Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Jizvy po sebepoškozování, když laser nepomohl

Lucie302700
Lucie302700
12. 8. 2015 · Poslední odpověď: 17. 8. 2015

Dobrý den,

je léto, teplo, krásně, všichni chodí v krátkých rukávech, tílkách - ale já ne, nemám na to odvahu, a tak zase řeším ten stále opakující se problém .. jizvy .. nejvíce mě trápí ty, které mám na obou předloktí, jsou nejviditelnější. Chtěla bych zjistit možnosti, zda by se s nimi dalo něco udělat, cokoliv co by mi ulehčilo můj problém. Byla jsem mladá a hloupá, jizvy jsou staré už cca 8 let, před 5ti lety jsem zkoušela odstranění laserem, ale nezabralo to, zklamaná jsem to vzdala, ale nyní to chci zkusit znovu, přece jen se pořád objevuje něco nového. :)

Děkuji moc všem za jakékoliv reakce a přeji pěkný slunný den Lucka

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.
Žádné recenze
Praha . 13. 8. 2015
Nejlepší odpověď
Toto je velmi složitý případ, je potřeba opakovaných laserových výkonů. Asi ze začátku erbiové lasery, aby se odstranila stará jizvá a pak lasery frakční a nakonec barvivové, to jsou stovkové částky, ale k vylepšení bude potřeba mnoha měsíců a půjde to krok po kroku. Jeden typ laseru, ať už je jakýkoli stačit nebude.
Kontakt na naše dermatology, pokud byste to chtěla zkusit:
**************
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Dobrý den,

nejlepší možností je nejprve odpařit vystouplé části jizev frakčním CO2 laserem do roviny. Pro tuto aplikaci jsou vhodné pouze ty frakční lasery, které mají minimální bod rozlišení 2500 bodů na cm2. Tuto aplikaci stačí provést pouze jednou, je téměř bezbolestná a ošetřovaná místa nekrvácí.

Na dalších eventuálních aplikacích bychom se domluvili až měsíc po provedení prvního zákroku.

Pokud by jste měla jakékoliv dotazy, můžete nás kontaktovat buď na tel. čísle ******** nebo na emailové adrese: ******** .

S pozdravem
MUDr. Marie Policarová
Med - laser, Jihlava
SynCare - doc. MUDr. Jarmila Rulcová, CSc.
Žádné recenze
Brno . 14. 8. 2015
Dobrý den, mohu Vás objednat k lékařce na konzultaci. Máme velice dobré výsledky s levnou metodou-karboxyterapie, popřípadě mezoterapie. Laser máme také. Budete chtít zaslat nějaké volné termíny? Děkuji. S pozdravem

Renata Svobodová
Centrum estetické dermatologie SynCare
**************
********
tel: *********
e-mail: ***********
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den
Jaký typ laseru jste měla ?
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den, předně je třeba říci, že jizvy nelze nikdy zcela odstranit, jedná se o degenerativní tkáň. Nicméně lze korigovat jejich estetický vzhled. K tomu je možno využít nejrůznějších postupů, ať se již jedná o místně aktivní látky či použitá laserů. Na naší klinice pracujeme s laserem Palomar a hlavicí 1540, kterou je dosahováno velmi dobrých výsledků. Každopádně při jejich řešení zpravidla platí, že čím je jizva starší, tím hůře se koriguje, nicméně korigovat jizvy možné je, je to však otázka opakovaných ošetření laserem. Po jednom sezení efekt nebude valný, většinou je třeba ošetření opakovat 3-5x, záleží dle typu jizvy apod.

S pozdravem MUDr. Olga Shalamová

Klinika Mediestetik, ******************* - tel.: ******** - **********
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Hypertrofické jizvy od rozpáleného železa

Pavel282637
16. 4. 2015 · Poslední odpověď: 21. 6. 2015

Hezký den,chtěl bych se informovat o tom,jaké jsou možnosti odstranění jizev,které jsem přiložil ve fotografiích (ty nejhorší ne zcela všechny).Jizvy vystupují nad úroveň okolní kůže a nezvětšují velikost původního poranění,takže jak jsem se dočetl,právě podle této charakteristiky se označují za hypertrofické jizvy.Jizvy mám na obou rukách a jsou něco málo přes 3 měsíce staré.Při fyzické zátěži jizvy viditelně ztmavnou,změní svou barvu z růžové na takovou tmavě fialovou.Někdy jizvy poměrně dost svědí.Byl jsem akutně ošetřen v nemocnici,ale podcenil jsem návštěvu u svého lékaře.Jizvy jsou velice nevzhledné a právě tento fakt mě přinutil s tím něco začít dělat počínaje tímto dotazem.Podle toho,co jsem četl,považuji za nejefektivnější způsob odstranění jizev laserem,ale rád bych si nechal především odborně poradit.Děkuju moc..

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Vážený pane, nenapsal jste, jak dlouho jste po úraze. To je důležité. Z obecného pohledu totiž jizva mnoho měsíců "zraje", tedy postupně se přestavuje vzniklé jizevnaté vazivo. Teprve, až je jizva definitivní a neměnná, je možno uvažovat o chirurgické korekci. ta by spočívala ve vyříznutí jizev a opětovném pečlivém sešití kůže. Zajisté existuje řada podpůrných neoperačních metod, které napomohou přestavbě toho jizevnatého vaziva a celý proces stabilizace jizvy urychlí, avšak, naneštěstí, nějaká jizva na kůži zůstane. To ovládají kolegové z oboru dermatologie.
Srdečně Vás zdravím, prim. Dr. V. Víšek, CSc., plastický chirurg.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Korekce jizev
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 17. 7. 2020
Jizvy po akné
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 7. 2023
Laserové odstranění rozšířených žilek
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 9. 2009
Korekce jizev
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 2. 2015
Odstranění jizev laserem
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 8. 2014
Obřízka
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 8. 2015
Korekce jizev
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 24. 9. 2014
Odstranění jizev laserem
1 odpověď, nejnovější odpověď: 27. 12. 2022
Laserová dermatologie
1 odpověď, nejnovější odpověď: 19. 7. 2022
Laserová dermatologie
1 odpověď, nejnovější odpověď: 25. 10. 2022

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi