Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Efekt spojených prsou

judy_hopkava894624
28. 2. 2023 · Poslední odpověď: 4. 3. 2023

Dobrý den, ráda bych se zeptala na názor více lékařů ohledně mého dotazu. Jsem 4 a půl měsíce po operaci prsou, kdy mi byly vyjmuty menší implantáty a vloženy větší. Se vzhledem prsou v klidové poloze jsem spokojená, prsa jsou krásná. Ale trápí mě divné pocity kolem hrudní kosti pokaždé, když mám podprsenku (kompresku, obyčejnou sportovní nebo jakoukoli jinou) nebo se natočím na bok či se předkloním. Při sebemenším přiblížení implantátů se mi totiž tvoří mezi prsy kopeček...jakoby prsa byla spojena a kůže a vazy nedrží u hrudní kosti. V tom místě cítím brnění a necitlivost na dotek. Jak mám tetování, je to snad vidět ještě více...jen to nejde úplně dobře vyfotit...nicméně se jedná o to, že kůže v oblasti hrudní kosti, mezi prsy se prostě jakoby odlepí a prsa se mi slévají dohromady. (Zvedne se to tak o 3cm proti původnímu stavu). Na konzultaci k doktorovi jsem zatím pro moji vzdálenost a doktorovu vytíženost nebyla schopna dojet. Ale už jsem objednaná. Prosím o názory, zda je tento stav nenávratný, jak tuším, a už s ním nejde nic dělat nebo existuje nějaké řešení. Mockrát děkuji Markéta D.

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 4. 3. 2023
Dobrý den,
máte velké implantáty a při pohybu se implantáty budou pohybovat a budete je moci vidět i hmatat, to je zcela normální. To, že jsou blíže k sobě, je také pravda, ale je to dáno velikostí implantátů a snahou je dostat k sobě, aby nešly více do stran.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Premium
Dobrý den,
efekt, který pozorujete, se nazývá synmastie a je pravidelným následkem použití velkých implantátů s touhou o co jejich největší přiblížení. Asi máte pravdu v tom, že měkké tkáně nad hrudní kostí jsou "vytahané", uvolněné od kosti. Korekce bude asi velmi obtížná.

S pozdravem
Ivo Menšík
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Mezonitě
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 4. 2014
Botulotoxin
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 9. 2021
Laserová epilace
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 4. 2013
Injekční výplně
1 odpověď, nejnovější odpověď: 24. 3. 2021
Liposukce
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 19. 6. 2010
Plexr
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 5. 2018
Botulotoxin
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 6. 2023
Liposukce
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 4. 2007
Mikrodermabraze
1 odpověď, nejnovější odpověď: 16. 6. 2008
Injekční výplně
11 odpovědí, nejnovější odpověď: 30. 4. 2013

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi