Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Operace levého labia ( cysta)

PetraPetra44
14. 5. 2021 · Poslední odpověď: 28. 9. 2021

Dobrý den, 7.5.2021 jsem byla na zákroku z důvodu vyrůstku ( cystička) na levým malým labiu. Cysta vyndaná a rána sešitá vstrebatelnymi stehy typu Novosyn Quick. Ve zprávě mám napsáno : "nad konvexitou na vnitřním listu labia provedena incize, ostře ohraničený tumorek, velikosti třešňové pecky uvolněn od spodiny a vcelku vyňatý". Mě se tam ale po pár dnech udelala taková červená ranka, která mě trošku pálí. Přijde mi, že je ta ranka mimo stehy, nebo jestli mě to mate, nevím a napadlo mě, jestli nemám stehy moc utažený a nedrásá mi to kůži, proto se mi třeba udělala ta ranka. Co s ní, prosím? Sroste to samo? V pondělí mám dostat menstruaci a bojím se, že mě to bude tou vlhkostí pálit. Taky už po týdenní neschopnosti jdu do prace a nerada bych tam nějak trpěla pálením. Posílám foto, jak to vypadalo před operací a po. Tumorek byl poslaný na histologii. Děkuji za odpověď. P. K.

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Kladno . 1. 6. 2021
Nejlepší odpověď
dobrý den fotka není ostrá, ale nejspíše to může být proříznutý steh, což je poměrně časté a samo se to zahojí. nemějte obavy. S pozdravem MUDr. Radek Poláček
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 28. 9. 2021
Dobrý den,
měla byste si domluvit pooperační kontrolu u svého chirurga. Je tam drobný zánět, který by se měl ošetřit.
Vy sama můžete zatím použít na ránu Betadine lotio.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová

Související dotazy

Vyčnívající steh po labioplastice

forejtka
forejtka
10. 7. 2017 · Poslední odpověď: 23. 7. 2017

Dobrý den, před 3 týdny jsem podstoupila labioplastiku, hojení probíhalo v pořádku, ale před 5 dny mi začal zřejmě vyčnívat v jednom místě malý kousek stehu, cca 1 mm - jizva je v tom místě tvrdá, mírně otéká a poměrně dost na dotek a při sezení bolí. Můj operující lékař je bohužel celý červenec mimo polikliniku a nevím, jestli do srpna s tímto problémem vydržím, i nošení spodního prádla začíná být nepříjemné. Myslíte si, že bych měla s tímto problémem zajít třeba ke své obvodní lékařce či gynekologovi, aby zkusili steh nějak vyndat nebo se pokusit o to sama doma? V diskuzích na internetu jsem četla, že se některé pacientky doma pokoušely vyndat stehy pomocí vysterilizované pinzety a nůžtiček samy, ale moc se mi do toho popravdě nechce...

Moc vám děkuji za jakékoliv rady :)

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Kladno . 11. 7. 2017
Nejlepší odpověď
Dobrý den, klidně zajeďte zítra za námi do nemocnice v Rakovníku, podívám se. Ale obecně: pokud nejsou známky zánětu, jako je zarudnutí, vytékání hnisu,... tak bych steh nevyndaval, zbytečně bych místo nedráždil. Do podkoží se dává steh, který se rozpouští i několik týdnů a jeho přítomnost v podkoží má svůj dlouhodobý účel...
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 8. 2021
Odstranění jizev laserem
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 1. 2023
Labioplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 7. 2017
Labioplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 11. 2009
Labioplastika
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 28. 7. 2012
Operace očních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 3. 2013
Labioplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 9. 2021
Operace očních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 6. 2008
Rekonstrukce prsu
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 1. 11. 2012
Labioplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 1. 2022

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi