Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Zvlnění implantátu 1 rok po operaci

verunka0202
18. 5. 2014 · Poslední odpověď: 19. 5. 2014

Dobrý den, mám 1 rok po augmentaci. Pravé prso je od začátku tužší a bolesti se občas také vyskytnou. Nechala jsem si udělat sonografické vyšetření a zjistilo se, že pravý implantát je zvlněný, k tomu pociťuji pálení, ale né v místě zvlnění implantátu. Může se jednat o kontraktury a je zvlnění indikací k reoperaci. Děkuji za odpověď.

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 18. 5. 2014
Nejlepší odpověď
Každé tělo si cizí těleso opouzdřuje a to více, či méně silným vazivovým pouzdrem. V případě implantátu se tomu říká kapsula. Tlak vaziva na měkký implantát vede k nepravidelnému tvarování implantátu a to je to zvlnění, které uvádí ultrazvuková diagnostika. Nespecifické nepříjemné pocity až bolesti jsou průvodním jevem.
K odstranění může napomoci masáž prsů, nekdy ovšem dojde až k nutnosti chirurgického uvolnění pouzdra nářezy. Proč k této situaci dochází a proč často jen u jednoho implantátu není dosud potvrzené.
Váš operater by měl situaci řešit, ví nejlépe, jak výkon vedl a tedy \\\"jak to vypadá uvnitř\\\"....
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 19. 5. 2014
Dobrý večer.
Můžu jenom podpořit názor Dr.Paděry. Zvlnění implantátu není indikací k operaci.MUDr. Hirňák
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Janka Točíková
Praha . 19. 5. 2014
Pokud Vás nevyšetřím,tak teoreticky:zvlnění implantátu je hmatné hlavně v dolním zevním kvadratu,kde implantát není pod svalem a jeli tenká kůže je to hmatné někdy i viditelné.Tuhost prsa může způsobovat kontrakční kapsula,která zároveň může deformovat implantát a z toho vyplívá zvlnění.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 18. 5. 2014
Dobrý den, kapsulární kontraktura se jistě může vyvíjet. Ale zvlnění implantátu není indikací k operaci. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Posunutí prsního implantátu

Jack1
Jack1
9. 12. 2018 · Poslední odpověď: 17. 12. 2018

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, zda je možné chirurgicky posunout implantát o 1cm níže. Jsem rok po zvětšení a nemám bohužel prsy stejně vysoko. Před operací jsem žádnou asymetrii neměla. Řez mám veden v podprsní rýze a jde mi o to zda se musí udělat řez nový a vyndat implantát a nebo se to dá řešit jinak. Děkuji ta odpovědi

odpovědí (6)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 17. 12. 2018
Nejlepší odpověď
Musí se to vidět, vyšetřit a pak to lze probrat. Za 25 let praxe jsem to už opakovaně prováděl.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 3. 2021
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 3. 2017
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 5. 2022
Vpáčené bradavky
1 odpověď, nejnovější odpověď: 12. 6. 2017
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 10. 2010
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 1. 6. 2009
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 11. 2019
Rekonstrukce prsu
Žádné odpovědi
Rhinoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 3. 10. 2022
Zvětšení prsou
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 25. 8. 2018

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi