Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Modelace poprsí bez implantátu - jaké jsou možnosti?

Mantissa
Mantissa
23. 5. 2016 · Poslední odpověď: 24. 5. 2016

Dobrý den, prosím o názor,

před rokem jsem podstoupila po velkém váhovém úbytku modelaci prsou. Bohužel však zákrok nesplnil má očekávání - prsa mám velice nízko položena (ano, vím, že klasická mastopexe pracuje pouze s polohou dvorce..), v případě jakéhokoliv pohybu lze vidět velký nevzhledný přebytek kůže. Velice se za svůj vzhled stydím a chci tuto situaci vyřešit co nejdříve a bez použití implantátů. Na zahraničním diskuzním fóru mi bylo sděleno, že by šel onen nadbytek kůže (která již ztratila elasticitu) ještě dále odstranit. Netoužím po velkých prsou, klidně je budu mít ještě menší, avšak pevná a ne u pasu visící. Provádí, prosím, někdo z vás např. modelaci, při které se pracuje s "vnitřní podprsenkou", tedy, že by bylo možno prsa za pomocí vlastní tkáně na hrudníku "pozvednout"? Jaké jsou mé možnosti v dalším postupu s tímto výsledkem, kterým se trápím?

Děkuji a přeji příjemný víkend

Reklama

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
doc. MUDr. Libor Streit, Ph.D.
2 adresy v Jihomoravský kraj . 23. 5. 2016
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
existuje celá řada technik mastopexe, přičemž u většiny se modeluje prs "uvnitř". Předpokládám, že podobný druh operace jste podstoupila i Vy, protože operace, u kterých se posouvá dvorec nahoru bez modelace prsu "zevnitř", se po větší ztrátě hmotnosti de facto neprovádějí.
Vyjádřit se k zaslané fotografii je složité, dobře lze stav hodnotit pouze na základě vyšetření při konzultaci. Ale z toho, co píšete, by se dalo uvažovat o korekci tvaru prsou mastopexí (s remodelací prsu zevnitř), během které lze eventuelně doplnit chybějící objem prsu v určitých oblastech (např. v dekoltu) přenosem tukové tkáně technikou lipomodelace.
S pozdravy
Dr. Streit
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Modelace prsou s elastickou kůží po zhubnutí

vladislava_v449810
vladislava_v449810
27. 3. 2019 · Poslední odpověď: 29. 3. 2019

Jsem dva roky po modelaci poprsí. S výsledkem bohužel nejsem spokojená. Už po dvou měsících se prsa opět prověsila. Nejspíše za to může má příliš elastická kůže a nebo se můj operatér nesnažil tak jak by měl. Nic méně přiznávám, že jsem půl roku po modelaci zhubla 20 kg. Prsa se mi nelíbí, nejsem s nimi spokojená, nemám je ráda. Letos na podzim plánuji jejich opětovnou úpravu. Má představa jsou malá, ale pevná prsa. Aktivně sportuji - závodně běhám. Možná ani právě ten běh prsům nedělá dobře. Vzdávat se ho, ale nechci! Můj dotaz zní, zda je vůbec možné pevná prsa z příliš elastické kůže vykouzlit. Hlavou se mi honí i možnost, prsa nejen zmenšit a vymodelovat, ale úplně odstranit a vyplnit malým implantátem. V rodině máme nositelky BRCA . Dvě tety na CA prsou zemřely. Sestra o prsa díky nemoci přišla. Já se testovat nechala - nositelkou genu BRCA 1 ani BRCA 2 nejsem. Na osobní konzultaci se samozřejmě chystám, mám v plánu navštívit tři plastické chirurgy. Samotné modelace se popravdě už trochu bojím. Když vidím výsledky modelací. Tak prsa jsou ve většině případů placatá a hodně do stran. Což se mi nelíbí a v podstatě to je můj nynější výsledek modelace + opětovná ptóza. Zajímají mě názory ostatních.. Jaké řešení by bylo to nejlepší? O cenu mu nejde. Hledám hlavně lékaře, který by dokázal mou představu vyplnit.
V příloze zasílám aktuální stav mého poprsí + foto modelace kterou bych si představovala (u slečny šlo skutečně pouze o modelaci bez augmentace)

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Vážená paní Vladislavo , modelace prsou má být konečná operace po ustálení váhy, kterou si má pacient držet před operací min půl roku a po operaci nastálo . Jakýkoli výkyv udělá změny i na neoperovaných prsou . Vaše poznámka, že operatér se nesnažil jak měl , je urážlivá a lituju každého lékaře, který by vás v budoucnu operoval . To vy jste svého operatéra podvedla, když jste jeho práci zkazila velkým výkyvem váhy.
Aktivní sport není problém , ale za podmínky zodpovědného nošení až dvou kompresivních sportovních podprsenek .
Odstranění prsní žlázy na žádost pacientky při strachu z maligního onemocnění možné je , ale pokud nemáte BRCA pozitivitu, není výkon hražen jako zdravotní . Technicky to ale možné je . Augmentace gelem má ale zase jiná rizika . Zdravá vlastní žláza je vždycky lepší .
Po modelaci rozhodně nevyrábíme prsa placatá a do stran . Výsledky se našim pacientkám vesměs líbí , ale samozřejmě, nesmí pohybovat s váhou tak rasantně , jako jste to udělala vy .
Přeji dobré rozhodování , prim MUDr Alena Schmoranzová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Modelace prsou - rozhodnutí zda s implantátem nebo bez

Jadopa
Jadopa
31. 1. 2020 · Poslední odpověď: 4. 2. 2020

Dobrý den, mám plánovanou operaci modelace prsou na únor 2020.Při konzultaci pan doktor po vyšetření naplánoval a doporučil pouze modelaci s tím, že mám dostatek vlastní tkáně, kterou lze vyplnit prsa. Sportuji(fitnes) Je mi 46 let a vždy když zhubnu tak samozřejmě tam kde nechci ( prsa jsou vždy jako první:-).) Můj dotaz zní ,jestli se dá v průběhu operace rozhodnout (po předchozí domluvě),že by se prsa ještě zpevnila implantáty. Děkuji za informaci a pomoc a budoucím pacientkám jen splněné sny a lékařům jen spokojené pacientky .

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 4. 2. 2020
Dobrý den,
souhlasím s vyjádřením kolegů. Při modelaci zůstává objem poprsí stejný, upravuje se pouze tvar. Na případném vložení implantátů je nutné se domluvit před operací. Lze posoudit až na základě osobní konzultace.

S pozdravem
MUDr. Issam Al Awa
*******

Modelace tuberózních prsou po augumentaci

Vendula814200
Vendula814200
20. 6. 2019 · Poslední odpověď: 21. 6. 2019

Dobrý den, je mi 25 let, zatím bez dětí a před půl rokem jsem podstoupila augumentaci s jediným záměrem. Chtěla jsem z povadlých, tuberózních prsou pěkná, pevná kulatá prsa. A ideálně co nejmenší, protože jsem do operace dost sportovala. Pan doktor mi tvrdil, že se prsa nadzvednou a zpevní implantátem, že modelaci určitě nepotřebuji. Vzbudila jsem se a zjistila, že mám v jednom prsu 450 a v druhém 500ml , že prý to byla potřeba vzhledem k poklesu a šířce hrudníku. Ano, tak jsem se půl roku sžívala se skoro Déčkama s tím, že jsou alespoň o něco pevnější. Druhá věc je, že mě stále trápí nevzhledný pokles tuberózní žlázy, která tvoří kuželovitý tvar prsu (a to nemluvím o předklonu, kdy se žláza vyvěsí stejně jako před operací ) zatímco implantát si drží hezky pod svalem a ve výsledku se vůbec nevyřešil za necelých 70 000,- můj největší komplex. Určitě tedy budu muset podstoupit další operaci, čemuž jsem se chtěla vyhnout, abych se mohla konečně přestat stydět za svá prsa. Mohu se zeptat na Vaše doporučení, jak v takové situaci postupovat? Dá se uplatnit reklamace? Nebo jít na zákrok raději k jinému chirurgovi? A jaké jsou možnosti nápravy, když v budoucnosti určitě budu potřebovat kojit? Moc děkuji za každý, odborný názor. Hezký den.

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 20. 6. 2019
Nejlepší odpověď
Nevím, co je to za fotku, zda před, nebo po výkonu.
Při takovéto problematice postupuji prakticky stejně jako Váš operatér. I při prověšených prsech preferuji pokusit se zvětšit prsa implantáty, třeba i asymetricky velikými v případě Vaší asymetrie, kterou ovšem musíte předem sama vidět a být poučena o nutnosti vložení asym. velikých implantátů (je to též dražší výkon, tedy informovanost je zde vhodná). Pak poučím klientku, že jestli se prsa nesrovnají a nevedou ke spokojenosti, pak až na druhém místě provedu plastiku prsů, což je nový výkon, znova honorovaný.  A provádím jej ne dříve než rok po zvětšení. Více než polovina klientek je totiž už s prvním výkonem spokojená. To že bude před implantátem Váš vlastní prs volnější a bude se tam při předklonu třepat je jasné, ale časem by se to mohlo trochu "sleje" do sebe. Otázka je jak dlouho jste po výkonu, jakou nosíte kompresi. Když nic do roka nepomůže pak holt ta plastika a řezy kolem dvorce do podprsní rýhy a pod prsem. Apelovat na nějakou reklamaci, nemyslím že uspějete. Pracujeme s živým lidským "materiálem" a nikdy nevíme, jak se to dopředu vyvede. Jsou tam drobné diskrepance v poučení, ale nikdy dopředu nevíme v poučení na co více dát důraz.
Pokud je to foto po výkonu, pak je to vyfocené pozičně dobře tak, že to nevypadá špatně.
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 1. 2017
Modelace prsou
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 8. 2. 2018
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 6. 2022
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 4. 8. 2021
Zvětšení prsou
16 odpovědí, nejnovější odpověď: 18. 9. 2013
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 4. 2023
Lipofilling prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 21. 6. 2018
Korekce jizev
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 7. 2023
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 5. 2022

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi