Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Nedovření víčka po plastické operaci

Barbarika
6. 12. 2012 · Poslední odpověď: 10. 12. 2012

Dobrý večer, zítra to bude 14dní, co jsem po operaci horních víček. Levé oko je již celkem v pořádku, ale pravé oko nemohu poměrně hodně dovřít cca od poloviny víčka směrem k vnitřnímu koutku. Cítím tam stále i takový tlak, jako když je tam kůže nepřiměřeně napnutá. Pravé oko je i vizuálně menší,podlouhlejší a má více zvednutý vnější "koutek". Také na toto oko po operaci špatně vidím, vše mám rozostřené, rozmazané. Před operací jsem s očima neměla žádný problém (co se týká vidění). Bojím se, že už oko nebude mít správný tvar, že už ho nikdy nedovřu. Při pohledu "dolů" mi víčko zůstává nepřirozeně otevřené(jako když mám vykulené oko). Prosím o radu co s tím...Opravdu se moc o oko bojím. Děkuji.

Reklama

odpovědí (6)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Klinika GHC Praha
Praha . 10. 12. 2012
Vážená paní,

2 týdny je po operaci je příliš krátká doba na hodnocení výsledku operace. Problém zřejmě vznikl nadměrným odstraněním kůže z víčka. Nedovírání může, teoreticky způsobit vysychání rohovky a tedy následně i poruchy vidění. K problému by se měl vyjádřit Váš operatér. Podle mého názoru byste si měla oči přes den vykapávat kapkami Lacrisyn, na noc aplikovat některou z očních mastí /Ophtalmo-azulen, Ophtalmo-septonex ap./ Ve smyslu zhoršné fukce vidění by se také měl vyjádřit zkušený oftalmolog. Předpokládám, že Vás operoval plastický chirurg. Je pravděpodobné, že se postupně tah v jizvě uvolní a povolí. Zatím je tedy potřeba chránit oko před vysycháním a vyčkat definitivního zhojení a projizvení. V této chvíli patrně jakýkoli korektivní výkon nepřichází v úvahu.

Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 9. 12. 2012
V každém případě vás musí vidět váš operatér.Navštivte jej co nejdříve,povede vás radami -jak dál a přesně postupovat.Vyšetření na očním byl správný krok.Držím palce ať vše dobře dopadne.Dr.Lucák Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 8. 12. 2012
Nedovedu si představit, jak je možné, že uvažujete o operaci dolních víček odhadem měsíc po operaci horních víček a to hlavně v době, kdy máte zřejmě pooperační komplikaci. Udivuje mne i situace, že potencionální operater na laserovém pracovišti vůbec riskuje provedení výkonu v tak ranné době. Asi bych doporučil počkat do ustoupení problémů s horním víčkem, respektive pořádné dohojení po operaci víček horních.
Zdraví MUDr. David TOMÁŠEK ******
***********
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 7. 12. 2012
Zdravím Vás.Mám na Vás upřesňující dotaz.Operoval Vás lékař jakého oboru?Děkuji za odpověď. MUDr.Lucák,plastická chirurgie Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 7. 12. 2012
Může se jednat jen o přechodný problém v důsledku edému,nebo i hlouběji lokalisovanému hematomu.Krom kontroly u operatéra bych doporučoval i vyšetření u očního lékaře.
s pozdravem Dr. Vrbický
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Janka Točíková
Praha . 6. 12. 2012
Už asi stará píseň,kontaktujte operatera,ten nejlépe ví,co dělal a co může očekávat,každopádně bych doporučovala na noc víčko přelepovat,aby vám nevysychalo oko.Někdy to chce jen trpělivost,než ustoupí edém.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Nepřirozený tvar víčka po blefaroplastice

Ilona807118
Ilona807118
20. 5. 2020 · Poslední odpověď: 22. 9. 2020

Dobrý den, prosím o radu týkající se prodělané operace horních víček, která proběhla před rokem bez jakýchkoliv pooperačních komplikací. Víčko má nepřirozený tvar, jako by mu chybělo dostatečné množství tuku směrem k nosu. Čekala jsem, že oko bude mít hezký mandlový tvar a né toto. Jsem velmi zklamaná. Je možné toto řešit? Popřípadě jakým způsobem? Velmi děkuji za reakci

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
občas se to dělá, ale indikace je výjimečná, pošlete foto... md
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Asymetrie obočí po botoxu - zájem o konzultaci na blefaroplastiku

Nikka
Nikka
24. 2. 2016 · Poslední odpověď: 26. 2. 2016

Dobrý den od 5/15 mám aplikovaný botox do čela, kdy bylo učelně pozvednuto obočí,což se u pravého oka podařilo u levého oka ne. Kdo se pozorně podívá, vidí asymetrii u obočí a pozvednuté obočí u zmíněného oka. Nyní se chci objednat na plastiku horních víček a obávám se,že tato asymetrie bude překážkou. Myslela jsem,že botox po tak dlouhé době vyprchá. Prosím o radu,jestli se mohu objednat ke kenozultaci,abych nebyla za blbku. Přikládám foto -foceno zblízka

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Simona Ježková
Liberec . 26. 2. 2016
Nejlepší odpověď
....:-) ....dobrý den, rozhodně se postavení výšky obočí nedá řešit operací nadbytku kůže horních víček. Nevím, kolik je Vám let, ale ani na fotce z podhledu, ani na fotce
při pohledu dolů nevidím žádné nadbytky kůže. Rozhodně bych se nehrnula do žádné operace, počkala bych. Pokud jste před aplikací botoxu měla postavení obočí souměrné, není možné, že by po odeznění vypadalo takto. Spíše bych konzultovala výsledek aplikace botoxu, mnozí lékaři mají i vstupní snímek stavu, možná, že asymetrie byla i před aplikací a jen se tímto zvýraznila. :-) SJ
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Operace dolních víček
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 6. 2017
Operace očních víček
27 odpovědí, nejnovější odpověď: 5. 8. 2013
Operace horních víček
10 odpovědí, nejnovější odpověď: 5. 10. 2018
Chirurgie ruky
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 2. 2021
Labioplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 24. 3. 2021
Rhinoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 31. 10. 2011
Zvětšení rtů
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 13. 5. 2015
Chirurgie ruky
1 odpověď, nejnovější odpověď: 22. 2. 2015
Operace očních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 5. 2019
Operace očních víček
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 24. 10. 2011

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi