Komplikace po operaci dolních víček

FAQ
18. 10. 2013 · Poslední odpověď: 3. 11. 2013

Jaké komplikace mohou po plastické operaci dolních víček nastat?

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Jihomoravský kraj · 3. 11. 2013
Operace očních víček, zejména horních, je pokládána za jednodušší výkon, s kterým ani začínající plastice nemívají větší problémy. Samozřejmě s věkem a zkušenostmi si každý do své techniky přináší to svoje osobní „kouzlo“ dokonalosti. Plastika dolních víček je malinko náročnější, a tak se do ní každý pouští trošku opatrněji. Podle mého názoru nejhorší komplikací je, pokud se odstraní příliš mnoho kůže a ta poté na dolním víčku chybí. To způsobí odklopení dolního víčka od vlastního oka, někdy i slzení, vysychání oka. Přání klientky odstranit všechny vrásky pod očima je splněno, ale za cenu komplikace. Lépe by toto její přání nemělo být ani vyslyšeno a klientka by měla být poučena o tom, že v jejím věku je zcela přirozené mít pod očima vrásky, zejména při úsměvu a mimice. I malé dítě má při smíchu pod očima vrásky.
Další komplikací, s kterou se setkáváme, je efekt zbytečně velkého odstranění očnicového tuku, tzv. prolapsu. Jak jsem popisoval výše, každý věk má svoji charakteristiku a není možné se soustředit jen na to, jak by to v době po operaci vypadalo nejlépe, ale je třeba myslet na to, jak to bude vypadat za pět, deset let.

MUDr. Ivan Justan Ph.D.
Brno · 18. 10. 2013
U všech operací hrozí tzv. obecná chirurgická rizika a specifická rizika. Potenciálních komplikací, které mohou po operaci nastat, je celá řada, naštěstí se v praxi při správně provedené operaci vyskytují minimálně. Mezi nejzávažnější obecná rizika patří riziko krvácení za oční kouli, které může vyústit v útlak optického nervu a slepotu. Nejobávanější specifickou komplikací je odchlípnutí víčka od oční koule a jeho přetočení dopředu, tzv. ektropium.

Najít další otázky

Podobné dotazy

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Zeptejte se lékaře