Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Vliv masáže na tvar nosu

Anonymní
Lucka37758
14. 10. 2009 · Poslední odpověď: 19. 10. 2009

Dobrý den, mám asi takový netradiční dotaz. Většina pacientů si přeje malinký a úzký nos, ale já to mám trošičku jinak.

Jsem 2 měsíce po rhinoplastice a problém je v tom, že se mi nos líbí jedině několik minut po masáži. Samozřejmě vím, že je ještě nateklý a to zejména v oblasti lehce nad špičkou kde se v mém případě sekal hrbol a že masážemi se nos zformuje. Mě ale příliš momentálně nejde o tvar.

Když nos rozmasíruju, tato bulka zmizí a zdá se mi, že nos konkrétně jeho špička a křídla se trochu roztáhnou do strany, což k mému obličeji sedí víc a přijde mi, že takto byl i před operací. Při operaci mi byl totiž nos i prý lehoulince zúžován(ne však v oblasti křídel), což mi vadí asi nejvíc.

Mám tedy otázku, zda za rozšíření může to jak nos po masážích natéká, nebo zda jde jen o optický klam toho, jak na chvilí zmizí bulka nad špičkou a nos tak vypadá širší. Upřímně doufám, že je to druhá možnost, protože nerozmasírovaný nos se mi hlavně z důvodu jeho přílišného zůžení nelíbí.

Když to řeknu laicky po masáži mi více sedí k obličejí a bez ní působí takovým "chudým" dojmem.

Děkuji všem za odpovědi.

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 19. 10. 2009
Vážená slečno,

již před operací, v rámci konzultačního vyšetření, jste měla být informována o typu operace, jak bude probíhat hojení a jizvení a jak, alespoň přibližně, bude nos po operaci vypadat. Nyní jste v době, kdy jste chirurgicky zhojena, avšak ještě probíhá a řadu měsíců bude probíhat přestavba jizevnatého vaziva ve tkáních, které operatér preparoval. Tlakovéto masáže jsou nutné a velmi užitečné a já je doporučuji svým pacientům provádět alespoň 3-4 měsíce od operace. Definitivní hodnocení výsledku udělejte nejdříve 6 měsíců po zákroku a to se svým operatérem.

Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.

MUDr. David Tomášek
Praha . 14. 10. 2009
Po masáži máte nos takový, jaký by měl být. Pokud ovšem nebudete poctivě v masážích pokračovat, může se stát že otok pod kůží prostoupí vazivem, vzniklne podkožní jizva, která je trvalá. Masáže jsou vhodné do roka od operace minimálně. Křídla nosní jsou na svém místě jako před operací (nejspíše) a tak se Vám zdají ve srovnání z užším kořenem nosu širší. To je obvyklé. Počítejte též s tím, že si někdo na svůj nový nos musí i trochu zvyknout. Nechte to dohjojit od roka od operace a pak se uvidí. Respektujte rady operatera, ten má na Vašem nose hned za Vámi největší zájem. Aby měl dobrý výsledek, spokojeného pacienta.....
Jinak pokud jste ze svého nosu nervní, objektivisujte si výsledek u jiného atestovaného plastického chirurga se zkušenostmi v této problematice. Není to, že byste podváděla svého operatera, je to spíše pro klid Vaší duše. Nosu tím neuškodíte....
Zdraví Dr. Tomášek 607990077
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 8. 2014
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 4. 2017
Rhinoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 8. 2011
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 5. 2012
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 7. 7. 2007
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 9. 2007
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 10. 2017
Rhinoplastika
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 2. 10. 2006
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 1. 2008
Operace horních víček
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 16. 1. 2017

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi