Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Odstranění mléčné žlázy po onkologické léčbě

Kamikk
3. 5. 2010 · Poslední odpověď: 3. 5. 2010

Dobrý den,jsem po operaci prsu a po ozarovani prs mi byl zachován,ale opět se mi vytvořila bulka po MTR benigni ráda bych podstoupila odstranění mléčné žlázy z obavy navratu nemoci,mam i doporučení od mého onkologa léčím se na Bulovce,ale bohužel čekací lhůta prosinec 2012 je v mych 43 letech opravdu velmi dlouhá.Už jsem měla inplantáty i před rakovinou.Mohu tuto operaci podstoupit i někde na soukromé klinice?Obávám se,že bych asio měla být operována jen ve spolupraci s onko týmem.Opravdu mne psychicky ničí navrat nemoci a injekce Zoladexu,které bych po odstranění mléčných žláz brat asi nemusela. děkuji Kamila

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
úplně dobře vám asi nerozumím, přejete-li tzv profylaktické odstranění prsní žlázy a tento výkon je indikován i onkologicky, tak není pracoviště plastické chirurgie , které by mělo jediný důvod pro termín operace v roce 2012, nicméně požadujete-li okamžitou rekonstrukci implantáty, je to něco jiného , ale to je z hlediska zdravotního při vaší anamnéze nesmysl, protože nikdo na světě nedokáže zpracovat validně peroperačně celý odstraněný prs, takže byste si při positivním nálezu mohla přivodit závažné zdravotní komplikace pro následnou potřebnou léčbu, přeji hezký den prof Dušková
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 3. 5. 2010
Určitě byste mohla. Onkotým provádí tento výkon hlavně v situacích, kdy je přítomný karcinom. Investice za výkon však mohou narůst o histologii, protože estetická privátní pracoviště většinou nemají smlouvu s pojišťovnou a kromě toho, že Vám účtují výkon, tak musí i histologický nález. Zkeste však třeba jinou kliniku. Tuším že Královehradecké oddělení plastické chirurgie by mohlo být v termínu na pojišťovnu rychlejší. Zdraví Dr. Tomášek 607990077
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Asymetrie po rekonstrukci prsu

Eva197533
15. 4. 2013 · Poslední odpověď: 30. 4. 2013

Dobrý den, mám provedenou rekonstrukci prsu DIEP lalokem. Druhé prso mám asi o 2 čísla větší. Budu chtít druhé prso upravit, jelikož takhle chodit do práce nemůžu, ale bylo mi řečeno, že tuto úpravu musím zaplatit/ asi 20 tisíc/. Opravdu toto pojišťovna nehfadí? Děkuji za odpověď. Eva M.

odpovědí (10)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Lukáš Frajer
Praha . 26. 4. 2013
Nejlepší odpověď
Vážená paní Jano, dlouho jsem přemýšlel jestli nám reagovat, ale nedalo mi to opět nereagovat....byla byste prosím tak laskavá a sdělila více možností, které klientce- pacientce nabízíte? A protože se nacházíme ve střední Evropě, kde je svoboda slova, tak by mě vážně zajímalo jaké jsou to další možnosti. Ptám se Vás jako zvědavý lékař, který by si rád rozšířil své "chabé znalosti z rekonstrukční chirurgie".....vážně to neberte osobně, ale vážně si myslím, že psát jen obecné fráze, poučovat atestované lékaře o jejich neznalostech, nenabízet konkrétní odpověď není účelem toho serveru....
Přeji pěkný den...
S úctou Lukáš Frajer
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
1 odpověď, nejnovější odpověď: 22. 9. 2020
Rekonstrukce prsu
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 4. 2009

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi