Stále více žen podstupuje rejuvenaci vagíny. Jak probíhá a co od ní čekat?

Autor:

Dámské genitálie se stejně jako celé naše tělo v průběhu života mění. Mnoho žen podstupuje proto tzv. omlazení vagíny, které se neprovádí pouze z estetického důvodu, ale pomáhá ženám k lepšímu sexuálnímu prožitku či mírní inkontinenci, která bývá ať už v důsledku porodů či věku velmi častá.

Fotolia 110527193 Subscription Monthly M
Rejuvenace vagíny zkvalitňuje ženám život

Proč ženy podstupují omlazení vagíny

Řada žen trpí vlivem gravitace, porodu a menopauzy poklesem poševního svalstva i dělohy, snížením elasticity poševních tkání či narušením vzhledu genitálu. Problémem bývá snížení kvality sexuálního života, psychická nespokojenost a případně i zdravotní potíže.

Mnoho žen především po porodu řeší „velikost“ své vagíny. Handicap cítí především v oblasti sexuálního života, který není uspokojivý. Jako prevence slouží pravidelné posilování svalů pánevního dna tzv. kegelovy cviky, které obnovují svaly v oblasti pochvy a hodnou pomůckou jsou například Venušiny kuličky. A nesmíme samozřejmě zapomenout také na orgasmus, který ženám skvěle posiluje vnitřní orgány.

Jak probíhá samotné omlazení

Řešení již vzniklého dyskomfortu pak nabízí chirurgická úprava - vaginální rejuvenace. "Ta spočívá ve zúžení poševního vchodu a úpravě zevního genitálu. Díky tomu dojde ke zlepšení funkce i vzhledu genitálu. Při zákroku spolupracuje gynekolog a plastický chirurg, kteří provedou zúžení poševního vchodu, úpravu anatomických struktur i vzhledu genitálu," říká vedoucí lékař Perfect Clinic, Roman Kufa.
"Ženy, které tíží vlastní pocit nedokonalosti zevního genitálu, či nespokojnost s pohlavním životem, způsobená poklesem vzrušivosti, hodnotí výsledky jako nadmíru dobré. Spokojenost s anatomickým efektem operace udává více jak 85% žen, subjektivní zlepšení pak 75 %," dodává doktor Štěpán Budka z Perfect Clinic.

Operace se provádí v celkové anestezii a zabere přibližně dvacet minut až hodinu, v závislosti na rozsahu konkrétního problému. Definitivní výsledek provedené vaginální rejuvenace lze hodnotit po třech měsících od zákroku a výsledky jsou obvykle trvalé.

Více informací na www.perfectclinic.cz >>

Publikováno: 29.11.2018

Plastická operace pochvy (Vaginoplastika) - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Související nemoci

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní