Bolestivý sex, vaginální suchost, infekce: Řešení trvá jen 30 minut a bezbolestně

Autor:

Problémy intimních partií ovlivňují nejen váš osobní komfortní pocit, ale také soužití s partnerem. 80 % žen, které prochází menopauzou, trápí vaginální suchost, infekce, výtoky, a s tím spojená vyšší bolestivost při pohlavním styku. Podobné problémy zažívají ženy po těhotenství či při kojení. Tento intimní diskomfort účinně řeší kyselina hyaluronová DESIRIAL®, která je speciálně vyvinutá pro intimní oblast žen a tělu je přirozenou látkou...

Co je DESIRIAL®

Produktovou řadu DESIRIAL® francouzské inovativní společnosti Laboratoires Vivacy v České republice uvádí Aesthe-Med s.r.o. Jedná se o injekčně aplikovaný gel na bázi kyseliny hyaluronové. V čem spočívají jeho výhody? Právě v kyselině hyaluronové, která se v těle běžně nachází a není tak pro něj cizí látkou. Splňuje funkci hydratační a regenerační. Výplň DESIRIAL® zachovává přirozený objem velkých stydkých pysků a hydratuje vulvovaginální oblast.

Pozornost si zaslouží i fakt, že DESIRIAL® je první výplní svého druhu v Evropě, která je registrovaná jako zdravotnický prostředek a získala označení CE. Splňuje všechny požadavky normy bezpečnosti a ochrany zdraví.

Fotolia 69192941 Subscription Monthly M

Pro koho je ošetření kyselinou hyaluronovou vhodné

Prakticky pro každou ženu, kterou trápí estetické i funkční intimní problémy. Nejčastěji je zákrok vyhledávaný po porodu, při kojení, při užívání antikoncepce a v období menopauzy. Vzhled i funkčnost intimních partií je ovlivňován přirozeným stárnutím nebo změnou množství estrogenu v těle. DESIRIAL® je vhodný nejen k omlazení intimních partií, ale pozitivně působí jako prevence zanesení infekce do intimní oblasti.

S jakými problémy DESIRIAL® konkrétně pomůže:

 • s vaginální suchostí
 • s napětím pokožky v intimních partiích
 • s výtoky
 • s vaginálními infekcemi
 • s infekcemi močových cest
 • s nedostatečnou elasticitou a hydratací vaginy
 • s citlivostí vaginy
 • s bolestivostí při sexu, která je způsobená suchostí sliznice
 • s omlazením intimních partií

Jak probíhá omlazení vaginy výplní DESIRIAL®

Před samotným omlazením se intimní partie dezinfikuje a velmi tenkou jehličkou se aplikuje lokální anestetikum. Lokální anestetikum není nutné. Samotná aplikace výplně se provádí tenkou kanylou. Někdy postačí pouze anestetický krém.

Následně se tenkou kanylou aplikuje výplň DESIRIAL® s kyselinou hyaluronovou. Zákrok je díky speciální kanyle spíše nepříjemný, ale určitě není bolestivý. Celé ošetření se provádí ambulantně a trvá 20-30 minut. Pokud si budete přát anestetický krém, počítejte s 15-20 minutami navíc.

Při omlazení poševní sliznice je efekt okamžitý. V případě aplikace u velkých stydkých pysků se efekt dostaví během dvou týdnů. Kyselina hyaluronová po tu dobu na sebe váže vodu a výplň zvětšuje svůj objem. Po dvou týdnech se právě proto dochází na kontrolu, kde ošetřující lékař či dermatolog kontroluje dostatek aplikované výplně, případně doplní.

Kyselina hyaluronová se postupně vstřebává, proto efekt po aplikaci trvá cca 6-12 měsíců. Ošetření se doporučuje absolvovat 1-2x za rok. Vše je v závislosti na stavu tkáně.

Rizika ošetření a jaká je péče po aplikaci kyseliny hyaluronové

Jedná se o velmi bezpečné ošetření. Velmi zřídka se objevují vedlejší účinky. Po ošetření je pokožka zarudlá, lehce oteklá, svědí a případně mírně bolí. V místě vstupu kanyly se může objevit tvrdá kůže, malá modřina, ale vše odezní nejpozději do dvou týdnů.

Ihned po ošetření můžete otok opatrně chladit a nadále používat běžný prostředek pro intimní hygienu, na který jste zvyklá. Po dobu pěti dnů se vyhněte intimnímu styku, a tlaku na ošetřenou oblast (masáž, jízda na kole, jízda na koni, gymnastice). Saunu, vířivku, fitness, bazén vynechte až na 10 dní.

Preventivní řešení omlazení intimních partií

Jak si udržet intimní partie v kondici? Kromě samotného omlazujícího ošetření se doporučují tato preventivní opatření:

 • udržovat stabilní hmotnost (velké váhové výkyvy jsou pro pochvu velkou zátěží)
 • pravidelná fyzická aktivita: Kegelovy cviky posilují intimní partie
 • dostatečná hygiena kosmetikou, která je určena pro intimní partie
 • pravidelná návštěva gynekologa
 • včasné řešení zdravotních problémů
 • udržování aktivního milostného života

Další bezbolestné metody omlazení vaginy

Kromě aplikace kyseliny hyaluronové v podobě výplně DESIRIAL® lze využít další metody omlazení (rejuvenace vaginy) intimních partií.

Laserová rejuvenace vaginy

Laserová rejuvenace vaginy je neinvazivní a bezbolestné ošetření. Laser stimuluje tvorbu kolagenu, což vede ke zpevnění a zúžení intimních partií. Ošetření snižuje riziko zmiňovaných vaginálních a močových infekcí, navíc je osvědčeným řešením problému inkontinence.

Čípky s kyselinou hyaluronovou

Gynekolog vám může předepsat speciální čípky, které obsahují kyselinu hyaluronovou. Sliznice se hydratuje ale pouze povrchově. Samotná aplikace nebývá příliš komfortní. Přípravky tohoto typu mají po zasunutí tendenci stékat.

Hormonální terapie

Hormonální terapie se aplikuje perorálně nebo formou náplastí. Hormony vstupují do krevního oběhu a působí na buňky organismu, včetně vaginální sliznice. Pokud pro vás terapie není vhodná, lze zvolit čípky a krémy, které obsahují estrogen a stimulují sliznici.

Nebojte se o svých problémech mluvit a včas vyhledat vhodné řešení.

Publikováno: 8.10.2018

Neinvazivní zákroky estetické gynekologie - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Anonymous 12.6.2018
Spokojený/á

Paní doktorka Píclova je moc milá... Lepšího gynekologa neznám.. A hlavně po třetí IUI testik pozitivní 👍😘 🌹 Personál take moc příjemný mohu jen a jen doporučit!!!!

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní