Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Modřina dva roky po sklerotizaci na lýtku

jveronika730911
jveronika730911
30. 7. 2018 · Poslední odpověď: 6. 8. 2018

Dobrý den, v prosinci 2016 jsem byla na odstrnění varixu na vnitřní straně lýtka pomocí sklerotizace. Přestože jsem dodržela pokyny lékaře, mi a noze zůstala "modřina". Bylo mi řečeno, že se to občas stává. Zajímalo by mě z jakého důvodu k tomuto dochází, zda je pavěpoobnost, že "modřina" sama zmizí či je možné vzniklé zabarvení nějakým způsobem odstaranit. V současné době jsem v šestém měsíci těhotenství a zá se mi, že je to horší než o bylo. Zpětně bylo lepší mít na noze varix, ktrý byl menší a některé dny méně viditelný než tohle.

Děkuji za odpověď.

Vernika J.

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Radek Vyšohlíd
3 adresy v Moravskoslezský kraj, Praha (kraj), Středočeský kraj... . 31. 7. 2018
Nejlepší odpověď
Dobrý den, jen na základě fotografie je obtížné posuzovat. Možností je hned několik. Ultrazvukové vyšetření předcházelo ošetření sklerotizací? Pokud nikoliv, tak je možné, že se jedná o problém nějakého z hlavních povrchních žilních kmenů. A řešení by tudíž mělo být jiné než sklerotizace. Lokalita na vnitřní straně lýtka a zhoršení v těhotenství (kdy je větší tlak na žilní systém – nyní již konec druhého trimestru) tento názor podporují.
Samozřejmě se může jednat pouze o komplikaci sklerotizace, tedy o pigmenty, nebo o teleangiectazie,které se buď ztratí, nebo je nutné sklerotizaci opakovat.
Bez dalšího vyšetření však nelze závěr učinit. Aktuálně doporučuji jistě již nosit kompresivní punčochu a používat Venofarmaka.
Pokud byste měla zájem, lze udělat jistě ultrazvukové vyšetření, nicméně ošetření bych doporučil až po porodu.
Objednání je na telefonu: ‭********‬.
S pozdravem Radek Vyšohlíd
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Miloslav Pirkl
Pardubice . 6. 8. 2018
Dobrý den. Buď se jedná o část varixu, který nebyl sklerotizací dostatečně "zničen" nebo o tzv. "matting" - tedy novotvořené rozšířené povrchové žilky - oba tyto případy lze řešit. Další možností je, že se jedná tzv. hyperpigmentaci nebo fibrotizaci, kde se takto dlouho od zákroku bude již jednat nesjpíše o trvalý pozůstatek. Blíže napoví, pokud se necháte vyšetřit v ordinaci cévního chirurga.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den,
podle fotky se zdá, že jde o "metličky" v okolí sklerotizovaného varixu a zbytky hemosiderinové pigmentace po vysklerotizovaném varixu. Bohužel s tím se lze občas setkat a nezabráníte tomu ani dodržováním komprese. V žádném případě ale není lepší nechat varikózní žílu už jen ve vztahu k vašemu těhotenství. Varixy a metličky recidivují a je úplně jedno, jakou metodou je zlikvidujete. Lze zlikvidovat sklerotizací i velké varixy a nemusí dojít k recidivě, zrovna tak mám mnoho pacientů, kteří byli třeba už i na pěti operacích v narkóze a mají další výskyty a tak hledají jinou možnost odstranění. Pokud nemáte oběhové problémy a otoky DK, tak v tomto počasí stejně moc v kompresních punčochách asi chodit nebudete, takže se spíš snažte nohám odlehčovat polohováním a chlazením a po ukončení kojení připadá v úvahu další zákrok.
S pozdravem
MUDr. Jana Vybulková Zavadilová
Bioplastica s.r.o.
1. klinika bioplastické chirurgie
sklerotizace
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Rychnov nad Kněžnou . 31. 7. 2018
Dobrý den, podle fotografie se může jednat o zbytkové, drobné varixy tak zvané teleangiectazie, případně pigmentaci po ošetření. Bylo by vhodné vyšetření, které diferencuje jak dále Váš problém řešit. Pokud máte zájem o vyšetření kontaktujte nás na ********* nebo mailem **********.
S pozdravem Dr. Shihata

Související dotazy

Katetrizace laserem

Jana216795
9. 3. 2014 · Poslední odpověď: 11. 3. 2014

Dobry den, prosim o radu v nasledujicim problemu. Kdysi mi sklerotizaci byla odstranena zila na spodni casti nohy, ale pozdeji se mi na jejim miste vytvarely cele shluky drobnych metlickovych zilek. Metlicky se mi vytvari i jinde a zda se, ze je to v mem pripade dedicne, ale tyto byly viditelne ve smeru byvale zily. Chtela bych je odstranit laserem a bylo mi doporuceno nejprve odstranit jinou krecovou zilu laserovou katetrizaci. Rada bych vedela zda to opravdu ma byt prevence a melo by se zacit vetsi zilou pred laserovymi kosmetickymi zakroky. Dekuji. Jana

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
VASCUMED s.r.o.
Brno . 11. 3. 2014
Dobrý den,

jak už bylo částečně odpovězeno - doporučení k laserovému odstranění povrchové žíly jste jistě dostala na podkladě ultrazvukového vyšetření, a něm byla pravděpodobně detekovatelné nedostatečnost velké nebo malé skryté žíly.
Určitě má smysl ošetřit nejdříve kmenovou žílu a poté se věnovat drobnějším varixům a metličkám (minimálně si tím snižujete pravděpodobnost recidivy varixů), ale - žádný zákrok nezaručí to, že se nebudou křečové žíly vracet - je to celoživotní záležitost!

S pozdravem,

MUDr. Robert Vlachovský, Ph.D.
VASCUMED s.r.o. - Centrum žilní chirurgie
*********
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Může jit o roma žíly?

Romanfrol
Romanfrol
15. 6. 2018 · Poslední odpověď: 18. 6. 2018

Dobrý den, Už týden pozoruji že na obou nohách, konkrétně na stehnech mám drobné žilky, které tam dříve nebyly. Viz foto. Chci se zeptat zda to nic nenaznačuje.?

Děkuji za informaci.

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Radek Vyšohlíd
3 adresy v Moravskoslezský kraj, Praha (kraj), Středočeský kraj... . 16. 6. 2018
Nejlepší odpověď
Dobrý den, nález je velmi drobný, s největší pravděpodobností se nejedná o závažný problém, podle fotografií lze nabídnout ošetření sklerotizací. Nicméně je nutné vyšetření.
Ošetření sklerotizací je ambulantní zákrok, kdy se do žilky injekcí aplikuje látka, která žilky zničí. Tento děj trvá několik týdnů. Po samotném zákroku, který trvá několik minut je nutné nosit alespoň 3 týdny kompresivní punčochy. Tudíž doporučuji tento výkon, vzhledem k teplotám, ponechat na září, říjen. Pokud budete mít zájem, můžete se objednat:
Přeji hezký den.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Sklerotizace
1 odpověď, nejnovější odpověď: 31. 5. 2022
Sklerotizace
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 3. 2021
Křečové žíly
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 7. 2020
Operace očních víček
1 odpověď, nejnovější odpověď: 17. 3. 2016

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi