Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Kýchání a rýma po operaci

Uzivatel
10. 1. 2008 · Poslední odpověď: 17. 1. 2008

Dobrý den, jsem měsíc po celkové operaci nosu a chtěla bych se zeptat, jestli časté kýchání a rýma mohou ovlivnit hojení, nebo tvar nosu. Děkuji předem za Vaši odpověď.

Reklama

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 17. 1. 2008
Rýma to být nemusí, po operaci bývá sekrece. Doporučuji nesmrkat, jen vytírat štětičkou do další kontroly u svého operatera. Snažte se kýchat tak, aby prudký proud vzduchu prošel ústy a ne nosem. Prudký tlak by mohl opravdu vést ke komplikacím. To vše by Vám měl říci ovšem Váš operater. Zdraví Dr. Tomášek 607990077
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Lze masážemi vytvarovat nosánek?

sandy149119
21. 1. 2013 · Poslední odpověď: 21. 1. 2013

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat.Jestli lze opravdu tlakovýma masážema vytvarovat špičku nosu?A za jak dlouho lze výsledek pozorovat?Děkuji za odpověd

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 21. 1. 2013
Z Vašeho dotazu nevyplývá, zda jste po operaci či nikoliv. Tedy po operaci jsou tlakové masáže nezbytné, ale pouze pro zlepšené hojení jizev. Nikoliv pro změnu tvaru nosu. A bez operace jsou masáže zbytečné. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Rhinoplastika a Flixonase na alergii

MMH
MMH
11. 5. 2020 · Poslední odpověď: 14. 5. 2020

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jsem něco málo přes dva měsíce po plastické operaci nosu, bohužel mám pocit, že se u mě rozjela alergie (když vyjdu ven, špatně se mi dýchá, škrábání očí atd.). Chtěla bych zkusit Flixonase, zda by mi pomohl, ale dočetla jsem se v příbalovém letáčku, že by se neměl používat, pokud je člověk po operaci a má v nose nějaké rány a dočetla jsem se, že by snad obsažené kortikosteroidy mohly způsobit i špatné hojení jizvy a nosní sliznice. Chtěla bych se proto zeptat, jestli doporučujete raději tento přípravek nepoužívat? Nebo dva měsíce po operaci je již riziko nežádoucích účinků menší? Předem velmi děkuji za pomoc.

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 14. 5. 2020
Dobrý den,
je brzy na hodnocení, finální výsledek je až rok od operace. V případě jakýchkoliv pochybností se doporučuji obrátit na Vašeho operatéra.

S pozdravem
MUDr. Jiří Borský, Ph.D.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Rhinoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 22. 4. 2009
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 5. 2009
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 6. 2009
Rhinoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 11. 2008
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 26. 6. 2015
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 4. 2009
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 10. 2017
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 2. 2014
Rhinoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 2. 7. 2012
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 1. 2010

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi