Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Hrbol po rhinoplastice

Anonymní
13. 4. 2022 · Poslední odpověď: 19. 4. 2022

Dobrý den, jsem 10 měsíců po rhinoplastice zmenšení nosu+narovnání. Měsíc po sundaní dlahy z nosu se mi udělal znovu malý hrbol, který mám stále a je i zepředu dost vidět, nejhorší na tom je, že mi z toho i popraskaly žilky přímo kolem toho hrbolu, takže ho to ještě více zvýrazní. Doktor tvrdí, že po operaci se to může stát a že už by do toho nezasahoval. Prosím o radu, co dělat a jestli je to normální? Mám nárok na reoperaci, když se mu to nepovedlo? A co mám dělat pro to aby zmizely žilky? Jsem z toho špatná, protože nos mám kvůli tomu na tom místě fialovo červené barvy :( Děkuji předem za radu.

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Dobrý den,

to co uvádíte se může stát, kůže na kosu v oblasti hrbolu bývá velmi jemná a citlivá a může dojít k tomu, že se v ní rozšíří jemné cévy a kůže zůstane červenější nebo lehce fialová. Deset měsíců po operaci je již možno s tím pracovat ale ne chirurgicky, můžete konzultovat kvalitní laserové centrum (Medicom Clinic, Esthé, Yesvisage dr Gabryšová) zda by to šlo ovlivnit laserem.
Co se týče reoperace tak provést určitě jde, každá reoperace je náročnější a může být i více riziková. Nárok na ní určitě máte, otázkou je jenom pojem že se operace nepovedla. Mám s operacemi nosu bohaté zkušenosti a i při perfektně provedeném výkonu se vší pečlivostí a zodpovědností může být výsledek s odstupem času objektivně neuspokojivý. Po odeznění otoků se projeví tvary, které při operaci nebyly vidět a také při hojení mohou kost i chrupavky "dorůst".
Takže reoperace možná je, pan doktor se nejspíše obává z důvodu jemné a tenké kůže, která už po první operaci zareagovala zarudnutím, co je potřeba pečlivě zvážit. Otázkou je jenom za jakých finančních podmínek operace bude provedena.

S pozdravem a přáním hezkých dnů

M. Molitor, Art Ethic Clini
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 19. 4. 2022
Dobrý den,
hojení probíhá delší dobu, lze zhodnotit až rok po zákroku. Až poté je možná i případná reoperace.

S pozdravem
MUDr. Jiří Borský, Ph.D.
Klinika YES VISAGE
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 16. 4. 2022
Dobrý den,
hojení po operaci nosu trvá poměrně dlouho, chirurgicky by se nemělo zasahovat dříve, než po roce, kdy tkáně jsou již většinou stabilizované a dostatečně měkké. Teprve pak je možné zvážit provedení eventuální korekční operace. Co se týče kůže a její změny lze většinou řešit s odborníky na laser terapii, jestli bude možné barevné zněny žilek zmírnit.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi