Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Bojím se zpackané rhinoplastiky, ale chci podstoupit

Aneta757260
Aneta757260
8. 11. 2018 · Poslední odpověď: 15. 11. 2018

Dobrý den, ráda bych podstoupila rhinoplastiku nosu, ale bojím se případně zpackané operace. Při čtení recenzí jsem našla negativní ohlasy i na kvalitní, doporučované kliniky a chirurgy, což mě ještě více znepokojilo. Při výběru chirurga nehledím na cenu, ale na kvalitu a chci si být stoprocentně jistá, že jsem v dobrých rukách, a že mu mohu věřit. Mým primárním cílem by bylo odstranění hrbolu v tvrdé části nosu a celkové zjemněni nosu. Zajímalo by mě, jestli zle z fotky říci, zda je pro estetické vylepšení potřeba i operace měkké části nosu. Bojím se, že případný problém by mohl nastat právě při úpravě této oblasti. Zajímalo by mě, jaké komplikace by při tomto tvaru nosu mohly teoreticky nastat a zda by se operace jevila jako komplikovanější či nikoli. Také by mě zajímalo, zda je pro mě vhodnější navštívit více doktorů a rozhodnout se na základě jejich spolupráce.

Děkuji za odpověď. Aneta

Reklama

odpovědí (9)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 8. 11. 2018
Nejlepší odpověď
Trochu se mi dotýká Váš pojem "zpackaná operace". To jako si myslíte, že my ty operace provádíme, abychom je zpackali? Všude vidíte na fotkách jen ty nejpovedenější výsledky, ale neuvědomujete si, že nikdo nikdy neví, jak se kdo zahojí. Je to medicína a když dojde ke komplikaci, tak to každý amater nazve, že to doktor zpackal. Ale on má VŽDY snehu mít ten nejlepší výsledek. Stoporcentně jistého operatera s výsledkem předem kladně oznámeným nikdy nenajdete. Pokud ve svého operatera nerbudete mít důvěru, tak si žijte se svým původním nosem, který podle fotek zas tak dramatický není. Podle profilových fotek jste docela pohledné mladé děvče a ten nos Vám přináší vlastní imič. Samozřejmě take (na druhé straně) úspešný výsledek rhinoplastiky by obličeji také pomohl. Ale dopředu Vám to nikdo neslíbí. Já bych asi měl dost nervy z toho kdybych měl operovat předem takpesimistické děvče, které již předem nepovedenou operaci nazývá zpackanou.
Nemějte mi za zlé tuto odpověď.
S pozdravem Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená slečno Aneto,
díky - Vaše odpověď mě potěšila.
Věřte mi, že tvar nosu jako máte Vy, se operuje běžně s výborným výsledkem, a většinou slyšíme od pacientů po operaci, že litují, že nepřišli dříve!:-)V souhlase s pí.prof.Duškovou Vám radím alespoň 2 konzultace, a neváhejte!
Přeji Vám brzké rozhodnutí a držím palce!
Srdečně Dr Ludvika Záhořová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 14. 11. 2018
Kolegové plastičtí chirurgové mají pravdu. Prof. Dušková má pravdu, že to chce si přístup operatérů zobjektivizovat na více pracovištích. Dále Vám však musí být jasné, že to co by měl vědět a znát chirurg před rhinoplasstikou, jak píšete, tak to on ROZHODNĚ ví a zná. Zdání, že je pronás operování jen kus práce je mylné. My svou práci provádíme zodpovědně. O ekonomickou stránku věci tolik nejde jako o výsledek operace. Dále bych chtěl podotknout, že ten, kdo není plastický chirurg a je ochoten na svých stránkách vystavovat špatné výsledky s tím jak je dobře poopravil jakýmsi cizím materiálem, tak tomu bych věřil nejméně. Tam bych se ptak jaké jsou výsledky s aplikací syntetického materiálu, zda jsou schválené a kolik je kolem nich problémů...
Jak už jsem psal - Určitě se obraťte s takovýmto problémem na ATESTOVANÉHO PLASTICKÉHO chirurga se zkušenostmi v této problematice. Ideální je investovat do konsultací na více pracovištích.
Můžete se stavět také u nás. Na konsultaci se můžete objednat, nebo na našem objednávkovém formuláři našeho webu - zavoláme pak sami.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den,
ve své praxi velice často modeluji nosy po rhinoplastikách, ale o žádné bych si nedovolila říci, že byla zpackaná. Rhinoplastika je jedna z nejrizikovějších operací co se týká záruky výsledku a rozhodně to není vinou operatérů. Pokud má někdo nepřiměřeně velký nos problematického tvaru a chce to změnit, pak mu nic jiného než rhinoplastika nezbývá. Jiný problém je v tom, když se dělá rhinoplastika zbytečně a neharmonicky ve vztahu k ostatním partiím obličeje, což známe především z amerických filmů a \"knoflíků\" v obličeji amerických hereček. Z vašich fotek nelze spolehlivě stanovit, zda je váš nos ve vztahu k ostatním partiím skutečně velký a je-li tedy nutné ho zmenšovat nebo by stačilo pouze opravit jeho tvar event. zvýraznit některé partie a tím harmonizovat profil. Na mých stránkách najdete příklady modelací, které by vám mohly napovědět, ale k posouzení by byly potřeba přesné nezkreslené celé profily nebo osobní konzultace.
S pozdravem
MUDr. Jana Vybulková Zavadilová
Bioplastica s.r.o.
1. klinika bioplastické chirurgie
bioplastica.cz
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 9. 11. 2018
Dobrý den, Váš nos je potřeba provést celkově a kompletně, je velký, dlouhý a s hrbolem.Doporučuji celkové zmenšení, zjemnení a zkrácení.Rozhodne navštivte více chirurgů a sveřte se tomu, komu budete důveřovat.Zdravi dr vraspirova
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
4 adresy v Praha (kraj) . 9. 11. 2018
Dobrý den Aneto,

u Vašeho nosu se dá předpokládat pěkný výsledek rhinoplastiky, výraznější hrbol, podle snímků tenká kůže, jemná kostra K plastice nosu si vyberte kliniku a lékaře, který provádí tyto operace dlouho a často. Pro tento výkon je potřeba mít opravdu zkušenosti.

S pozdravem

Kulhánek
vážená paní,
1. určitě absolvujte nejméně 2-3 konzultace, abyste slyšela různé názory a mohla si tak udělat svůj závěr na metodu, budete tak mít i vyšší šanci vhodného výběru lékaře právě pro vás, jistě víte, že konzultace nejsou nikde závazné a vynaložené náklady se vám jistě vyplatí
2. podle mého názoru charakter vašeho nosu k tomu, abyste získala jemný vzhled, potřebuje kompletní rhinoplastiku
3. ujasněte si s lékařem, kterého si nakonec vyberete, jakou máte představu i vizuálně, tj simulací změny
přeji hezký den prof dušková
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená slečno Aneto,
chápu, že stojíte před důležitým rozhodnutím - a máte pochopitelné obavy.Ve Vašem případě, (a dá se to říci v naprosté většině případů obecně), je určitě vhodná operace tvrdého i měkkého nosu, aby byl výsledek dokonalý.
Léta spolupracuji s prim.Dušanem Zárubou z Prahy, který je vynikající operatér.Doporučovala bych Vám konzultaci, při které Vám vysvětlí celý průběh zákroku včetně event. komplikací.Zásadní je důvěra k operatérovi, a optimistické naladění pacienta má také vliv na příznivé hojení ; (v případě operace nosu trvá hojení mnoho měsíců).Rozhodně bych Vám operaci doporučovala.
Srdečně Vás zdravím.
Dr Ludvika Záhořová,Poliklinika Na Národní,Praha
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 8. 11. 2018
Dobrý den,
doporučujeme v první řadě absolvovat osobní a nezávaznou konzultaci, kde získáte kompletní informace o zákroku a ucelenou představu o výsledném efektu. Můžete se objednat i k nám na Kliniku YES VISAGE.

S pozdravem
MUDr. Jiří Borský, Ph.D.
Klinika YES VISAGE

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi