Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Je možná druhá reoperace nosu

dali
18. 3. 2015 · Poslední odpověď: 18. 3. 2015

Dobrý den. Jsem téměř rok po reoperaci nosu. První operace se nezdařila a výsledkem byla výrazná deformita skokanského můstku. Po reoperaci došlo k nápravě, z profilu je nos celkem hezký, i když je stále větší a s menšími nerovnostmi, nevadí mi to. Ale již po prvním zákroku jsem měla velmi široký kořen nosu. Což se druhou operací nevyřešilo. Vypadá to lépe než před primární rhinoplastikou, ale stále hůř než původní stav. Nos byl původně celkově velký s výrazným hrbolem, ale podstaně užší než nyní. Od reoperace jsem čekala více. Navíc z boku nosu mi prosvítají různé barevné nerovnosti, až jakoby zbytnělinky,na hřbetu je vidět jizva, často mi intenzivně slzí a otíkají oči, což se mi dříve také nedělo. Antihistaminika nepomáhají.. Kolegyně v práci se mě ptají, proč jsem stále oteklá a tak. Občas i mí klienti..Vždy při pohledu zepředu. Sama jsem z toho nešťastná. Stále vypadám,jak kdyby mi někdo dal ťafku mezi oči. Můj muž mi elegantně říká, že jsem prostě odulá, že to je určitě už i věkem a tak. Což si nemyslím. Je mi 37 let a nedokážu si představit takto zůstat. Nicméně reoperující lékař mi řekl, že mám na kořeni moc tenkou kůži, navíc při první operaci došlo k nepřiměřené redukci tkání, špičku nastavoval implantátem. Mám prý širokou kostru nosu a stav je dle něj definitivní.Mám se stím vyrovnat a začít žít. Což dost dobře nejde. Podotýkám, že nos nebo spíše celková vizáž obličeje po operaci!!!! je i okolím hodnocena nepříznivě.Mnohokrát jsem zaslechla, že před tím mi to slušelo víc. Jak se mám s tímto vyrovnat? Jak tohle mám jako žena přijmout? Celé dospívání jsem poslouchala výsměch kvůli nosu a když jsem se rozhodla se ve svých třiceti komplexu zbavit, stalo se mi tohle. A jsem psychicky na dně. Podotýkám, že psycholog mi nepomohl, více méně mě jen vyslechl a řekl, že v hlavě to nemám , protože objektivně tam prostě problém je.A že je toho názoru, že povedená operace by mi pomohla, neboť jsem jinak zcela normální. Mám prostě komplex z dětství a nyní po nepovedených rhinoplastikách. Takže beru antidepresiva, vyhýbám se společnosti a přežívám. A nevím, co dál...Moje otázka na závěr tedy zní - lze operovat široký nos po dvou rhinoplastikách, navíc s implantátem v nose?Má někdo zkušenost, že operace vyšla až na potřetí s dobrým výsledkem?

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Medica Aesthetica
Brno . 18. 3. 2015
Dobrý den,
jak uvádí kolega, těžko Váš problém takto komentovat. Pravdou je, že další a další reoperace mohou také více uškodit. Nicméně to není pravidlem. Opravdu raději obejděte více lékařů. Pokud Vám mohu doporučit, obraťte se na mého kolegu, Doc. Válku. S primárními zákroky i reoperacemi má jedny z nejbohatších zkušeností a na osobní konzultaci Vám může nejlépe říct, zda-li je další operace vhodná nebo je-li vůbec možnost s Vaším stavem ještě něco dalšího dělat. Můžete se objednat na telefonu 533 306 292, klinika sídlí v Brně. Konzultace by v tomto případně byla nezávazná a také bezplatná. S pozdravem,

MUDr. Stratilová
Vážená paní, tak jak je dlouhý Váš dotaz, tak je složitá odpověď. A navíc- ve Vašem textu vidím několik nejasností, které nelze při nejlepší vůli komentovat. Z toho vylývá moje doporučení- navštivte co největší množství plastických chirugů a klinik , víc hlav, víc rozumu, osobní vyšetření je mnohem důležitější než popis stavu. Myslím, že jste se dostala do bludného kruhu- je totiž riziko, že další a další operací se vzhled nosu bude zhoršovat, i přes veškerou snahu operatérů. Víte- ono je to i o té zodpovědnosti za výsledek, domnívám se, že Vám v této chvíli sotva kdo slíbí výborný výsledek. Mrzí mě, že jsem Vás nepotěšil, tímto svým názorem se Vám nějak snažím pomoci, resp. něco málo vysvětlit.
Držím Vám palce, Dr. V. Víšek, CSc., plastický chirurg
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Rhinoplastika
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 22. 11. 2018
Rhinoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 13. 11. 2023
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 3. 2009
Rhinoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 7. 2016
Rhinoplastika
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 12. 7. 2012
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 5. 2020
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 5. 2023
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 12. 2007
Rhinoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 7. 2021
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 10. 2009

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi