Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Zvětšené uzliny na krku a chronická rýma

ivcule
19. 2. 2014 · Poslední odpověď: 20. 2. 2014

Dobrý den, trpím neustále rýmou (skoro každý měsíc). Nikdo neřeší její neustálé opakování, jen mi dávají lékaři stále léky. Na alergologii jsem byla kdysi, ale nic mi nezjistili. V listopadu se mi zvětšily uzliny za uchem a požádala jsem o sono vyšetření. Na tom vyšlo, že tam jsou dvě zvětšené uzliny, ale že je to jen ze zánětu v těle a že jsou benigní. Ted mám zase už skoro 3 týdny rýmu (a ucpané dutiny) a mám opět zvětšené uzliny na krku - je jich momentálně více a dokonce mám jednu úplně vzadu na krku, kde mi sono nedělali. Mám se obávat nově vzniklých uzlin, když mi v listopadu dělali sono? Nebo mám jít opět k lékaři s tím? Docela se bojím, na uzliny jsem nikdy netrpěla, tak nevím. Děkuji za odpověď. Kosinová

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Ladislav Vojta
MUDr. Ladislav Vojta
Žádné recenze
20. 2. 2014
Dobrý den, problémy s nosem a dutinami, lze snadno vyléčit endoskopickou
mukotomií, uzliny za boltcem nejsou tak dramatické.Když budete mít zájem rád operační zákrok provedu.
S pozdravem dr.vojta
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Václav Pavelec Ph.D.
Plzeň . 20. 2. 2014
Vážená paní Kosinová,
obávat se příliš nemusíte, ale je pravda, že chronická rýma člověka ničí a unavuje.Velmi rád Vás vyšetřím, s chronickou rýmou si umíme poradit.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Marta Václavíková
MUDr. Marta Václavíková
Žádné recenze
20. 2. 2014
Dobrý den, myslím, že by se mělo provést alerg-imunologické vyšetření, zvlášť když jsou opakovaní infekty HCD, uzlinové reakce mohou být adekvátní k infektů, zvláště pokud mohou být v zánětu i vedlejší dutiny nosní, myslím , že když se domluvíte se svým ORL lékařem o základní imunologické vyšetření , případně CT dutin a pokud se nasadí i léčba podporující imunitní systém, potíže se výrazně zmírní nebo vymizí, hezký den MUDrVáclavíková
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Vazomotorická rýma při aktivitě

anna6172951
anna6172951
1. 11. 2020

Dobrý den,

již od puberty trpím na to, že při fyzické aktivitě popřípadě změně teploty se mi spouští rýma. Potřebovala bych poradit, která léčba by byla nejefektivnější.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi