Srůst kostí po operaci nosu

Janis návštěvník
  • 13 odpovědí

Srůst kostí po operaci nosu

Janis  |  Plzeňský kraj
  • 13 odpovědí
 |  Plzeňský kraj
Než se rozhodnu pro oper., tak mi u Rhinoplastiky nemám ujasněnou jednu , věc a to je, jak se vlastně po operaci zaručí, že kosti budou držet pohromadě a tak jak mají. Chápu sádra a tamponáda, ale používají se také nějaké vnitřní stehy? A za kolik dnů srostou nosní kůstky? Moc děkuji za dotaz...
  • 676 odpovědí
  • 60 Likes
Prof. MUDr. Markéta Dušková CSc.  |  Plastická chirurgie, Praha
  • 676 odpovědí
  • 60 Likes
 |  Plastická chirurgie, Praha
úlomky kosti se uloží do požadovaného tvaru, velmi zjednodušeně řečeno, jako tašky na střeše..., protože se dotýkají a jedná se o biologickou tkáň, tak srostou, steh, tedy osteosyntéza prakticky nikdy není nutná, přeji hezký den prof dušková
Janis návštěvník
  • 13 odpovědí

Reakce na Prof. MUDr. Markéta Dušková CSc.

Janis  |  Plzeňský kraj
  • 13 odpovědí
 |  Plzeňský kraj
Aha, dobře, já jen, že jsem někde na foru četla, že měli některé holky vnitřní stehy. Asi tedy záleží na individualitě a za jak dlouho tedy ona biologická tkán sroste? Moc děkuji za čas strávený odpovědí.
  • 4975 odpovědí
  • 1031 Likes
MUDr. David Tomášek  |  Plastická chirurgie, Praha
  • 4975 odpovědí
  • 1031 Likes
Pokud dotaz cílíte takto, pak mohu odpovědět, že se v medicíně předem nedá nic zaručit. Nicméně paní profesorka Dušková má ve všem pravdu.
Zdraví Dr. Tomášek
  • 175 odpovědí
  • 34 Likes
MUDr. Kamila Šormová  |  Plastická chirurgie, Plzeň
  • 175 odpovědí
  • 34 Likes
 |  Plastická chirurgie, Plzeň
Dobrý den. Fixace nosních kostí dlahou a tamponádou je zcela dostačující. 10 - 14 dnů fixace je doba, po kterou se kosti stablisují a pak je možné dlahu sejmout. Dále je vhodné se po dobu cca 1- 2 měsíců vyhnout kontaktním sportům, kvůli možnému zranění nosu, kdy by se mohly kosti zbortit.
S pozdravem, MUDr. Šormová
Janis návštěvník
  • 13 odpovědí

Reakce na MUDr. Kamila Šormová

Janis  |  Plzeňský kraj
  • 13 odpovědí
 |  Plzeňský kraj
Dobře, děkuji za odpověd. Před rozhodnutím si čtu diskuze a některá děvčata mluví o vyndavání stehů, to mě udivuje.
  • 676 odpovědí
  • 60 Likes

Reakce na Janis

Prof. MUDr. Markéta Dušková CSc.  |  Plastická chirurgie, Praha
  • 676 odpovědí
  • 60 Likes
je to nedorozumění, nejspíš se jedná o stehy, kterými je zašita sliznice ve vstupních řezech ..tedy nikoliv fixující kost...prof dušková
Doktor ve Vašem okolí