Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Otoky po liposukci břicha - 6 týdnů

Socuba
Socuba
15. 6. 2015 · Poslední odpověď: 17. 6. 2015

Dobrý den, je mi 23 let, jsem 6 týdnů po liposukci spodní části břicha. Začátek byl naprosto bezproblémový, v podstatě bezbolestný, otoky minimální. Nerovnosti, hrbolatost apod. samozřejmě byly, ale s tím jsem počítala. Vzhledem ke zhoršené elasticitě kůže jsem i po každém koupání mazala oblast mastným krémem. Před dvěma týdny jsem začala na doporučení lékaře masírovat (ne válečkem) a od té doby mě začala oblast "zlobit". Bolí to, i např. při ohýbání nebo když se náhodou při sezení trochu víc skrčím (při četbě apod.), cítím, že oblast natéká, břicho je stále zatvrdlé, hrbolaté, i když drobná vráska, kterou jsem zde měla, se zlepšila. Při nějakém "špatném pohybu" mě v oblasti píchá a brní. Neumím si představit, že bych teď přestala nosit kompresní prádlo, poskytuje mi určitou ochranu, nebo začala s nějakou sportovní aktivitou. Prádlo budu tedy nosit ještě 2 týdny. K mému dotazu - dá se momentálně něco usuzovat o konečném stavu? Jsou tyto "komplikace" běžné? Kdyby vzhled břicha už měl takto zůstat, asi bych příliš spokojená nebyla. Svého operatéra jsem samozřejmě kontaktovala, ale ráda bych shromáždila více názorů. Děkuji.

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Dobrý den, zatím o všem, co popisujete, můžeme říci, že je v mezích normy. Doporučuji naslouchat radám svého operatéra, který nejlépe ví jakou použil operační techniku, jak porobíhal výkon a jaký byl rozsah. Na výsledky je třeba počkat půl roku i déle to je individuální. Přeji rychlé uzdraveni a ústup potíží. Zdraví JB
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 17. 6. 2015
Asi bych doporučil trpělivost a déletrvající nošení komprese. Zkuste si situaci zobjektivizovat i na jiném pracovišti. Po 6 týdnech je to krátký interval ke komečnému nálezu.

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
******************

Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Jaroslava Kačírková
MUDr. Jaroslava Kačírková
16. 6. 2015
Dobrý den, vaše potíže 6.týdnů po operaci nejsou standartní a je třeba se obrátit s tímto na operatéra , který zodpovídá za výsledek.
Pokud došlo k většímu zhmoždění tkáně napříoklad silnějšími kanylami,nebo malým napuštěním tukového prostoru nebo nezručností operatéra to nemohu hodnotit.Nenapsala jste jaký typ lipo jste měla.
Prodlužování nošení kompresu vám ale moc nepomůže.
Já dělám pouze ambulantní liposukci v tumescentní anestesii,kompres se nosí 14 dní a je to zcela dostačující.Takovéto problémy nevidím.
MUDr.J.Kačírková Medilip Praha
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Oskar Foldyna - První liposukční klinika
MUDr. Oskar Foldyna - První liposukční klinika
Žádné recenze
15. 6. 2015
Dobrý večer,
tyto komplikace nejsou zcela běžné, ale u liposukcí břicha se občas vyskytují i za dobu delší než 6 týdnů.
Doporučuji nosit kompresní prádlo, nenamáhat se a sedět pouze rovně-nehrbit se.
Válečkování nedoporučuji vůbec. Masírování v této fázi taktéž nedoporučuji. Na to je času dost, do doby než se operovaná oblast stabilizuje a příp.zatvrdliny se již nebudou spont. zmenšovat-tedy až za 2 či 3 měsíce .
Zdravím foldyna
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená slečno, každý v této rubrice Vám poradí- prodiskutujte problém s vaším původním operatérem. Potíže nejsou po 6 týdnech obvyklé, jsou však možné. Stav může souviset i s použitou operační technikou, ale hlavně - 6 týdnů po operaci je podkoží sotva zhojeno a probíhá nyní u Vás fáze projizvování. Je možné, že v podkoží po operaci zůstalo více rozpuštěné tukové tkáně spolu s hematomem a postupně dobíhá vstřebávání. Ve vaší situaci dělejte jen ty pohyby a případně masáže, které Vás nijak nebolí a pokračujte, jak píšete v aplikaci kompresivního návleku a ve fyzickém šetření. Výsledek ještě není definitivní, uvidíte, jak vše bude vypadat po půl roce. Napsala jste, že před operací jste měla zhoršenou elasticitu kůže, to může být problém, kůže po liposukci musí být natolik pružná, aby pak akceptovala změnu objemu a tvaru. To bych viděl, do budoucna, jako možný problém, ty nepříjemné pocity a bolesti by měly velmi pozvolna, během řady měsíců, ustoupit.
Srdečně Vás zdravím, prim. Dr. V. Víšek, CSc., plastický chirurg.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 12. 2021
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 2. 2010
Liposukce
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 10. 6. 2009
Liposukce
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 6. 2020
Liposukce
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 5. 2017
Liposukce
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 2. 2022
Liposukce
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 29. 11. 2007
Liposukce
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 7. 2022
Liposukce
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 4. 2022
Neinvazivní liposukce
Žádné odpovědi

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi