Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Staré jizvy po sebepoškozování

Moongirl
Moongirl
17. 9. 2015 · Poslední odpověď: 24. 9. 2015

Dobrý den, v pubertě jsem trpěla sebepoškozováním kvůli rodinným problémům. Mám na ruce pár nevzhledných jizev a ráda bych se jich nějak zbavila nebo je udělala méně viditelné. Nevím jakou metodu zvolit a kam jít, aby se na mě nedívaly jak na blázna. Prošla jsem hodně diskuzí, ale všechny už byly hodně staré. Tak doufám, že v této době už je technologie trochu dál. Děkuji moc za odpovědi.

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
2 adresy v Jihomoravský kraj . 19. 9. 2015
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
v současné době lze řadou lékařských metod korigovat vzhled jizev, a to i řadu let starých. Volba adekvátní léčby záleží především na typu jizvy.
U jizev po sebepoškození ( jsou především na předloktích, trupu...) mám velmi dobré zkušenosti s aplikací frakční radiofrekvence přístrojem e-Matrix. Dochází k redukci nepravidelností kůže, jizva je méně patrná a více integrovaná do okolní zdravé kůže, nutné absolvovat alespoň 3 ošetření. U starých jizev je vhodný také microneedling ( mikrojehličkování) vyžadující také opakovaná sezení. Metody je možné s odstupem kombinovat.

S pozdravem
MUDr.Martina Neradová Richterová
DermaConcept s.r.o., Medicom clinic Brno
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Dobrý den ještě jednou,

každá metoda je jinak finančně náročná - například 1xfrakční mikrojehličková radiofrekvenci stojí 7900 Kč, ve zvýhodněném balíčku jsou 3x ošetření za 17.000 Kč. Vše bychom společně probraly na bezplatné a nezávazné konzultaci.
Zmíněné metody jizvy nikdy úplně neodstraní, ale dokážou je korigovat v tom smyslu, že se stanou méně viditelnými (zesvětlají) a na dotek jemnějšími.

Pro objednávky nás kontaktujte telefonicky, osobně či emailem.
Krásný den, Petra Clinic
Premium
Dobrý den,

naše klinika vám může nabídnout kombinaci následujících metod: frakční laser Fotona, biostimulační laser a frakční mikrojehličková radiofrekvence.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.
S pozdravem
Petra Clinic

Související dotazy

Odstranění jizev po tetování

stefan_kohyl224784
20. 6. 2014 · Poslední odpověď: 26. 6. 2014

Dobry den pan doktor,chcem sa opytat ci by sa dalo nieco spravit s jazvami,ktore mi vznikli pri odstranovani tetovania.jazvy su stare asi tri roky.posielam foto a poprosil by som aj nejaky kontakt.

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Prostějov . 21. 6. 2014
Nejlepší odpověď
Dobrý den.
Jizvy jsou výraznější, plastické nad povrch kůže.
Jedna možnost obrátit se na pracoviště s lasery. Při použití dojde ke zjemnění jizev.

Mě napadá chirurgická náročnější metoda, která není hrazena pojišťovnou.
Vložení expanderu do podkoží do zdravé sousední kůže, Tím to způsobem dojde k vytažení zdravé kůže do nadbytku a může se tím pádem uložit místo vaší jizevnaté. Nese to sebou určitá rizika hojení, spolupráci, rekonvalescenci, finance.
Výkon nejlépe v celkové anestezii a zůstane okrajová jizva.

Přeji Vám hezký den.
Jiřina Šilhánková

Jizva na čele u dcerky 9 let

linda_f344854
linda_f344854
22. 2. 2016 · Poslední odpověď: 24. 2. 2016

Dobrý den, chtěla jsem se poradit s jizvou dcery uprostřed čela. Jizva je už 7 let stará. Je světlejší než okolí a propadlá. Dceři je teď devět let. Zkoušely jsme 2x laser Palomar, ale zatím nevidím moc zlepšení, trochu barevně se to srovnalo. Může i takto malé dítě třeba na metodu re-cell? Potřebovala by hlavně zvednout do úrovně okolní kůže, takže něco na vyplnění. Děkuji, hezký den Linda Franclová

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
SKIN CARE Liberec
Liberec . 24. 2. 2016
Dobrý den,

podle fotografie se nejspíše jedná o tzv. atrofickou jizvu (pod úrovní kůže). U těchto jizev je nejlepším řešením reexcise jizvy, obzvláště pokud se jedná již o 7 let starou jizvu. Jedná se o chirurgický zákrok, při kterém se jizva odstraní a podkoží a okraje rány se sešijí plastickými stehy. Určitě by ale bylo vhodné nejprve jizvu vidět naživo pro přesné určení metody jejího ošetření. Proto doporučuji osobní konzultaci.

Pěkný den,

MUDr. Iveta Tomšíková
SKIN CARE Liberec

Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Korekce jizev
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 17. 7. 2020
Korekce jizev
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 9. 2. 2013
Korekce jizev
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 17. 8. 2015
Korekce jizev
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 5. 2022
Jizvy po akné
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 9. 2015
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 4. 2007
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 6. 2012
Odstranění vrásek
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 11. 2019
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 5. 2007
Odstranění jizev laserem
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 4. 2023

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi