Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Spadlé obočí po botoxu

ClaudiaJakubcova
18. 11. 2023 · Poslední odpověď: 26. 11. 2023

Dobrý den, nechávala jsem si po 3. Píchnout botox na VYTAŽENÍ obočí. A už po 2. Mám komplikaci spadlého obočí. První dr řekla, ze neví kde je problém, píchla mi plazmu a muselo to proste odeznít - Btw. Byla to ta stejná, co mi původně píchala i poprvé a to žádná komplikace nebyla. To mi spadlo pouze jedno oko. Teď jsem byla po roce u jiné doktorky a spadlo to jedno stejné opět více a to druhé tentokrat trochu také. V obou případech byl vždy otok.

O co se muže jednat? A co teď dělat?

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Dobrý den.
V tomto případě bych využila jiné možnosti revitalizace vrásek na čele. Důvodů může být řada, to bych byla schopna odhalit až při osobním setkání.
Při spadlém víčku, teď můžete oblast masírovat, vhodná je i sauna, poštípávání kůže k urychlení eliminace BTX z podkoží.
WhatsApp
Premium
MyEsthetics
Brno . 22. 11. 2023
Dobrý den,
Většina struktur obličeje má příslušný zvedač a stahovač neboli svaly, ovlivňující pohyb nahoru či dolů.
Preparáty na bázi botulotoxinu tyto svaly uvolňujeme a tudíž dosahujeme jednoho či druhého účinku.
Je tedy otázkou, zda ve Vašem případě měl aplikující přesnou představu o anatomii jednotlivých svalových struktur. Pokud ano, nemělo by k opačnému efektu docházet.
Obecně lze v tuto chvíli doporučit pouze snahu o opětovnou aktivaci uvolněných svalů, např.fyzikálně působením tepla, masáží či procvičováním dané oblasti.
S přátelským pozdravem,
MUDr. Martin Bulik, Ph.D.
WhatsApp
Premium
Kladno . 22. 11. 2023
Dobrý den, bohužel nezbývá než počkat na odeznění a příště již do této oblasti botox neaplikovat anebo zcela jiný vzor (nedokážu říci přesněji) S Pozdravem MUDr. Radek Poláček
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Injekční výplně
10 odpovědí, nejnovější odpověď: 1. 6. 2020
Facelift
10 odpovědí, nejnovější odpověď: 30. 3. 2016
Botulotoxin
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 4. 10. 2018
Botulotoxin
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 5. 11. 2019
Botulotoxin
10 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 3. 2014
Brow lift
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 6. 2023
Botulotoxin
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 12. 2021
Botulotoxin
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 7. 2008
Botulotoxin
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 13. 6. 2019
Botulotoxin
15 odpovědí, nejnovější odpověď: 19. 11. 2019

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi