Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Roztržené ucho

Uzivatel
29. 1. 2008 · Poslední odpověď: 24. 5. 2018

Dobrý den, chci se zeptat, co se dá dělat s roztrženým uchem po vytržení náušnice na boltci. Zda se dá ranka sešít nebo jak se ošetřuje. Děkuji za odpověď

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Dobrý den,
po protržení lalůčku se musí zarovnat okraje rány, pečlivě adaptovat a sešít. Vždy vznikne jizva. S novým nástřelem náušnice bych vyčkal, nejméně cca 3 měsíce, jelikož jizva delší dobu vyzrává a není dostatečně pevná, to platí v případě, že chcete náušnici umístit do původního místa.
Dr. Vidura
Premium
MUDr. Libor Polák
3 adresy v Jihomoravský kraj, Moravskoslezský kraj... . 29. 1. 2008
Dobrý den.Pokud pacientka přijte do nekolika hodin od úrazu je řešení několika stehy.Pokud se jedná o starší záležitost,zákrok je však podstatně složitější a finančně náročnější.S pozdravem,MUDr.Libor Polák,607 115 715
Premium
MUDr. Svatopluk Svoboda
2 adresy v Praha (kraj), Středočeský kraj... . 29. 1. 2008
Tato operace patří k naprosto běžným výkonům, je to rekonstrukce ušního lalůčku a jistě ji ovládá každý plastický chirurg.Zdraví Dr Svoboda
Klinika plastické chirurgie PEM
Klinika plastické chirurgie PEM
Žádné recenze
29. 1. 2008
Dobrý den Míšo. Dírka se dá sešít jedním či více stehy a až zaroste, píchneme Vám novou dirku pro naušnici. Cena je 1.000,-Kč. PEM
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Kde probíhá šití při otoplastice

Rajma
Rajma
26. 2. 2019 · Poslední odpověď: 4. 6. 2019

Dobrý den, šití po otoplastice se provádí na kůži za uchem nebo skrz boltec ? Na některých fotografiích je ucho prošité skrz.

Předem děkuji za odpověď Kohoutková

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Hezký den,
chirurgický přístup k modelaci boltců je na zadní straně boltců, zde pak probíhá sutura, tedy šití, které ja pak okolím neviditelné, respektive je schované. Při některých modelačních postupech se zakládají tzv. modelační stehy, ty jsou dočasné a mohou být určitý čas viditelné, proto jste si jich všimla.
Dr. Vidura
Olomouc

Divně přirostlé ucho po otoplastice

Nikci
Nikci
26. 9. 2017 · Poslední odpověď: 29. 10. 2017

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat na názor. Po otoplastice jsem 20dní ale uši nevypadají pěkně.Chrupavku mám jako by přehlou a pak přišité ucho.Vypadá to jako by mi půl ucha chybělo. Což esteticky nevypadá vůbec hezky. Zajímá mě -zda se to srovná a nebo to takhle zůstane popř. co se s tím dá ještě dělat? Děkuji za odpověď.

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Praha (kraj), Ústecký kraj... . 27. 9. 2017
Nejlepší odpověď
Dobrý den, výsledek doporučuji hodnotit s odstupem, minimálně 6 měsíců. Jistě je nyní otok a boltec se ještě lehce může zformovat.
Zdravím Dr. Horyna Pavel

Reoperace - otoplastika

NAS
NAS
5. 11. 2020

Dobrý den, je možná nějaká reoperace uší, pokud jsou příliš u hlavy? Jsem cca. 13 let po operaci, ale uši vypadají hrozně nepřirozeně, jakoby nalepené na hlavě. Záušní prostor téměř žádný. Na první pohled přitahují pozornost, že jsou přišité. Lze to nějak řešit? Děkuji za odpověď.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi