Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Alergie na implantát

Uzivatel
30. 3. 2007 · Poslední odpověď: 10. 4. 2007

Dobrý den,zajímalo by mě, jestli prsní implantáty mohou po operaci vyvolat u hodně citlivého člověka alergii?četla jsem,že silikon alergie nevyvolává,ale mohlo by se stát, že by byl člověk alergický na silikon, jak by se to projevovalo po augmentaci?děkuji za odpovědi

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 10. 4. 2007
Prakticky veškeré tělní náhrady jsou většinou ze silikonu nebo kovu. Jsou to tedy materiály celkově nějméně dráždivé. Přesto alergii na silikon nikdy vyloučit nelze.Projevovala by se tak, jak popisuje Doc.MUDr.Veselý.Nikde jsem však nezaznamenal potvrzenou alergii na silikon. implantát. O komplikacích spojených se silikon. implantáty se můžete dočíst na našich stránkách : S pozdravem MUDr.Lucák,Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
alergii ve smyslu kontaktního lokálního dráždění jistě nelze vyloučit, stejně tak alergoidní systémovou reakci organizmu, ale co je mi známo, dosud nikdo nepopsal, že by se s takovým případem setkal, hezký den doc Dušková
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Chrudim . 31. 3. 2007
Dobrý den, děkuji za dotaz. Na našich setkáních a v literatuře byla zmiňována situace, kdy organismus ženy obrannými mechanismy nedovolil vhojení a prsní implantát vyloučil. Ale to se nejednalo o typickou alegickou reakci. Tedy věřím, že spíše ne. Nashledanou, MUDr. Robert Remeš, SANUS
Premium
Pokud by došlo k alergii, musel by se silikon dostat do těla, aby k ní došlo, pak by prso zarudlo a bez známek infekce by se projevil velký zánět. Nejsem si jist, že jsem toto ještě neviděl. Zdravím
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Chirurgická rekonstrukce obličeje
Žádné odpovědi
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 10. 6. 2014

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi