Srůst kostí po operaci nosu

Janis  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 13 odpovědí
Než se rozhodnu pro oper., tak mi u Rhinoplastiky nemám ujasněnou jednu , věc a to je, jak se vlastně po operaci zaručí, že kosti budou držet pohromadě a tak jak mají. Chápu sádra a tamponáda, ale používají se také nějaké vnitřní stehy? A za kolik dnů srostou nosní kůstky? Moc děkuji za dotaz...
Prof. MUDr. Markéta Dušková CSc.  |  Premium member  |  Plastická chirurgie  |  Praha
  • 781 odpovědí
  • 129 Likes
úlomky kosti se uloží do požadovaného tvaru, velmi zjednodušeně řečeno, jako tašky na střeše..., protože se dotýkají a jedná se o biologickou tkáň, tak srostou, steh, tedy osteosyntéza prakticky nikdy není nutná, přeji hezký den prof dušková
  • 13 odpovědí
Aha, dobře, já jen, že jsem někde na foru četla, že měli některé holky vnitřní stehy. Asi tedy záleží na individualitě a za jak dlouho tedy ona biologická tkán sroste? Moc děkuji za čas strávený odpovědí.
MUDr. David Tomášek  |  Premium member  |  Plastická chirurgie  |  Praha
  • 5198 odpovědí
  • 1175 Likes
Pokud dotaz cílíte takto, pak mohu odpovědět, že se v medicíně předem nedá nic zaručit. Nicméně paní profesorka Dušková má ve všem pravdu.
Zdraví Dr. Tomášek
MUDr. Kamila Šormová  |  Premium member  |  Plastická chirurgie  |  Plzeň
  • 180 odpovědí
  • 40 Likes
Dobrý den. Fixace nosních kostí dlahou a tamponádou je zcela dostačující. 10 - 14 dnů fixace je doba, po kterou se kosti stablisují a pak je možné dlahu sejmout. Dále je vhodné se po dobu cca 1- 2 měsíců vyhnout kontaktním sportům, kvůli možnému zranění nosu, kdy by se mohly kosti zbortit.
S pozdravem, MUDr. Šormová
  • 13 odpovědí
Dobře, děkuji za odpověd. Před rozhodnutím si čtu diskuze a některá děvčata mluví o vyndavání stehů, to mě udivuje.

Reakce na Janis

Prof. MUDr. Markéta Dušková CSc.  |  Premium member  |  Plastická chirurgie  |  Praha
  • 781 odpovědí
  • 129 Likes
je to nedorozumění, nejspíš se jedná o stehy, kterými je zašita sliznice ve vstupních řezech ..tedy nikoliv fixující kost...prof dušková
Související recenze a zkušenosti
Komplex z nosu
Operace nosu (Rhinoplastika)
  Spokojený/á
Nemá asi cenu sáhodlouze popisovat průběh operace nosu, protože paní Soňa v prvním příspěvku popsala průběh naprosto přesně a dokonale.I já jsem zhruba před třema lety absolvovala operaci měkké i... Více 
Úžasný nos - krásný profil
Operace nosu (Rhinoplastika)
  Spokojený/á
Jsem měsíc po operaci a jsem maximálně spokojená! Pan doktor je opravdu skvělý člověk a operatér, doporučuji ho všem. Změnilo mi to život a lituji jen toho, že jsem operaci nepodstoupila dřív.   Více 

Poraďte se s odborníkem v oboru Operace nosu (Rhinoplastika)

Související videa

Rizika při operaci nosu

4.8.2014

Jaká jsou hlavní rizika při operaci nosu? Jak je ovlivňuje rozsah operace? Jak je možné snížit riziko komplikací? Proč jsou důležité... Více 

Doktor ve Vašem okolí