Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Spadlé obočí po botulotoxinu a možné alternativy

RRR
26. 2. 2014 · Poslední odpověď: 11. 3. 2014

Dobry den :-) mam 33 let a v minulosti jsem zkousela botox 3x a 1x dysport cca v obdobi 25-30 letech Botox mi byl vpichnut do cela, mam vrasky nad obocim. I kdyz jsem zkousela 4x zmenit lekare, vzdycky se mi stalo to, ze mi jakoby "spadlo" ( oboci normalne ho mam pekne tvarovane) a vypadala jsem pak jako bych byla smutna nebo se permanentne mracila...vzhledem k tomu, ze už mám opravdu 33 a vrasky zacinaji byt hodně viditelne, tak prosim o radu co s tim..vidim, ze ten botox zrejme nemohu vubec mit.. dodrzovala jsem vzdycky presne instrukce lekare a stejne mi to nepomohlo.. Existuje neco jineho co by mi ty vrasky zmirnilo ci zastavilo? dekuji

Reklama

odpovědí (10)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
otázkou je, čemu říkáte "viditelné vrásky". Setkávám se ve své praxi s klientkami, které nakrčí čelo a tvrdí, že mají vrásky - to je právě ta skupina do 30 ti let, kdy po vzoru současného trendu naprosto nehybných a vyhlazených obličejů, na nichž není vidět žádná emoce, pouze mrkají a hýbou dolní čelistí. Je-li samozřejmě geneticky dáno rychlejší stárnutí, pak podkoží ubývá rychleji a tím se tvoří vrásky, nebývá to ovšem většinou dřív jak ve 30 - 35 letech. Toto povadlé podkoží lze trvale doplnit pomocí bioplastiky, kdy se rozruší kanylou eventuální fixace rýh (týká se spíš vyššího věku kolem 50-60 ti let, do té doby stačí oblast zpevnit, aby se rýhy neprohlubovaly), aplikuje se bioplastický materiál do podkoží, na základě aplikovaného materiálu se vytvoří vlastní vazivo, které oblast zpevní. Výsledek je naprosto přirozený, bez ztráty mimiky, bez permanentně udržovaného otoku, bez jizev. Nevýhodou je řekněme trochu delší pozákrokové období, ale to je u chirurgických zákroků samozřejmé.

S pozdravem
MUDr. Jana Vybulková Zavadilová
1. klinika bioplastické chirurgie
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
8 adres v Jihočeský kraj, Karlovarský kraj, Kraj Vysočina... . 11. 3. 2014
Neobejdeme se bez vyšetření. Možná, že Vám obočí spadlo nevhodnými místy aplikace, můžeme zkusit udržet vyšší tonus svalů čela. Metod na ŕešení je více- třeba laserová rejuvenace ale chce se to hlavně zamyslet nad problémem a podívat se stavbu Vašeho obličeje.
dobrý den,
můžete být samozřejmě na botox citlivější a taky záleží na aplikaci. Všeobecně se nedoporučuje aplikovat botox těsně nad obočí, a myslím, že to všichni ví, v případě přecitlivělosti je potřeba lékaře upozornit že tyto potíže máte a dá se botox aplikovat výše. Pak je ale samozřejmě riziko, že část vrásek těsně nad obočím zůstane viditelná i po aplikaci.
Pokud jste ze Zlína, pak můžete zkusit kontaktovat MUDr. Trojanovou z Brna, myslím, že by Vám mohla pomoci a je to relativně blízko.

S pozdravem

M.Molitor
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Dobrý den,

v Petra Clinic Praha a Karlovy Vary Vám můžeme nabídnout neinvazivní metody anti-aging a redukce vrásek. Jedná se především o bezbolestný facelifting přístrojem Exilis Elite, frakční mikrojehličkovou radiofrekvenci a mnoho dalších. Veškeré konzultace jsou bezplatně a nezávazně.

S pozdravem a přáním pěkného dne
Bc. Petra Řehořková
Petra Clinic, Klinika estetické medicíny
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 27. 2. 2014
Dobry den, záleží na tom, jak je botox anebo dysport aplikovan... Pokud chcete, pošlete mi foto obličeje zblízka a zkusím Vám poradit, co by se dalo delat. Zdravi dr vraspirova
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Praha . 27. 2. 2014
Dobrý den, bohužel tento vedlejší projev u aplikace botulotoxinu jakéhokoliv typu (A,B) a jakéhokoliv výrobního názvu (Botox, Dysport apod.) může nastat. Záleží na místech aplikace a zvoleném množství účinné látky. Existuje i technika aplikace, kdy naopak obočí a horní víčka lehce zvedneme. Bohužel takto po internetu nelze určit, zda právě Vy jste pro toto vhodná kandidátka. Samozřejmě existují i jiné metody korekce vrásek, navštivte odborné zařízení (které je k tomuto účelu dobře vybaveno) a konzultujte Váš problém osobně, určitě naleznete společně s lékařem řešení.

S pozdravem
MUDR. Simona Bedřichová
Premium
Dobrý den,
pokud máte tuto zkušenost je možné hledat alternativní způsoby jak oblast čela ošetřit ,hydratovat a při tom nezasahovat do aktivity mimických svalů botulotoxinem typu A.
Jste mladá proto předpokládám,že u vás nebude ideální cesta aplikace síťované kyseliny hyalutonové/vhodné tam, kde jsou hlubší klidové vrásky/ ale spiše cesta vitalisace. Mám dobrou zkušenost s Vital injektorem. Pistole rozestřelí mikrodávky nesítóvané kyseliny hyaluronové /material scinbooster/ a každá mikrokapička přitahne na sebe zhruba 400 x více vody.Díky tomu se celá plocha hydratuje rovnoměrně a zcela bez tvarových nerovností. Ošetření provádíme po 1 hodinové anestezii mastí s lidocaine,takže nebolí a mirkovpichy mizi během cca 24-48 hodin. Lze užít make-up.Efekt přetrvá zhruba dobu jako botulotoxin a stojí cca 7500.
Zdraví Miroslava Pelechová
FORMÉ Clinic
Praha . 27. 2. 2014
Dobrý den,
pravděpodobne na Vás účinky botoxu nie sú na 100 %. Niektorý klienti možu byt na botox rezistentní. Stáva sa to sice ojedinele, ale može tomu tak byť. Možností na vypnutie vrások je niekoľko. Vzhľadom k vášmu mladšiemu veku by bolo najvhodnejšie skúsiť iné výplňové materiály ( kys, hyaluronova, metacrill), alebo použitie laseru, či chemického peelingu na " zbrúsenie tváre". Naša klinika sídli sice v Prahe, ale naši odborníci vám budú schopní pomoct. Konzultácia je uplne bezplatná. A v prípade záujmu by sme po konzultácii mohli zárkok, alebo aplikáciu látky previesť a tým by ste si ušetřila aj cestu.
Pekný den,
Formé clinic
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den,

je samozřejmě možné, že Botox pro Vás není vhodný, pro korekci vrásek je možno použít několik procedur:

- kosmetologické zákroky zaměřené na hydrataci pleti a její výživu - na naší klinice jsou to přístrojová mezoterapie Eporex, hloubková hydratační péče Gharieni

- korekce vrásek pomocí biorevitalizace kyselinou hyaluronovou

- korekce vrásek frakčními lasery, které korigují reliéf pokožky a zaměřují se na stimulaci růstu kolagenu - Palomar 1540 nebo lasery pro resurfacing - CO2 lasery CO2RE

- neinvazivní lifting pokožky Thermage - unikátní procedura, která nastartuje produkci nového kolagenu v pokožce

- omlazení obohacenou plazmou - Regen+Matrix s obsahem kyseliny hyaluronové nebo Regen+Plazma s možností výplně vrásek gelovou plazmou.

Možností mimo Botox je opravdu celá škála a jde jen o to najít to pravé pro Vás.

S pozdravem MUDr. Helena Zdobinska Reisingerová

Klinika Mediestetik
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 26. 2. 2014
Dobrý den,

samozřejmě existují i další metody zmírňování vrásek jako jsou výplně a hydratace gely kyseliny hyaluronové, nebo vlastní plasmy, stimulace tvorby kolagenu lasery a radiofrekvencí, případně zbrušování frakčními lasery nebo plasmou. Nezbytná je však osobní konzultace.

S přátelským pozdravem MUDr.Tereza Gabryšová dermatolog kliniky GHC Praha
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Odstranění vrásek
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 29. 6. 2021
Botulotoxin
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 3. 2022
Mezonitě
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 6. 2021
Brow lift
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 6. 2023
Zvětšení rtů
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 12. 2009
Injekční výplně
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 12. 6. 2023
Botulotoxin
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 11. 2019
Botulotoxin
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 3. 2024

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi