Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Rekonvalescence po obřízce

jakubos546
5. 10. 2022 · Poslední odpověď: 5. 2. 2023

Dobrý den, dne 30.9.2022 jsem absolvoval úplnou obřízku. Zákrok proběhl bez komplikací, v pokynech mi bylo řečeno, že mám ránu pouze pravidelně několikrát denně omývat vodou a být v klidu. Tyto pokyny jsem dodržoval a 5. den po zákroku se mi v místě sešití udělal zvláštní povlak. Zajímalo by mě tedy, zda se nejedná o nějakou infekci. Nic z toho nevytéká ani nekrvácí, bolest také není téměř žádná, pouze zvýšená citlivost, což je očekávané. Dále po zákroku po sundání obvazů je docela nepříjemné močení, o tom také nevím co si myslet. Vyvolává to ve mě spoustu pochybností o průběhu hojení, ale na druhou stranu bych se nerad hnal hned za urologem, protože je to stále pouze pár dní od zákroku, tak proto píši nejdříve sem. Přikládám aktuální fotografie celé oblasti. Děkuji.

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Jana Bartošková
2 adresy v Jihomoravský kraj . 5. 2. 2023
Nejlepší odpověď
Dobrý, den, několik dnů po operaci mohou být povlaky, otoky, modřiny, avšak neměla by být neutišitelná bolest, teploty, vytékání hnisu.
Dodržujte pokyny, nebojte se povlaky opatrně vatovým tamponkem v koupeli sundat, poté aplikovat antibiotickou mast, ideálně Framykoin mast.
Pěkný den,
MUDr. Jana Bartošková
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážený pane, určitě by se měl k nějakému problému na 1. místě vždy vyjádřit operatér. Uklidním Vás- jste krátce po operaci, šedavé povlaky jsou tzv. fibrinové povlaky, kterými se vždy hojí sliznice nebo jim podobné tkáně /to je Váš případ/. Tyto povlaky jsou často laiky považovány za hnis, ale o infekci nejde. Určité nepříjemné pocity při močení mohou přetrvávat i několik týdnů. Tedy vyčkejte, zbytečně se nestresujte, stav se spontánně upraví. A pokud budete mít nějakou pochybnost, navštivte, jak jsem psal, svého operatéra.Na čerstvou jizvu můžete aplikovat heřmánkovou mast nebo mast Betadine.
Srdečně vás zdravím, prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Obřízka
1 odpověď, nejnovější odpověď: 1. 8. 2023
Obřízka
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 1. 2023

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi