyti az k fascii přímých břišních svalů, protože tam chybí vrstva podkožní tkáně. Spongostan se vstřebává cca 3 dny. My s ním máme dobré zkusenosti při gynekologických operacích i porodních poraněních.
Jdete na konzultaci, je to lepší než to řešit zde na foru
Praha . 9. 10. 2017
Zdravím
Tuk se může aplikovat pod jizvu kanylou která má na konci jakýsi nožík kterým můžete srůsty přerušovat.To ale většinou platí jen pro malý rozsah srůstů.Jinak je možné aplikovat tuk pod jizvu kanylou bez nožíku a zvětšit tak tukovou podkožní vrstvu pod jizvou.Po vhojení tuku tak budou lepší podmínky pro následnou chirurgickou korekci.
s pozdravem Dr.Vrbický
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Kladno . 9. 10. 2017
například Spongostan se tam může dát nebo se proste jen jemně přiblíží podkoží aby pod kůží nevznikal prostor, který se poté "propadne".
Premium
Kladno . 6. 10. 2017
dobrý den, bez vyšetření Vám toho moc neřeknu, ale možná bude nutné jizvičku alespoň částečně vyříznout, uvolnit podkoží (pak případně vložit nějaký objemový preparát) a znovu zašít.
Hyalobarier, 4dryfiel a podobně jsou koncipovány k zabránění srůstů v dutině břišní, nikoli do podkoží (tvoří tenký povlak na pobřišnici a tím nedovolují vytvoření srůstu mezi pobřišnicí a orgány v břiše)
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 4. 12. 2012
Abdominoplastika
14 odpovědí, nejnovější odpověď: 17. 2. 2013
Vaginoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 3. 2016
Obřízka
1 odpověď, nejnovější odpověď: 1. 8. 2023
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 5. 2013
Rhinoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 24. 2. 2010
Rhinoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 9. 2017
Liposukce
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 19. 11. 2021
Zvětšení penisu
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 2. 2015
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 8. 2009

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi