Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Kdy nejdřív po operaci lze vyjmout implantáty případně dát menší?

labio1
labio1
20. 1. 2022 · Poslední odpověď: 25. 1. 2022

Dobrý den, chci se prosím zeptat kdy je možná nejbližší reoperace po augmentaci s modelací? Byla jsem domluvena s lékařem, že mi zůstane původní velikost C, nechtěla jsem nic většího (dřív jsem měla plná D a vadila mi hodně), implantáty dal 250ml B lite a i když jsem po operaci teprve pár dní a otoky jsou zajisté velké, mám kompresní podprsenku 70C úplně narvanou a vypadají prsa jak E možná F. Operatér řekne, že je třeba vyčkat 3 měsíce na konečný výsledek, ale když už vím teď, že to nebude to, co jsem chtěla, tak mě zajímá, kdy mohu nechat případně implantáty vyndat a jestli, i když je provedena modelace, se bude muset opět modelovat anebo vyměnit za menší. Operaci si klidně znovu zaplatím, protože jsem z tohohle opravdu nešťastná. Moc děkuji za rady.

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 25. 1. 2022
Dobrý den,
nejedná se o velké implantáty. Doporučuji tedy vyčkat až se usadí. Případně se pak domluvit s operatérem na dalším postupu.

S pozdravem
MUDr. Lubor Mrňa
Klinika YES VISAGE
Vážená slečno,
doporučil bych Vám počkat ještě déle než doporučené 3 měsíce. Nepochybně máte kolem implantátů velký otok, možná i hematom. Objem 250 ml není nijak velký a po skončení léčby a hojení to bude na podprsenku vel. B, maximálně C. Navíc B-lite jsou implantáty odlehčené, tedy ve Vašem případě těsně nad 200 g. Kdybych byl Váš operatér, podle toho, jak to popisujete, bych hledal příčinu takového objemu a poslal bych Vás na sonografické vyšetření poprsí. Tedy zcela seriozně Vám doporučuji vyčkat s nějakým řešením, než bude stav definitivní a neměnný. Akceptujte názor svého ošetřujícího lékaře.
S pozdravem, prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 21. 1. 2022
Dobrý den,
pokud jste byla spokojená s velikostí vašich prsou, mohla jste podstoupit jenom modelaci. Během této operace se odstraní jen přebytečná kůže, takže nedochází ke zmenšení prsou, ale k jejich zvednutí do vyšší polohy. Nyní byste měla počkat 3-6 měsíců, abyste se rozhodla, co dělat a domluvila se s vaším operatérem.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Dobrý den,
operatér má pravdu v tom, že výsledek skutečně budete vidět až za 3-6 měsíců, až pomohou otoky a prsa se tzv. usadí. Po modelaci jsou prsa schválně uložena výše, protože víme, že vždy poklesnou a pak to vypadá úplně jinak.
Na druhé straně chápu, že velikost prsou je asi taková, že už nyní tušíte, že se prsa nezmenší natolik, abyste byla spokojená. Dělat rychle po sobě operace na prsou není rozumné, tkáně jsou křehké, oteklé a to skýtá vysoké riziko komplikací. Všeobecně se doporučuje vyčkat mezi operacemi na stejné části těla kolem roku, co je doba, kdy se všechny procesy hojení téměř ukončí a tkáně jsou odpočinuté a přípravné na další zátěž. Pokud byste to ale nemohla vydržet, pak nejkratší doba i pro operaci i anestézii je 3-6 měsíců. Zda bude potřeba prsa znova modelovat je otázkou ale nejspíše ano, musím ale upozornit, že každá nová modelace je rizikovější z důvodu potíží s prokrvením prsou.
S upřímným pozdravem
MUDr Martin Molitor, PhD, Art Ethic Clinic
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 26. 6. 2009
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 4. 2014
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 5. 2014
Injekční výplně
1 odpověď, nejnovější odpověď: 23. 4. 2022

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi