Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Srostlá kůže s podkožím po liposukci

Jarmilaa
16. 7. 2021 · Poslední odpověď: 19. 11. 2021

Dobrý den, jsem necelých 14 dní po liposukci vnitřních stehen. Dle instrukcí operatéra nosím neustále poctivě kompresní pradlo, ale v horní třetině se mi vytvořily srůsty s podkožím. Otoky v těchto oblastech srůstů již nemám. Kůže táhne, je v daných místech pevně přirostlá a brání pohybu. S obtížemi si sedám na bobek, klekám, vytáčím stehna do boků nebo jen "propnu" stehna. Bolestivé napnutí a překážku cítím pokaždé, když musím zapojit svaly na vnitřní straně stehen do krajnějších poloh. Bohužel mám tuto zkušenost se srůstem po liposukci již v minulosti, kdy mi zůstal velice pevný srůst v oblasti nad pupkem, kůže je zde pevně přirostlá doposud a bolestivě táhne a brání pohybu. Prosím o radu. Dá se tento proces ještě teď nějak zvrátit? Masáže daných oblastí? Rozvičení? Prosím o radu, představa takto rozsáhlých srůstů v oblasti stehen, které brání běžným pohybům mě dost děsí. Předem děkuji. J.

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 19. 11. 2021
Dobrý den,
po měsíci se doporučuje provádět tlakové masáže jizev a válečkování odsátých ploch, elastické prádlo byste měla nosit po dobu asi 6-8 týdnů, aby se v první fázi hojení po liposukci vstřebaly otoky a v druhé fázi hojení tedy po měsíci tlakem prádla tkáně změkly. Váš operatér vám jistě podá konkrétní informace na pravidelných kontrolách.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Dobrý den, tvorba pevných srůstů trvá spíše několik měsíců a po dvou týdnů je to velmi málo pravděpodobné. Proto věřím, že se s tím dá pracovat. Promazávejte kůži výživným mastným krémem a pak je vhodné dělat masáže kůže krouživými pohyby a pak se snažit kůži masírovat způsobem, jako by jste ji posouvala proti spodině různými směry, aby se uvolnila od spodiny. Může také pomoci wobenzym nebo phlogenzym. Nicméně rozhodně byste měla jít na kontrolu za operatérem, ať se podívá, zda je všechno v pořádku.

S pozdravem

M. Molitor
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 20. 7. 2021
Dobrý den,
souhlasím, zatím je velmi brzo na zhodnocení. Začněte masážemi a doporučuji se také poradit s Vaším operatérem.

S pozdravem
MUDr. Hana Skeřilová
Klinika YES VISAGE
MUDr. Tomáš Beneš
Praha . 20. 7. 2021
Dobrý den paní Jarmilo.
Doporučil bych Vám začít s masážemi a válečkováním,- například malým dřevěným válečkem, jakmile nebudete mít pooperační bolesti. Nadále noste poctivě pooperační prádlo. Samozřejmě kontaktujte svého operatéra.
Hezký den přeji. MUDr. Beneš Tomáš, FORMÉ Clinic
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená slečno, 2 týdny po operaci /liposukci/ je nesmírně krátká doba na hodnocení výsledku. V podstatě ještě není podkoží zhojeno /trvá to obvykle 1 měsíc a po tuto dobu se musí nosit speciální komprese/. Ano, někdy může dojít ke srůstu spodní vrstvy kůže se svalovou fasciíí, zejména, pokud operatér postupoval celkem radikálně, v dobré víře pacientovi maximálně pomoci. Je to docela nepříjemnost neboť tento problém může zůstat. Doporučuji Vám poradit se s operatérem - a pravděpodobně vás čeká delší období tlakových masáží v operované oblasti.
Držím Vám palce, s pozdravem,
prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Jsem vhodný typ pro liposukci břicha?

lzicka218540
10. 4. 2014 · Poslední odpověď: 16. 4. 2014

Chtěla bych se zeptat na názor. Trápí mě tuk v oblasti břicha, ale nemohu říct, že by jinde nebyl. Vím, že mám nadváhu, ale v některých oblastech mi to vůbec nevadí, na břiše hodně, vadí mi postava typu jablko, naopak širší boky a stehna ne. Chci podstoupit liposukci břicha. Jsem již 2 roky po porodu, je mi 25 let, takže elasticita kůže by měla být ještě dobrá. Přikládám i foto břicha.

odpovědí (10)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 11. 4. 2014
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
liposukce břicha je možná, vrstvu tuku na břiše je možné zredukovat.
Pokud by kůže nebyla schopná se dostatečně kontrahovat tedy stáhnout, je možné na našem pracovišti použít techniku radiofrekvenční liposukce- Body Tite, kdy se tuk nejen odsaje, ale kůže se i vypne. Konzultace před operací je ale nutností ke zhodnocení jaká technika liposukce je pro vás vhodná.
Mírné vyklenutí břicha je po porodu normální, dochází k němu z důvodu rozestupu mezi přímými břišními svaly, ke kterému dochází u žen po těhotenství nebo po výrazném zhubnutí.
Pokud byste chtěla přijít na konzultaci, můžete kontaktovat kliniku Asklepion a domluvit si termín konzultace.
MUDr Helena Singerová
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Liposukce
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 7. 2022
Liposukce
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 9. 11. 2014
Liposukce
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 4. 2012
Liposukce
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 9. 2021
Liposukce
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 9. 2021
Liposukce
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 4. 2009
Liposukce
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 7. 2007
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 9. 2021
Liposukce
14 odpovědí, nejnovější odpověď: 21. 3. 2012
Neinvazivní liposukce
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 24. 4. 2015

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi