Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Rekonvalescence po obřízce z pohledu pohybu

viktoriparezindo
15. 6. 2023 · Poslední odpověď: 1. 8. 2023

Dobrý den, jemi 26 let a nyní jsem druhý den po obřízce. Chtěl bych se zeptat, jak mám přistupovat k pohybu. Žalud penisu mám velice citlivý - například 15 minutová cesta z nemocnice mi trvala 50 minut, protože jsem musel dělat přestávky na rozdýchání bolesti. Druhý den po operaci si žalud začíná zvykat na nový stav a bolest je menší, nicméně pohyb ve volných trenírkách je mi stále velice nepřijemný a nedokážu si představit například absolvovat cestu do práce a pohybovat se v práci (byť je to jen kancelářská práce).

Na tomto webu jsem četl, že je dobré mít penis ve volnějším spodním prádle, aby nebyl ve vlhku. Pokud však penis obalím obvazem a obléknu si těsnější spodní prádlo, necítím v podstatě žádnou bolest. Zajímá mě tědy, zda je možné penis takto upevnit a absolvovat například cestu na nákup nebo procházku na čerstvém vzduchu. Tyto aktivity si totiž v tuto chvíli nedokážu úplně představit ve volném spodním prádle kde se penis hýbe a způsobuje bolest při každém kroku. Bojím se ale, že se tím zvýší vlhkost v oblasti penisu a velice nerad bych tím prodloužil dobu rekonvalescence po zákroku nebo něco horšího. Kolik pohybu a za jakou cenu byste mi tedy doporučili?

Také mi přijde podivné, že jsem byl propuštěn z nemocnice po 24 hodinách po zákroku a pracovní neschopenku dostal na dobu pobytu v nemocnici, ale jak jsem psal výše, zatím si absolutně nedokážu představit pohyb spojený s běžnou kancelářskou prací.

Reklama

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Jana Bartošková
2 adresy v Jihomoravský kraj . 1. 8. 2023
Dobrý den,
pracovní neschopnost máte pouze na dobu zákroku, protože se jedná o estetickou záležitost. A to by jste neměl mít nárok ani na toto. Pokud byla obřízka doporučená urologie, pak je to jiná situace a na pracovní neschopnost máte plný nárok.
Jinak, v prvních dnech je potřeba užívat léky od bolesti pravidelně a také léky proti otoku.
Pak to bude lepší.
Pěkný den,
MUDr.Jana Bartošková
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Obřízka
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 2. 2023
Obřízka
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 1. 2023
Obřízka
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 10. 2018
Abdominoplastika
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 4. 3. 2011
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 4. 2013
Obřízka
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 1. 2012
Sklerotizace
Žádné odpovědi

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi