Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Jak zneutralizovat botulotoxin?

fili
28. 3. 2013 · Poslední odpověď: 22. 2. 2014

Dobrý den,chtěla bych se prosím zeptat kde se stala chyba.Paní doktorka mi aplikovala botox okolo očí,podotýkám celých skončila prakticky u nosu.Nyní mám hrozné kruhy pod očima vrásky vystouply ještě víc, nemůžu přivřít hlavně pravé oko a když se směju tak to nejsem vůbec já,ale něco hrozného.....všechno se nahrne.....Jde nějak snížit účinek botoxu? Nebo co mám teď dělat jsem z toho nešťastná.Podotýkám,že paní doktorku jsem navštívila vrátila mi peníze a omluvila se toť vše...... Děkuji mnohokrát

Reklama

odpovědí (9)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Praha . 22. 2. 2014
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
aplikovaný botulotoxin nelze neutralizovat. Nejedná se ale o trvalý efekt a rychlejší odeznění můžete podpořit oční gymnastikou, jemnou masáží, vit. B a také máme dobrou zkušenost s ošetřením galvanickou žehličkou, která odbourávání botulotoxinu příjemně urychlí.

Krásné dny s rychlým ústupem účinků přeje

MUDr. Milena Vojtíšková
Premium
Dobrý den, v tomto případě se již bohužel nic dělat nedá. Snížit účinek bohužel také nejde. Botulotoxin vydrží cca 6-9 měsíců, proto doufám, že již brzy bude vše v pořádku. S pozdravem Petra Řehořková, Petra Clinic
MUDr. Hana Plachá
Karlovy Vary . 7. 4. 2013
Dobrý den,
nesouhlasím s tím ,že se botulotoxin neaplikuje do spodního víčka, jsem oční lékařka
a běžně botulotoxin do dolního víčka aplikuji. Pokud se botulotoxin naaplikuje ve správném množství,tak naopak dolní víčko vypadá moc krásně. Pokud se totiž Botox naaplikuje pouze do postranních vrásek a klient se usměje, tak se mu na dolním víčku hrne kůže a nevypadá to pěkně. Mám velmi mnoho pacientů právě proto,že chtějí aplikaci do dolního víčka a málokterý lékař tuto aplikaci provádí.Musí se ale zvážit stav kůže, existenci tukových prolapsů a posoudit elasticitu dolního víčka speciální jednoduchým testem. Vaše paní doktorka to myslela určitě dobře. Do dolního víčka se však aplikuje velmi malé množství botulotoxinu a ve Vašem případě to p.doktorka asi přehnala. Vzhledem k tomu,že tam Vaše lékařka zcela jistě naaplikovala celkem malé množství, tak to odezní do maximálně 2 měsíců.
Zkuste si okolí očí a dolní víčko ošetřovat galvanickou žehličkou. Máme zkušenosti,že botulotoxin rychleji odeznívá.
Zdravím.
MUDr.Hana Plachá
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Lenka Páralová
Praha . 6. 4. 2013
Dobrý den,
nežádoucí účinky botulotoxinu by měly odeznít do 12-16 týdnů od aplikace, to je přesně ta doba, kdy je experimentálně popisován účinek botulotoxinu ve svalové tkáni. Ne každý klient je indikován k aplikaci pod oko kvůli možnému ochabnutí víček a zhoršení tzv. váčků pod očima, injektuje se max. 1-2j. Botoxu a je ho třeba pečlivě zvážit. K rychlejšímu odbourání se doporučuje vit.B, svalová gymnastika a teplo, v partiích pod očima bych spíše vyčkala s odezněním.
Přeji Vám rychlou rekonvalescenci.
Dr. L. Páralová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Kladno . 29. 3. 2013
Dobry den, Botulotoxin nelze zneutralizovat, je napevnu usazen na bunkach. Jde urychlit regeneraci svalu a nervoveho vlakna. Oblicejova masaz, Vitamin B , mimicka gynmastika. To by mohlo tento nezadouci efekt omezit na 3-5 tydnu. Je to bohuzel komplikace, ktera se obcas stane.
Dobrý den
botulotoxin nelze neutralizovat, lze se ale pokusit o rychlejší rekonvalescenci s rychlejším ústupem účinku usilovným procvičováním svalů do kterých byl aplikován, jemnými masážemi a teplými obklady (zde ale může dojít k mírnému otoku).
Přeji rychlý ústup potíží.
M. Molitor
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Jaroslava Kačírková
MUDr. Jaroslava Kačírková
28. 3. 2013
Dobrý den,

souhlasím taktéž s kolegy, botox neutralizovat nelze. Navíc, aplikace botoxu na celá spodní víčka je nevhodná a to právě z důvodu ochabnutí dolního víčka a následných očních komplikací, např. vysychání oka při neuzávěru víček.

Zdravím,
MUDr.Jarka Kačírková
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Lukáš Frajer
Praha . 28. 3. 2013
Dobrý den, souhlasím s dr. Paděrou.....ještě dodám, že doba trvání účinku je 5-9 měsíců...buďte prosím trpělívá, vážně Vám v tuto chvíli nic jiného nezbývá....
Pěkný den....
Lukáš Frajer
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 28. 3. 2013
Dobrý den,
bohužel aplikovaný Botox nelze nijak zneutralizovat. Sice je to chabá útěcha, ale účinek je dočasný, po několika měsících toto odezní samo. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi