Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Serom 7 týdnů po augmentaci

De_ulka_Ryndova
3. 9. 2021 · Poslední odpověď: 13. 11. 2021

Dobrý den, nyní jsem 7 týdnů po reaugmentaci a už po operaci jsem cítila tekutinu v levém prsu, která tam stále je. Řeším to s panem doktorem a mám ještě čekat na vstřebání a popřípadě by mi ji musel vypunktovat. Je to velký problém, že tam stále je? Mám z toho obavy a znervózňuje mě to. Implantáty mám Mentor, částečně pod svalem, 430ml, vysoký profil. Důvod reaugmentace byl ten, že jsem byla po porodu a chtěla jsem plnější dekolt. Mockrát děkuji za odpověď.

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 13. 11. 2021
Dobrý den,
přesně vše popsal MUDr. Vlastimil Víšek CSc., mělo by se to řešit, takový serom se již nevstřebá a spíše by v budoucnu přinesl komplikace se silnou kapsulární kontrakturou.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 6. 9. 2021
Dobrý den,
souhlasím, obraťte se na svého operatéra, který Vás vyšetří a stanoví další postup.

S pozdravem
MUDr. Lubor Mrňa
Klinika YES VISAGE
Dobrý den,
ve většině případů to nemusí činit problémy, nicméně pokud je tekutina již 7 týdnů a je to stále stejné bez známek ústupu, pak bych se přikláněl k rychlému řešení, aby nedošlo ke komplikacím, například kapsulární kontraktura nebo zánět apod.

S pozdravem

MM
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená paní,
serom či heamatom v dutině kolem implantátu krátce po operaci může být problém. Pokud ihned po operaci byl objem prsu větší, prso nadmuté a bolestivé, spíše bych se přikláněl k pooperačnímu hematomu. Pokud jde o větší objem, podle mého názoru se problém musí řešit. Čekat na vstřebání znamená vysokou pravděpodobnost vzniku kapsulární kontraktury, případně jiné, vážnější komplikace. ˇPři punkci je nutno jehlu kontrolovat ultrazvukem, při punkci "na slepo" by mohlo dojít k narušení implantátu. Druhou alternativou je operační revize, odstranění hematomu nebo seromu, drenáž. Při revizi je jisté , že dutina bude náležitě ošetřena. Tuhle věc musí vyřešit Váš operatér, způsob léčby nelze rozhodnout po internetu.
Držím Vám palce,
prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Otok 3 a 1/2 měsíce po augmentaci

aaassa
15. 9. 2020

Dobrý den, mám 3 a 1/2 měsíce po augmentaci prsů 345 ml pod sval. Ve spodní části prsů mám stále zbytkový edém a prsa jsou tužší (dle zprávy od lékaře). Po námaze mě prsa dole pálí. Je možné, že se edém sám vstřebá nebo je to třeba řešit chirurgicky? Neměla jsem v prsou drenáž. Může to být příčina problému? Děkuji za odpověď.

Reaugmentace s modelací

Ilca934731
Ilca934731
18. 10. 2020

Dotaz kladu již podruhé a celkem mě děsí, že žádný z odborníků mi neodpoví. Jsem 12 týdnů po reaugmentaci s modelací a v levém prsu v oblasti dolního zevního kvadrantu těsně nad podprsní jizvou mám zatvrdlinu cca 7x3 cm (stále častěji ji cítím v uvedené oblasti bolest). Nejvíce výrazná je v poloze vleže. Dle mého operatéra se jedná o znekrotizovanou tkáň mléčné žlázy a mám tuto oblast masírovat, ale bolest mi to nedovolí. Další kontrolu mám až v polovině listopadu. Ráda bych věděla, zda je tento nález po operaci normální a zda by nebylo vhodné podstoupit UZ vyšetření. Předem děkuji za odpověď.

Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 10. 8. 2021
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 17. 6. 2008
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 3. 11. 2015
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 24. 6. 2020
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 9. 2016
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 17. 11. 2019
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 4. 2014
Zvětšení prsou
10 odpovědí, nejnovější odpověď: 1. 4. 2013
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 9. 2016
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 29. 4. 2019

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi