Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Neustálé praskliny kůže kolem poševního vchodu

Andreaaaa
9. 11. 2021 · Poslední odpověď: 17. 4. 2022

Dobrý den, ohledně perineoplastiky,

při každém sexu mi praskne kůže v okolí hráze. Je to malá prasklinka, ale šíleně pálí a bolí. Dokonce bolest a pálení zůstává ještě další 2 dny při močení. Mám 1 dítě - od porodu uběhlo JIŽ 6 LET a pořád je to stejné. Nic se nezměnilo, 6 let a každý sex stejné problémy. Manžel je náruživý, tudíž je to pro mě velmi těžké, sex je pro mě kvůli tomu jen frustrace a bbolest a nechuť, libido na nule, už jsem nebyla vzrušená celých 6 let, ani když dělá cokoliv, žádné potěšení. Je mi z toho jen zle. Před porodem jsem tyto potíže vůbec neměla. Přijde mi, že jsem sešitá moc úzce ve vchodu. Ale to nevím, problém může být jinde. Měli jsme kvůli tomu i partnerské problémy, byli jsme až na prahu rozvodu. Mě nezbývá nic jiného, než sex přetrpět. Jenže nechci s tímhle žít, když je to každé 4 dny pořád dokola. Jen mi jen 28 let. Sotva se zahojím, přijde další sex a prasknutí. Jen se bojím chirurgicky rozšířit poševní vchod, abych pak neměla zase jiný problém, že sex nebudu cítit a manžel už vůbec ne. Přála bych si zůstat jak jsem, ale vyřešit praskliny. Máte nějakou radu, zda by se to dalo vyřešit i jinak? Třeba mastmi? Zkoušela jsem kokosový olej, Vagisan, teď mám Ellen probiotický intimní krém, ale nic nepomáhá. MUDr. - má gynekoložka mi chtěla předepsat mast s kortikoidy, ale těch se trochu obávám. Jen to chci jednou provždy vyřešit. I kdyby jste mi doporučili tu mast s kortikoidy, zkusím jí. Pokud je víc přínosů než ztrát.

Děkuji Vám za odpověď

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Petr Pícha
Praha . 20. 4. 2022
Nejlepší odpověď
Dobrý den, tento problém řeším již mnoho let pomocí operačního zákroku, kdy se odstraní tzv. příčná řasa hráze. Žádná mastička Vám nepomůže, v případě Vašeho zájmu zavolejte.

Hezký den Pícha Petr GynCentrum Praha
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dr Samer Asad
Praha . 9. 2. 2022
Dobrý den
Dopročuju vám na vyšetřeni .
Dr samer Asad .
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Kladno . 16. 11. 2021
Dobrý den, nejspíše se bude jednat o chronickou fisuru. Ta se bohužel jen tak nezahojí. Při léčbě se nejdříve vyzkouší hyperestrogenizace mastí, pak kortikoterapie (efekt konservativní léčby je do 20%), nakonec je nutné fisuru buďto dostatečně široko a hluboko odpařit laserem anebo chirurgicky vyříznout a znovu sešít. Rozšiřování nejspíše nebude nutné. S pozdravem MUDr. Radek Poláček
Vážená paní, především se držte rad Vaší gynekoložky. Pokud by ty potíže po všech pokusech o konservativní léčbu nepomohly, patrně by Vás čekala operace ve smyslu uvolnění poševního vchodu. Držím Vám palce, abyste si vybrala nejmenší zlo.
S pozdravem, prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Vaginoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 10. 2023
Vaginoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 9. 2013

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi