Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Otok a ztvrdlá jizva po obřízce

alessandrouk
19. 12. 2014 · Poslední odpověď: 20. 1. 2015

Dobry den. 8.12. Jsem podstoupil celkovou obrizku na vlasni zadost. Tyden po zakroku jsem byl na kontrole a bylo mi receno ze jsem mel pretahovat predkozku s jizvou pres zalud. Ta mi byla nasledne na silu pretazena. Bylo to strasne bolestive. Od te doby pretahuji pravidelne ale jde to jen castecne. Od toho pretazeni jsou stehy a jizva docela bolestive. Mam otok kolem jizvy docela ztvrdly a na prave strane velmi citlivy. U toho co zustalo z uzdicky je to stale vlhke a vytvoril se bily povlak. 17.12. Jsem byl na kontrolu a bylo mi receno, ze je vse v poradku pritom se doktor jizvy ani nedotkl. Chci se prosim jen zeptat, zda je to normalni mit otok kolem jizvy a stehu ztvrdly a pretahovat kuzi(i kdyz tam skoro zadna neni) pres zalud. Potiram framykoinem 2x denne a oplachuji v hypermanganu. Prikladam fotografie otoku a povlaku na uzdicce. Dekuji za odpoved

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 19. 12. 2014
Nejlepší odpověď
Stav dle fotodokumentace není tak špatný, jedná se patrně opravdu o nekompletní obřízku, jak píše kolega, ale otok zastírá nález. To že to bude oteklé a někdy i dlouho měl Vám říci Váš operater. S tím si nedělejte starosti, koupejte, sprchujte. Vypadá to, že to nebude špatné.

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
vedoucí lékař Centra estetické plastické chirurgie DaTOM


Prosím, hodnoťte naše odpovědi
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 22. 12. 2014
Každou jizvu i otok je třeba masírovat. Jinak je riziko , že zatvrdnutí bude přetrvávat. Ale jak jsem psal již dříve, je nutné toto řešit konkretně dle pooperačního průběhu s operatérem. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 19. 12. 2014
Nejprve musí být zhojen současný stav, stabilizované jizvy.V tomto směru Vám řekne více operatér. Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 19. 12. 2014
Dobrý den, podle Vašeho popisu i podle obrázku bych řekl, že nebyla provedena celková obřízka ale pouze částečná. Při celkové obřízce se odstraňuje veškerá kůže, která před zákrokem kryla žalud penisu. A tudíž ani nelze žádnou předkožku přes žalud přetáhnout. Při částečné obřízce, kdy žalud je částečně kryt ponechanou kůží je občas problém s charakterem jizvy, která může vytvořit zúžení a obtíže při přetahování zbytků předkožky. Po zhojení je nutné jizvu masírovat, ale až po jejím zhojení aby nebylo riziko prasknutí jizvy a následném vzniku dalších zúžení v jizvě. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Obřízka
13 odpovědí, nejnovější odpověď: 19. 5. 2013
Obřízka
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 5. 2014
Obřízka
1 odpověď, nejnovější odpověď: 23. 2. 2016
Obřízka
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 31. 5. 2013
Obřízka
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 6. 2019
Obřízka
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 5. 2009
Korekce jizev
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 6. 2023
Obřízka
1 odpověď, nejnovější odpověď: 15. 9. 2021
Obřízka
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 1. 2023
Obřízka
Žádné odpovědi

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi