Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Hematom po aumentaci

Lucc7
Lucc7
22. 6. 2015 · Poslední odpověď: 23. 6. 2015

Dobrý den, mám 10. den po augmentaci (anatom 255ml podprsní rýhou). Včera jsem byla na kontrole a bylo mi sděleno, že mám pod levým prsem hematom, takže mám podstoupit další kontrolu za 14 dní. Lékař řekl, že se to snad vstřebá. Jaké jsou další postupy? Nedal žádná doporučení, jestli ledovat apod. Hematom je pod prsem a jakoby z boku prsu, pod podpažím (kde byl zaveden drén). Z tohoto prsu po operaci i vytékalo více krve oproti druhému. Mám augmentační poprsenku obvod 65 (běžně jsem nosila 70), nemůže zabraňovat vstřebávání hematomu také to, jak je podprsenka upnutá? Dále mi bylo řečeno, že nemám nosit pás, že se zdá, že implantáty sedí trochu níž. Co s tím? Přitom tvar prsu a to jak sedí se mi líbí . Jediné co se mi zdá, že řez není veden vyloženě rýhou ale trochu výš... mnohokrát děkuji

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 22. 6. 2015
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
bez Vašeho vyšetření takto na dálku lze opravu velmi těžko Vám něco doporučit. Pokud jste se rozhodla operovat u určitého lékaře, doporučuji, abyste se držela jeho rad. Zdraví Dr. Vraspírová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den
Jste krátkou dobu po zákroku , jedna z možných komplikace po operace je hematom , proč k tomu došlo v te fáze není nutné , doporučuji ultrazvuk s popisem , komprese a podat antibiotika , lokální chlazení , omezit vaše aktivity hlavně horních končetin .
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 22. 6. 2015
Asi bych doporučil UZ vyšetření prsů, ale měl by jej indikovat Váš oprerater. Ten ví nejlépe co bylo. UZ Vám přesně ukáže o co se jedná. Měla byste si jej, pro klid duše prosadit. To je můj názor...

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
*****************

Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená slečno, když pro pacientky připravuji pooperační podprsenku, ptám se na obvod pod prsy, resp. na číslování podprsenky, kterou pacientka běžně nosí- prvé číslo udává ten obvod, druhé číslo velikost košíčku. Je to hrozně jednoduché, není třeba nic vymýšlet. Kdybyste byla moje pacientka, objednal bych Vám podprsenku od firmy Lipoelastic číslo 70/A nebo B /na vysvětlenou- zcela vzácně aplikuji implantáty o objemu menším než 300 ml, tak s tak malými implantáty nemám zkušenost/. Vycházeje z Vašeho textu doporučuji tu 70/A. Všechna temata, která probíhají v této diskuzi měl s Vámi probrat Váš operatér v rámci předoperační konzultace, docela jsem překvapený, že to tak asi nebylo.
Mějte se hezky, prim. Dr. V. Víšek, CSc.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená slečno, abyste předešla nějakým, třeba i vážnějším komplikacím, Vám doporučuji nadále se fyzicky šetřit, tj. minimalizovat pohyby horních končetin a trupu. Dále- pokračovat v aplikaci podprsenky, která se snímá pouze na mytí. Pokud jde o hematom v podkoží /typická modrá barva/, nepochybně se za 2-3 týdny vstřebá. Pokud by šlo o hematom v dutině kolem implantátu /poznalo by se to změnou tvaru a objemu příslušného prsu a zvýšením bolestí/, asi by se koagulum muselo chirurgicky odstranit, ale tak zlé to zřejmě nebude. Podprsenka by měla dobře fixovat poprsí, nikoli zaškrcovat oblast pod prsy, u Vás se asi ten hematom vstřebá bez závislosti na menší podprsence. S pásem si nelámejte hlavu, svým pacientkám po augmentaci doporučuji pouze speciální podprsenku. Zda sedí či nesedí implantáty správně, nyní na to nehleďte, důležité bude, jak s výsledkem budete spokojena tak za cca 2 měsíce. První pomocí při nějakých potížích- bolest, otok atd. je klid a zevní ledování oblasti. Pokud by se stav zhoršoval, vyhledejte svého operatéra, na nic nečekejte.
Srdečně Vás zdravím, prim. Dr. V. Víšek, CSc., plastický chirurg.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi